Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel Primo 70 - moj prvi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Locaa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Jan 2017
Poruke: 6
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2017 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki pozdrav svima! Pre neka 3 meseca sam aktivirao svoj prvi akvarijum (juwel primo 70) pa bih voleo da podelim sliku sa vama i naravno dobijem kritike i smernice što bi mi mnogo značilo.Potpuni sam početnik i akvarijum je uzet detetu, ali je naravno spalo sve na mene.Sve što sam znao o akvaristici znao sam od prodavaca i to je to.Pre možda dve nedelje sam otkrio ovaj sajt i oduševio me.Toliko korisnih informacija na jednom mestu, iskustava i mišljenja, svaka čast stvarno.
E ovako, u mom akvarijumu su trenutno sledeće ribice : 5 barbusa tetrazona, 7 zelenih barbusa , 4 žuta barbusa , 5 ksifoa , 2 ancitrusa , 3 pande i jedan sijamski borac.Napominjem da su sve ribice kupljene pre nego što sam otkrio ovaj forum i nisam znao kompatibilnosti pojedinih vrsta.Na svu sreću za sada se svi slažu, čak i barbusi sa borcem za koje sam pročitao da nikako ne idu zajedno.Od podloge imam samo šljunak a ove biljke ne znam koje su i ne znam njihove potrebe..
Ovaj akvarijum mi predstavlja zadovoljstvo i uživanje mi je svaki put kad ga pogledam, pa naravno želim i da ga poboljšam koliko mogu.Bio bih do neba zahvalan na bilo kakvom savetu, kritici, mišljenju..Evo i slika akvarijuma.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2017 11:23 am Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2017 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je lep, ali može biti mnogo lepši.[youtube]https://youtu.be/ht_NF9mOVas[/youtube]
ovo je jedan od milion linkova ,kao primer kako se može napraviti postavka.

Ja lično bih ubacio prvenstveno kakvih panjeva,na njih privezao mahovinu,anubiu nanu itd,
takođe bih napravio neki reljef u akvarijumu,zamaskirao filtraciju, mogućnosti su bezbrojne.

Puno pozdrava!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tehnika
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2015
Poruke: 15
Lokacija: Beograd Voždovac

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2017 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jednog tutorijala kako urediti Juwel Primo 70.
Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tehnika
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2015
Poruke: 15
Lokacija: Beograd Voždovac

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2017 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može da posluži i ovaj tutorijal za Juwel Primo 60, nije velika razlika u dimenzijama.
Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2017 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze iako si pocetnik nisi ubacio 10 vrsta, mozes da sacuvas barbuse, a izbacis ostale a umesto njih dodas barbus titeje.

Ako je fabricka rasveta ona je jako slaba za biljke tako da ako si primetio u losem su stanju tvoje biljke. Takodje pozeljna je hranjiva podloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Locaa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Jan 2017
Poruke: 6
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2017 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, hvala ljudi puno, svaki predlog znači.Ovih dana kad posao dozvoli planiram neku ozbiljniju nabavku pa ću postaviti slike da se vidi jel ide u boljem smeru Smile
Koliko je potrebno svetlo da bude uključeno?Meni je od 7 ujutru do 9 uveče upaljeno bez prekida..i da li može da se pored ove fabričke rasvete doda još neka a da ovu ne skidam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Locaa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Jan 2017
Poruke: 6
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poydrav svima posle dugo vremena Smile ovo je slika mog akvarijuma koji za par dana puni svoj prvi rodjendan Smile ubacena podloga ispod sljunka i nakon toga stavljena limun biljka.od ribljeg sveta nije puno promenjeno, trenutno tu obitavaju jedan borac, 16 barbusa ( 3 tetrayona, 5 zelenih, 5 albino i 3 zuta ), jedan ksifo ( poslednji od grupe-njih necu vise ubacivati ), 4 pande, 1 ancitrus, i jedan amonijer ( on ce po svoj prilici morati napolje jer juri sve po akvarijumu ) U planu je promena postavke, cekam da potone jedan poveci panj koji bi isao na sredinu pa bih na osnovu njega pravio ostatak..Sve ideje i predlozi, kao i naravno sugestije i kritike su dobrodosle, sve prihvatam Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 8:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, lepo izgleda, samo bih ja taj panj sto planiras stavio u desnu stranu ispred filtera i grupisao ovo bilje oko panja da zamaskira filter koliko toliko...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Locaa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Jan 2017
Poruke: 6
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam i tako nesto,ali se plasim da li ce to mozda uticati na filtraciju vode?Tj, da li ce biljke i panj zakloniti ove ulazne rupe na filteru..Filter je fabricki Juwel-ov, bioflow 300l/h.U planu mi je i crna podloga, malo da promenim i da eksperimentisem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Locaa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Jan 2017
Poruke: 6
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos jedno pitanje za iskusnije kolege, koju mahovinu je najlakse vezati ili zalepiti za panj? Panj je u obliku krosnje drveta pa bih hteo da napravim kao neko podvodno drvo ( ako uspe naravno Very Happy )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo izgleda novija varijanta uz to što bi valjalo sakriti filter biljem,i ja maštam o takvom većem akvarijumu ali bi voleo da pređem na primo 110
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
filipbg
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2014
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 24, 2017 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Locaa ::
I jos jedno pitanje za iskusnije kolege, koju mahovinu je najlakse vezati ili zalepiti za panj? Panj je u obliku krosnje drveta pa bih hteo da napravim kao neko podvodno drvo ( ako uspe naravno Very Happy )


Sve možeš da rešiš super lepkom. Sve sam lepio, i nanu i microsorum i mahovinu niko se nije žalio do sada Very Happy
Samo izvadiš iz vode, malo prosušiš nekim papirnim ubrusom, zalepiš, sačekaš par minuta da stegne i nazad u vodu.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Nov 24, 2017 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Locaa ::
U planu mi je i crna podloga, malo da promenim i da eksperimentisem Smile


..... mislim da ćeš se razočarati sa crnom podlogom, bar je kod mene tako bilo (razočarenje) .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Nov 24, 2017 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="filipbg"]
Locaa ::
I jos jedno pitanje za iskusnije kolege, koju mahovinu je najlakse vezati ili zalepiti za panj?


.... možda je najbolje, najprirodnije, najjeftinije uzeti komad tanke strune i njom fiksiraš mahovinu bilo koju ,za par dana struna se i nevidi ...... (savremeno je superlepak, kao mučiš se , pa neživimo u kamenom dobu itd. ali gde smo živeli pre par godina ?)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Locaa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Jan 2017
Poruke: 6
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pet Nov 24, 2017 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi na savetima, ali panj nikako da potone Very Happy vec dva meseca je u vodi, prokuvao sam ga tri puta ali nece pod vodu nikako :d
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License