Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje u vezi drzanja akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cvijan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovani,
Imam jedno pitanje sto se tice drzanja akvarijuma u malom prostoru.
Zivim u garsonjeri i tu drzim akvarijum od 40 litara. Da li isparenje utice na zdravlje?
Kako da smanjim kondenzaciju iz akvarijuma Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 3:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isparavanje vode iz akvarijuma je posledica niz okolnosti :pre svega temperatura same vode u akvarijumu i temperatura u prostoriji.
Osim prave haube najbolje rešenje je stakleni poklopac, koji poprilično sprečava isparavanje vode iz akvarijuma. Ujedno stakleni poklopac
(kakav ima na manjim akvarijumima u radnjama) ima višesturku ulogu: sprečava iskakanje riba van, upadanje prašine u vodu i najvažnije
prilikom kondezacije na tom staklu kapljice vode se ponovo vraćaju u akvarijum te na taj način se vrši omekšavanje vode (proces kao u prirodi),
i izbegava problem sa kamencom na staklu.

Što se tiče zdravlja to sam odluči, mada velika većina akvarista sa manjim i srednje velikim akvarijumima drže isti u prostoru gde spavaju.

Srećno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na pomoci. Dobio sam poklopac iz 2 dela, medjutim tip koji radi u pet centru mi je utrapio spoljasnji filter, pa ne mogu da zatvorim. Sad moram menjati filter. Hvala u svakom slucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da lakse je promentiti filter nego parce stakla smeh Ako ne znaš sam odnesi kod nekog stakloresca da ti iseče deo gde dolazi filter.

Malo vlažniji vazduh je zdraviji nego suv. Tvoja litraža je mala, tj površina vode koja je u kontaktu sa vazduhom je mala pa je i isparavanje minimalno i to ne treba da te brine osim ako nemaš nekih težih zdravstvenih problema.

Meni ispari oko 2l vode u sobu a to nije nista jer redovno luftiram sobu i stan. Tebi neće isparavati više od 200ml na dan osim ako ti u garsonjeri nije 30+ stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cvijan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma lakse je druze iseci staklo, slazem se sa tim. Samo se sve nakuplja na zidu oko prozora pa me strah da ne pocne otpadati od zida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jan 07, 2017 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li siguran da tebi zid nije vlažan? Isparenje iz malih akvarijuma bi trebalo da bude minimalno. Ako rosi na prozoru može da se desi da ti se stvori cra buđ. Zid se kruni mora voda negde kroz njega da prolazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Jan 07, 2017 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta god da se nakuplja na zidu, sigurno nije od malog akvarijuma.
Treba uzeti u obzir da su trenutno jako hladni dani, te svako isparavanje
u prostoriji (kuvanje kafe,čaja,ručka) dovodi do većeg kontrasta spoljne i unutrašnje
temperature, pa stoga prozori magle a može doći i do pojave vlage, buđi itd.

Samo bez žurbe, otkrij šta je u pitanju, aq sigurno nije. Poz. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 07, 2017 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno svima. Od velike ste mi pomoci!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License