Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zamena T8 Neonki Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikoolar
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2010
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sre Sep 14, 2016 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, trebalo bi uskoro da zamenim neonke jer su dotrajale (koristim ih oko godinu dana), inače trenutno su u akvarijumu: Arcadia Classica N. Daylight, Tropical Sunlight i Fresh Water, (T8, 90cm). Zamolio bih vas za preporuku nekih neonki sa pristupačnijom cenom, Fresh water jeste odlična, ali trenutno nisam u situaciji za takvu. Takođe bih vas zamolio da mi pustite u poruci gde da naručim, ili eventualno da mi neko javi gde u Leskovcu mogu da nađem neonke.

Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 14, 2016 11:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikoolar
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2010
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sre Sep 14, 2016 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inače imam bilje u akvarijumu tako da bih ovog puta zaobišao neonke tipa Sunlight, odnosno neonke koje idu ka crvenoj boji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragi kolega teško da možeš u Leskovcu da kupiš sijalice koje ti trebaju. Mislim na standardizovane elektro radnje.
To važi za svaki grad u srbiji. Pogledaj gore postoje firme koje poseduju sijalice koje ti trebaju, mislim da mogu da ti dostave na tvoju adresu.
Jeftino i dobro teško možeš da nađeš..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikoolar
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2010
Poruke: 21

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, ali gde recimo mogu da nadjem Philips TL-D (aquarelle), ili nesto slicno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusaj kod nekog od sponzora foruma, salju kurirskim sluzbama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikoolar
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2010
Poruke: 21

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad da me ne bi neko pogrešno shvatio, ono sto sam mislio je sledeće, da li imate preporuku za neku neonku u cenovnom rangu sa Arcadia Classica N. Daylight a da je po vama bolja od navedene, kad kažem bolja mislim pre svega bolja za biljke u akvarijumu, i takođe gde bih tu navedenu neonku mogao da kupim. Inače imam 3 neonke na haubi od po 90 cm (TCool.

A u planu sam da stavim i četvrtu možda malo kraću zbog pristupa akvarijumu, ali o tome ne bih trenutno diskutovao jer još uvek nisam 100 % siguran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za biljke ne može bolje od tih crvenih sijalica naravno ako dodaješ co2. Ako nemaš prezahtevno bilje i ne dodaješ co2 iz boce uzmi najobičnije TLD 765. 4 su sasvim dovoljno. Jako svetlo bez CO2 je dobro za bujanje algi, plus što pored co2 moraš da dodajes gvoždje kalijum i ostale gluposti.
Bolji opis sistema il link ka temi gde ga prestavlja će ti dati kvalitetnije odgovore
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikoolar
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2010
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo kasnim sa odgovorom, nemam neko prezahtevno bilje, od biljaka imam:

VALLISNERIA SPIRALIS
ECHINODORUS QUADRICOSTATUS
LUDWIGIA REPENS
Imam još jednu ali nemam pojma kako se zove Smile.

Inače dodajem mikro i makro.

Kad sam već i naveo koje biljke imam, da li ima potrebe da stavljam još jednu neonku, ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikoolar
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2010
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I dalje se razmišljam da li da stavim, po dve Arcadia Classica N. Daylight i jednu Tropical Sunlight. Ili da ako stavim jos jedan nosač za neonku, idem sa 2 Arcadia Classica N. Daylight i 2 Tropical Sunlight. Ili da idem sa nekim običnim neonkama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2016 6:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili da ostaviš još neko vreme te lampe, dok dobro ne razmisliš kako ćeš i šta dalje. Rekao bih da si neodlučan, a tu ništa nije hitno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikoolar
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2010
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Nov 06, 2016 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovako, pre svega nisam neodlučan nego je problem bio novac, juče sam stavio pored one stare freshwater (inače još uvek odlične) još dve freshwater i jednu original tropical. Inače prvo sam ubacio osram 765 koje su sasvim ok za taj novac, ali sam se ipak vratio arcadiji, jeste skupa ali vredi svaki dinar Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Nov 06, 2016 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada si već gledao osram ,
onda treba da vidiš i OSRAM SKYWHITE
8000K
18w------T8

a cena oko 400 din
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikoolar
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2010
Poruke: 21

PorukaPoslao: Pon Nov 14, 2016 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super, hvala, ja sam lepo pitao u prvom postu preporuku za neonku i gde da nađem istu, a odgovor sam dobio tek kad sam kupio, odnosno zamenio sve sijalice Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bolest kod neonki nemanja172 Bolest 3 Sre Dec 23, 2020 1:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povezivanje neonki sa prigusnicom Psychofedex Rasveta 3 Ned Jan 26, 2020 7:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mresta kraljevskih neonki Zelenizeleni Razmnožavanje 6 Pon Dec 09, 2019 4:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License