Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 super lepak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko bocica super lepka smem da potrosim iskoristim za akvarijum od 60 l a da nepobijem ribe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 11:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sory za off!
Koji to super lepak moze u aq ( moze neka slika )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U morskoj se koristi gel super lepak. Koja kolicina je opasna ... Ko ce ga znati.
Sta to radis, lepis ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim klasican super lepak vec godinama. Tako lepim biljke za panj ili kamen. Izvadis, obrises krpom ili salvetom, stisnes, zalepis i pod cesmu, da ga skroz stegne. Vratis u akvarijum. Jedino gledaj da ne preteras, da ti se ne slije, jer ces onda sav biti umazan.

Super lepak je akrilat, obicna plastika (od akrilata se prave proteze za zube npr.).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala suncokret !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Finalno pitanje u kvizu Milioner. smeh

Evo šta vikipedija kaže:
Cyanoacrylate glue's ability to resist water has made it popular with marine aquarium hobbyists for fragging corals. The cut branches of hard corals such as Acropora can be glued to a piece of live rock (harvested reef coral) or Milliput (epoxy putty) to allow the new frag to grow out. It is safe to use directly in the tank, unlike silicone, which must be cured to be safe. However, as a class of adhesives, traditional cyanoacrylates are classified as having "weak" resistance to both moisture and heat[6] although the inclusion of phthalic anhydride reportedly counteracts both of these characteristics.

Evo moje iskustvo: Koristio sam običan superlepak da lepim Microsorume. Mesto gde sam lepio je uvek propalo bez obzira dal sam stavljao lepak na rizom ili na one male braon "korene". Biljke su se mnogo lakše hvatale za kamen na koje su bile vezane a mnogo teže za kamen na koje su bile lepljene. Ovo se ponovilo u 3 totalno različite postavke i akvarijuma tako da smatram da nije slučajnost. Nisam primetio da je smetao ribama ni kozicama, potrošeno je bilo skoro celo pakovanje,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bi riciju da lepim vezivanje na ovo malo bi teze islo a i netreba mi celom duzinom da bude ricija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ricija i super lepak, hmm pa tesko ce to ici, ako uopste prezivi, posto ces je sahraniti u lepku. Smile)

Mnogo je bolje da uzmes tanku mrezicu (one zute od kivija rade posao, a ne vide se), stavis riciju na kamen koliko ti treba, usniras krajeve mrezice koncem sa donje strane, zategnes i cekas da se razraste.

@Serene sky, probaj malo bolje da zalepis rizom za kamen (korenje je slabo i labavo). Stavi vise lepka sa unutrasnje strane i stisni biljku dok se ne stegne. Imace tacno toliko otpora koliko treba dok se ne veze za kamen prirodno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Riciu ćeš teško vezatu za dno zato sto joj donji slojevi istrule kad se formira zbun. Sa mezicom nisam imao uspeha valjda je bila sitna a i molike su je drndale nonstop. Najveći uspeh sa ricijom sam imao u šhrimp tegli vezivao sam je silkom stajala je polagodine. Imas ricia line kod kineza jeftino da kupis ordjidji zelen ili fluorocarbon koji se ne vidi al je skuplji.
Suncokret probao sam svasta od malog dela da lepim do polovine rizoma. Kad se mnogo zalepi rizom često ceo istruli. Daleko se brze hvatav kad je vezana silkom na drvo je malo uspesnije nego na kamen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrusi super red chaosad Tražnja 0 Pet Dec 29, 2023 11:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus super red atanasa Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Apr 09, 2020 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Lepak za mahovinu Dragan996 Biljke 20 Sub Jul 13, 2019 1:21 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus super red atanasa Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Maj 19, 2019 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License