Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 River Bank Riparium Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari,
Ovo je moj riparijum koji sam radio poslednjih dana za moju kornjacu kojoj od nedavno drustvo prave herosi. Nije mi bio cilj da pravim nesto fensi, nego da to sve lici na pravu reku, neuredno i razbacano. U tome mi mnogo pomaze kornjaca koja je sama preuredila granje, kamenje i podlogu.
Stanovnici 4 heros rotkeila (ostace par na kraju), dva skalara koji su jos jako mali, i koji ce verovatno ici dalje cim porastu zbog male dubine. 20 ak neonki i kornjaca.
Od biljaka, ima svasta, od toga sam ja posadio samo acorus gramineus i cvecarski bambus. Ostalo je sve doslo sa mahovinom, neke korovske samonikle biljke, obicna trava, cak i maslacak Very Happy
Horus mi je nasao fantastican panj koji je doduse bio veci od akvarijuma Very Happy
Image
Ova ojacanja na akvarijumu umeju da budu nezgodna stvar Very Happy
Image
Image
Image
Image
Mnogo je kamenja trebalo da se potopi ovo cudo, i jedno mesec dana se natapao dok nije prestao da pluta. Za to vreme ja sam razmisljao kako ce kornjaca da obori neki od ovih oblutaka i da razbije dno akvarijuma. Al ne vredi, morao sam ga nekako uglaviti, mnogo mi se svideo.
Ovako izgleda podvodni deo.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 12:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sve vidim, ali kornjacu ne vidim Smile odlicno izgleda! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kome god je u postavci panj virio iznad nivoa vode zna za problem budji koja se ne moze nikako ukloniri, a pojavljuje se brzo. Skoro svaki dan mora da se cisti. A i oseca se po malo, sto bas i nije prijatno za dnevnu sobu. Posle budji, ako se neko vreme ne cisti pojave se pecurke, kao u sumi na stablima. Ovaj problem sam resio mahovinom, kojoj odlicno prija da bude iznad vode, u polu senci prislonjena na vlazno drvo. Jako brzo raste i siri se, pusta spore iako se radi o nasoj mahovini kojoj odgovaraju mnogo nize temperature.
Image
I na kraju sadjenje biljaka.
Image
Image
Image
Obala nasla primenu
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu je kornjaca, nego nju moram da izvadim da me ne ujede kad radim. Ribe ne vadim, da ih ne stresiram dodatno.
Hvala.
I ceo riparium
Image
Image
Image
I moram da pomenem problem lovca i plena, dakle bas iz tog razlog sam i uzeo herose. Oni su ribe koje umeju da se brinu o sebi, u prirodi zive sa barskim kornjacama, i sa velicinom do 20 cm i nisu neki plen za kornjacu. Sad vec imaju‚ oko 10 cm, znaci na pola su tek rasta, mozda malo vise a kornjaca ih ne registruje. Samo im jede hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam odusevljen Very Happy
Steta bi bilo da ovo ne ode na neko takmicenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma zanimljivo!
Mozda mnogo trazim ali bih voleo da vidim neki snimak. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad se vidi Wink Izvini, uleteo sam ti tamo u predstavljanje, mislio sam da si gotov Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno vrhunski izgleda Very Happy a kako si resio problem filtracije? Vidim spoljasnji filter ali da li ce ti to biti dovoljno za ribice, jer ja dok sam imao kornjace prljale su kao lude Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo interesantno , odlicno izgleda !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gargi
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2015
Poruke: 29
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kad sam video temu reko evo coveka ribe, kornjaca, ocekivao sam nesto smesno, ali ovako nesto ne, reko da procitam do kraja. Brate, racepio si ga, stvarno lepo i recno izgleda, nek ti je na alal...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi, drago mi je da vam se svidja. Inace filter lepo cisti, sasvim solidno, umereno hranjenje, i nadam se da kad se bilje prosiri da ce vuci dosta iz vode. Rekli su mi da ce mi se acorus u ovim uslovima brzo osusiti, kad ono vec novi izdanci krenuli, jedno 50 njih Very Happy Ocekujem da sve zaraste u travu.
Nema u kojoj kategoriji da idena takmicenje, nit je skejp, a nije ni biotop, pogresna vrsta kornjace koja originalno pripada severnoj americi, i acorus je iz Azije. Ocekujem za mesec dva da ce da zasija punim sjajem Very Happy
Bice video ovih dana Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sada sam tek video ovu temu. Drago mi je da se ''panjušak'' lepo uklopio. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ih bre horuse, ti samo neke panjuske imas i sejes ovde po firumu Smile Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo majstore!!! Ovo predobro izgleda Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlično si ga složio, jedinstven projekat na ovom forumu a mislim i na ovim prostorima, uz to i izgleda fantastično Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Leptodictyum riparium Onix21 Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Feb 21, 2013 12:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License