Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prigusnica 2x36 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2016 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamolio bih vas za pomoc u vezi navedene prigusnice, ona je namenjena za t8 neonke, da li bi mogla da se koristi za juwelove 2x35 t5 neonke. Ako ne da li bi moga za juwelove t8 25w? Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2016 9:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2016 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sigurno ce ti pokrenuti t8 25w posto su manje snage od same prigusnice.Ali neverujem da ce moci da pokrene t5 a i ako ih upalis sa tom prigusnicom nece raditi kako treba.

Jedina razlika sa t5 prigusnicama je sto mozes da ih koristis i za t5 i t8 fluo cevi dok su t8 elektronske iskljucivo samo za t8.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2016 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cokilio hvala ti, negde sam procitao da je neko koristio slicnu prigusnicu za t5, zato sam pitao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2016 1:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

t5 prigusnice su bezobrazno skupe, tako da sam razmisljao da uzmem fabricku haubu, izadje mnogo jeftinija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2016 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Javi se u pp ako hoces da ti dam kontakt za t5 prigusnice.Povoljne su oko 13e
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2016 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako dugo sam razmisljao sta i kako i napokon se odlucih da uzmem juwelove t8 od 25w, posto vec imam navedenu prigusnicu.
Sad moje drugo pitanje bi bilo jel ce smetati neonkama ova prigusnica posto je 2x36?
I ako moze savet koja kombinacija je najbolja za aq 80x40x40
stavio bih 4kom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2016 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da ce im smetati. Sve vreme ce biti preopterecene (overdrive). Struja kroz njih ce biti veca, radna temperatura ce biti veca, odnosno van speccifikacija. U praksi to znaci veci intenzitet svetla, kraci zivotni vek, i slicno, a postoji i mogucnost trenutnog otkaza lampe.
E sad, da te ne pomracim potpuno, ovo se masovno radi, ako si spreman da prihvatis prethodno navedene probleme. Smile


Poslednji izmenio Blue dana Ned Nov 27, 2016 10:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2016 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Blue, tako sam i mislio. Najvise me plasi to trenutno otkazivanje:) a ostalo bih i prihvatio.
Sve u svemu najblizi sam odluci da kupim fabricku rasvetu i resim se svih muka,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka T5HO prigusnica 1x28w Rooster Tražnja 0 Čet Mar 24, 2022 7:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Starteri i prigusnica za t5 24w cevi,... VilenjakBg Rasveta 2 Pet Dec 14, 2018 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura, reflektor, sijalice, prigus... UrosBGD Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Mar 31, 2016 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati T5 HO Prigusnica Baia Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 02, 2016 12:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Elektronska prigusnica 2 x 15W kaplarm Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Avg 09, 2015 12:08 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License