Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hladjenje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
RasaVa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2017 4:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da otvorim novu temu u vezi hladjenja akvarijuma,misli se preko leta naravno. Citao sam i ima dosta zanimljivih resenja ali mene vise zanima kako napraviti sistem za to a da nema velikog isparavanja vode. Imam klimu u stanu ali opet nesto treba planirati i osmisljati u napred,jel. Pa mi je pala ideja ( posto pored posla radim malo automehaniku) da automobil ima hladjenje a nema isparavanja vode. E ovako sam zamislio, ubacimo u akvarijum pumpu manjeg protoka a iz nje crevo do malog hladnjaka koji ce da stoji vam akvarijuma( np. hladnjak za grejanje u kolima ali aluminijumski ) a iz njega povratno u aq. Na hladnjak mozemo da postavimo ili jedan ili dva ventilatora od kompa ( 80-90-120 mm sve zavisi ). E da bi odredili brzinu rada vent. mozemo da kupimo onaj adapter sa podesavanjem napona. Znaci, voda iz aq pomocu pumpe ide u hladnjak na kome vetilatori odvode toplotu,i vraca se u aq. Postavicu sliku kako bi to izgledalo samo ostaje da to probam.
E sad sta vi mislite kao iskusniji,posto sam ja relativno nov u ovom svetu a ova ideja mi pala na pamet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2017 4:43 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2017 8:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne zaboravi da kod auta imas temperaturnu razliku od 80-90 stepeni, a ovde jedva nekoliko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
RasaVa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2017 8:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam kako bi to funkcionisalo ovde. Meni to palo na pamet pa da podelim sa vama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2017 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ideja sama po sebi nije losa, moguce je uzeti hladnjak sa nekog motorcikla i na njega staviti ventilar koji bi hladio vodu. stvar je u tome sto bi to verovatno hladilo je i vise nego sto treba ali to bi onda ispravljao grejac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2017 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, ne može se ovom metodom spustiti temperatura vode ispod sobne, zapravo je jako teško dovesti je i na istu vrednost kao u sobi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2017 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možete da napravite hladnjak čiler kako god ga krstite sa termoelektričnim hladnjakom tj peltier cooler imate gomilu videa na youtube kako se pravi čiler od ovih malih uređaja.

Samo crni anodizovani aluminijum je donekle siguran po ribe običan nije.

Ne vidim razloga zašto bi se u ovom delu evrope pravio čiler, dovoljni su ventilatori da duvaju na površinu vode a što se tiče vlage promaja je rešava a može te napraviti odvlaživač treba 1 peltier, jedan veliki aluminijumski hladnjak sa 2 3 kulera i 1 aluminijumski manji hladnjak. Sve može da radi na pc napajanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2017 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razno razne ideje sam sprovodio, gledao na YT i zasigurno stojim na tome da su ventilatori zakon Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License