Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj akvarijum oko 90 l unutrasnja filtracija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aluk3s




Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 08, 2017 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svim ljubiteljima akvarijuma, ja bas i nisam nov u ovome sam 8 godina al eto da malo podelim moj akvarijum sa vama, ako treba negde da se prebaci u drugi deo foruma recite... Narucio sam da mi se izradi akvarijum sa postoljem od oko 90 litara sa unutrasnjim komorama za prelivanje vode i filtraciju. Takokdje planiram da mi akvarijum bude biljni. Drzim temperaturu izmedju 25 i 26 stepeni celzijusa. Trenutno imam muljare na dnu zebrice tetre crvene barbuse, imao sam peh sa neonkama koje sam prebacio iz starog akvarijuma gde su se primile a ovde su pocrkale verovatno stres, takodje planiram da ubacim kojeg ramireza. Od rasvete imam led rasvetu belu crvenu i plavu. Voleo bih da cujem vase savete primedbe itd, mozda koje jos ribice da ubacim... Hvala Very Happy



Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 08, 2017 1:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aluk3s




Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 08, 2017 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od biljaka imam ( nadam se da sam pogodio latinske nazive, gledao sam u bazi biljaka ) :

-Aponogeton boivinianus
-Crinum thaianum

Imam i hrast u sredini i ovu biljku isto kojoj ne znam naziv na latinskom, takodje i mahovinu na panju i nadam se da ce se rasiriti za sad se primila...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Apr 08, 2017 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak pojacaj rasvetu, ovo je slabo.. Ramireze ne ubacuj, ako si imao problem sa neonkama sta da ocekujes tek sa ramirezom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aluk3s




Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 08, 2017 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonke i ramirezi su prebaceni iz starog akvarijuma gde nisam nikakvih problema imao moguce da je stres
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Apr 08, 2017 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aluk3s ::
Pozdrav svim ljubiteljima akvarijuma, ja bas i nisam nov u ovome sam 8 godina al eto da malo podelim moj akvarijum sa vama, ako treba negde da se prebaci u drugi deo foruma recite... Narucio sam da mi se izradi akvarijum sa postoljem od oko 90 litara sa unutrasnjim komorama za prelivanje vode i filtraciju. Takokdje planiram da mi akvarijum bude biljni. Drzim temperaturu izmedju 25 i 26 stepeni celzijusa. Trenutno imam muljare na dnu zebrice tetre crvene barbuse, imao sam peh sa neonkama koje sam prebacio iz starog akvarijuma gde su se primile a ovde su pocrkale verovatno stres, takodje planiram da ubacim kojeg ramireza. Od rasvete imam led rasvetu belu crvenu i plavu. Voleo bih da cujem vase savete primedbe itd, mozda koje jos ribice da ubacim... Hvala Very Happy



Image

Image

Image


Ako ja ne umem citati ne znam, lepo si napisao da su ti neonke u ovom uginulu, a da bi ubacio ramireze.. ali dobro, srecno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aluk3s




Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 08, 2017 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a greska pogresno sam napisao lol imao sam ih vec Very Happy sad sam dopunio malo sa novim tetrama neonkama plavim zebricama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aluk3s




Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 08, 2017 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mali update :

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aluk3s




Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 09, 2017 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga i snimak Very Happy



Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Apr 09, 2017 11:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 10, 2017 7:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, sudeci po izgledu biljaka rekao bih da osvetljenje bas i nije dobro tako da bi morao poraditi na tome ukoliko hoces biljni akvarijum.
Za lepe i zdrave biljke bi morao imati i hranljivu podlogu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Aluk3s




Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 10, 2017 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam sta je tu je pravljen mi je akvarijum ice biljke nego mnogo sporije, vidim da pustaju korenje pa dobro nigde ne zurim Very Happy Bitno mi je da mi se ribice prime
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aluk3s




Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 10, 2017 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mali update, danas sam pecao malo ribica Very Happy :

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aluk3s




Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 10, 2017 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I pogresio sam akvarijum ima 120 l dimenzije 60x50x40 cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License