Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa gupika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Marko mare46
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Maj 2017
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro vece,nov sam na ovom forumu pa ako negde gresim vi me ispravite...imam veliki problem sa gupikama a primecujem i na blek moli...sve je bilo normlno,nista nisam posebno cackao u akvarijumu,i evo vec neko vreme primecujem kao da im se uvuce stomak,zive tako neko vreme i kasnije uginu,to isto primecujem i u manjem akvarijumu u kojem su mi gupike koje sam ja razmnozio,ima ih jedno 40 komada,sad su vec i porasle,ali i na nekoliko u tom akvarijumu primecujem iste simptome...pa eto molim za pomoc,jel ne znam kako da ih lecim...a ako nesto pod hitno ne preduzmem sve ce uginuti Sad :'(
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 11:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav,

Imao sam i jos uvek imam gotovo isti problem. Mislim da je bakterijski, probao sam lekove, poslednje sam probao i ovazil (ili kako se vec zove) ali nista. Probaj ako mozes da u vodu stavis malo soli, meni je pomoglo i ribice koje sam izdvojio u pomocni akvarijum i tako tretirao su ozdravile a one koje nisam tretirao solju u velikom akvarijum koji je biljni pa ne smem jos uvek boluju i umiru. Dobar deo ces svejedno izgubiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.
Može malo detaljnije, ishrana, održavanje...
http://www.akvarijum.org/forum.....19758.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Marko mare46
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Maj 2017
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Maj 24, 2017 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PAN ::
pozdrav,

Imao sam i jos uvek imam gotovo isti problem. Mislim da je bakterijski, probao sam lekove, poslednje sam probao i ovazil (ili kako se vec zove) ali nista. Probaj ako mozes da u vodu stavis malo soli, meni je pomoglo i ribice koje sam izdvojio u pomocni akvarijum i tako tretirao su ozdravile a one koje nisam tretirao solju u velikom akvarijum koji je biljni pa ne smem jos uvek boluju i umiru. Dobar deo ces svejedno izgubiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Marko mare46
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Maj 2017
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Maj 24, 2017 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa hranim ih uglavnom listicima,iki onim crvenim zrncima,uzimam stalno raznu hranu,ne dajem istu,jel i ja sam ne volim da svaki dan jedem isto...sad,mozda i tu gresim,ne znam cime bi bilo najbolje da ih hranim? A kako to,msm kako da ih lecim sa solju? Koliko treba i to? Mozda je najbokje da probam ceo aq da leceim...ja sam isto dodavao u ceo aq orvažil pola tablete izmrvljeno,dodavao sam i po malo soli,sad jedino sto mozda nisam dodavao odgovarajucu kolicinu...veliki aq ima oko 70 l a mali oko 20 i oba su bolesna...zanimljivo je sto mi se samo to desava kod gupika i moli,a ostale ribice su hvala bogu sve ok...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Maj 24, 2017 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam negde procitao davno na forumu da je doza negde oko jedna supena na 10l pa sam otprilike tako i stavljao ali ne tvrdim da je to bas dobra mera. I ja imam samo gupike i iste simptome u 90l. Zanimljivo da je bolest krenula kad sam isto poceo da im daje raznovrsniju hranu, mada sam i tretirao vodu sa EasyLife preparatom protiv koncastih algi ali on ne bi trebao da bude uzrok. Ko zna od svega po malo i karambol.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Marko mare46
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Maj 2017
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Maj 24, 2017 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da probam da sipam so,nema nista drugo? Sad a gde si kupio to za koncaste alge,i sa tim imam malo problema Sad cudi me da niko ne zna neko resenje Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Marko mare46
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Maj 2017
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Maj 24, 2017 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cime ih ti hranis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Maj 25, 2017 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sigurno ima nesto drugo, odnosno pravi lek za tu bolest samo je treba adekvatno prepoznati. Po opisu bolesti koji si dao moze biti bar 4 vrste obolenja, mozda i vise koja imaju slične simptome. To što se meni čini da im je pomogla so, ne mora da znaci da sam u pravu, mozda je i slucajnost.
Probao sam raznu hranu, dve vrste listica, neke bas za gupike Serine i Tetrine, blood worms, jos nece susenje crvice, tubifleks, neke serine granulice opet samo za gupike, spiruline... Sad ih hranim samo Tetra listicima jer sam provalio da su taman usitnjeni i ne propadaju brzo sa povsine pa ih ribice sve pojedu i ne prljaju vodu. Takodje sada zbog i kozica ubacujem i spiruline koje gupike takodje obožavaju.

Easy Life preparat sam uzimao od decka iz panceva od koga sam nabavljao biljke, jedana doza mi je resila problem skroz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License