Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ro aparati u prostoru Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Siguran sam da mnogi od nas imaju muku kad dodje onaj dan kad treba praviti vodu za izmenu ili dolivanje isparina,pa jos ako se radi o vecim litrazama onda nastaje prava pometnja u porodici.
Kupatila u tim slucajevima(ovo vazi za sve nas koji zivimo u stanovima) umeju da budu blokirana po-nekad vise od jednog dana.Kod mene je obicno sve to bilo kaceno u tus kabini,tako da sam cesto imao nesuglasica sa suprugom te se citav proces sa pauzama za tusiranje umeo razvuci i po nekoliko dana(u slucaju punjenja akvarijuma),a da i ne spominjem nered koji sam ostavljao za sobom.
Bilo kako bilo morao sam da smislim neko kompromisno resenje.

Konkretno ja koristim aqua medic premium line 300 koji u najboljem slucaju( direktno na hladnoj slavini) napravi oko 200-250 l/24h (300 l je sarena laza).

Image

A evo kako sam to i resio.

Citav sistem sam postavio ispod lavaboa u delu koji je namenjen za sifon i cevi.

Image

Izbusio sam rupe na komodi kako bih sproveo cev za otpadnu vodu direktno u odliv trudeci se da to izgleda koliko je moguce diskretno

Image

Image

Image

Image

Image

Na hladnu vodu sam povezao T-ventil koji bih mogao da koristim po potrebi ne opterecujuci slavinu lavaboa.

Image

Do duse,dolazi do kondenzacije jer koristim hladnu vodu (koja inace i usporava citav proces al zato daje najcitiju mogucu varijantu(ovo nije ri-di sistem) od oko 98-99% sa tds-om od nekih 1-3.

Voleo bih da se i drugi jave i postave svoja resenja ili bar opisu proces kojim se vode, jer bi to nekome u buducnosti,mozda,koliko toliko olaksalo muke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 9:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 03, 2016 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno i pedantno odradjeno.
Dok sam radio sa RO, najveci problemi su bili bas ti koje si naveo. Vecito sam smetao ukucanima sa kantom u tus kabini.
Ovaj tvoj sistem je sad odlicno osmisljen ali opet i dosta rizican (barem po meni i mojim iskustvima). Zeznuto je ako covek zaboravi da se puni kanta pa dodje do prolivanja.
Zasto si crevo od otpadne vode resio na taj nacin, mogao si da sprovedes direktno u sifon sa donje strane. Ako nisi zeleo da busis cev, imao si onu cevku sto se koristi za odvod sudomasine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sub Dec 03, 2016 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To oko zabortavljanja si definitivno u pravu,ja obicno koristim burence od 50l tako da ga tesko mogu zaboraviti ,a ova kofica je kad pravim da nadoknadim isparelu vodu.Sto se odlaznog creva tice nisam se puno opterecivao,mogao sam znam,al sam ovo u trenutku besa odradio ,te ovo resenje mi je prvo palo na pamet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2016 2:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve u svemu, pedantno odradjeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarijum u prostoru cecam Akvarijumi 46 Sub Jan 09, 2016 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je istina da ribicama smetaju k... 2Fingers Početak u akvaristici 10 Sub Sep 22, 2012 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License