Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grebenče Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Nov 13, 2016 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari,
evo da i ja predstavim svoje grebenče koje sam nedavno oformio. 60L, neobicne dimenzije ali se savršeno uklapaju u moju malu spavaću sobu. Nista posebno od opreme, rasveta led( privremena, ima jos da se radi na tome), strim pumpa 1600L, preliv (vata pokupi masnoću sa površine i da je talasa, grejač i povratna pumpa oko 300L), kamen i pesak. Sve zivo, nista nisam ciklirao, samo bućnuo sve i udri Very Happy
Od zivog sveta dva klovna i GSP, kenija i masrumi.
Zahvaljujem se Nzivkovicu, Iliji i Andjeliji na pomoći. Mnogo znači, živi bili!
I to je uglavnom to, sada slike. Kao i uvek kad ja otvaram temu biće pic heavy Very Happy Very Happy
Nisam nazalost ispratio samo formiranje fotografijama, iako mi je to posle najzanimljivije za gledanje. Morao sam na brzinu sve da slozim.


Image

Image
Image
E onda je iz kamena izaslo ovo cudo, ja cenim da je flatworm u pitanju, samo ne znam koji. Nasao sam na nekom forumu da covek trazi ID, na slici izgleda identicno kao ovo, a odgovori su od puzeva do AEFW, tako da nista nisam uspeo korisno da saznam. Ako neko zna sta je neka kaze, pojavilo se par komada, sve sam ih izvadio.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Planovi za ovaj akvarijum su da menjam vodu jednom nedeljno 5L. Sipam 200g soli u balon vode, malo izmuckam i ostavim preko noci. Ujutru je vec razmuceno, promućkam još malo i sipam u aq. Nema kud lakše Very Happy
Od organizama će ići svakako još korala, i imam želju da ubacim jos jednog hromisa. To mi je prva morska riba koju sam imao i moram je imati ponovo. Toliko od mene Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 13, 2016 9:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Nov 13, 2016 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prosla tema koju si otvorio je svakako bila poucna za sve nas.
Ovaj akvarijum ces izgurati sa velikom lakocom-cenim da se neces dugo zadrzati na ovoj litrazi.
Izgleda lepo,uredno,pedantno...
Pazi da se ne zaciklira ponovo iako si sve ubacio "na gotovo".
Ovde bi ti lego jedan tunze nano 9001 skimer samo tako.
Mozda da podignes malo rasvetu ..
Pozzz i drzim palceve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Nov 14, 2016 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti Laki na lepim recima i lepim zeljama. Ja se nadam da sam izvukao neke pouke iz proslog akvarijuma, neko skromno znanje koje mi za sad pomaze. Nadam se da ce biti lako kao sto predvidjas Very Happy Tunze je u planu.
Sto se cikliranja tice, nadam se da sam ga izbegao, hranim oprezno, vatu menjam, vodu menjam tako da valjda nece biti problema.
Sta mislis ti za onog crva?
Evo slika od danas, docepao se aparata. Danas je 22. dan, za sad sam prezadovoljan.
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2016 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se ovog organizma tice nesto najblize sto sam uspeo da nadjem je jedna vrsta pljosnatog crva :
Prosthiostomum sp.

Image
(Slika preuzeta sa Meerwasserlexikon.de)

Ako i jeste trebas ih ukloniti jer su paraziti -generalno napadaju montipore.
Budi oprezan i pazi sta od koga uzimas,na sta sam sto puta do sada skretao paznju ,zbog cega su me i neki izprozivali da sirim paniku pespotrebno....Al,vidim sad nema ih da se oglase u svojim temama poduze vreme-tek po koji akvarijum+oprema zavrsi u oglasima.
Samo budi oprezan i tamani ih dok se ne rasire,lako je spreciti ih da se razmnoze,a i akvarijum ti je tek na pocetku tako da lako mozes da proglasis karantin sav kamen isperes u slatkoj vodi ukljucujuci korale,vratis sve na svoje mesto i uzivas u hobiju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2016 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećan početak druže Nikolac ! Strpljenju si se naučio iz siporex tako da sada samo lagano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2016 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka je sa srecom, s novim akvarijumom !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Nov 21, 2016 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala momci! 😁
Laki, sto se tice ovog nabavljanja potpuno se slazem sa tobom. Medjutim, mi smo ovde i dalje vrlo limitirani sto se nabavke tice. Situacija se popravlja, i bice nadam se sve bolja. Aiptasija je nazalost standardan parazit kog ja mislim svi ovde imamo, i nekako smo naucili da se borimo sa njom. Sto bi neko rekao, kad reefujes sa nekim reeferom, reefujes sa svima s kojima je on reefovao 😁
Ali na zalost si u pravu za to da ih je mnogo zavrsilo po oglasima.
Tamanio sam ih kad sam ih vidjao, sad ih neko vreme nema. Sva sreca pa mogu iz aviona da se vide, cak i nocu, kad i izlaze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2016 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam iskreno zasto je forum ovako zamro u poslednje vreme. Niti vidjamo nove akvarijume niti ljudi apdejtuju stare. Skroz mrtvo, niko ne pise nista, ne komentarise, eventualno se neko javi jednom dnevno sa nekom bolescu i vise ne vidimo nista o tome. Bilo kako bilo, evo mali update na ovom aq za one koji mozda prate forum.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2016 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da drustvene mreze uzimaju svoj danak.
Sve je vise onih koji ne uspevsi(stvorivsi losu reputaciju po forumima)otvaraju grupe po drustvenim mrezama bez ikakve kontrole u kojima vlada haos i gde je sve dozvoljeno(vredjanje,prodaja magle,prosipanje besmislica.....).To su mesta gde se ljudi koji cak i nemaju akvarijume prodaju za nuklearne fizicare.....
Ne smeta to meni ,iako si apsolutno u pravu.
Bilo je perioda kad sam se na ovom forumu sam sa sobom dopisivao,a onda su najednom poceli da nicu akvarijumi ko pecurke....
Sada je sve to otislo na neki visi nivo,drago mi je zbog toga pa makar se aq prezentovali putem fejsa i instagrama(bitno je da ih ima sve vise i vise).
ovaj forum se vrti zbog nas ljudi koji su uvek prisutni i koji pisu kad imaju sta....

I,da ne zaboravim:
kamen ti izgleda savrseno,korali bas lepo otvoreni,mlad akvarijum a tako uspesan-vidi se da si zaista preskocio puno lestvica u par skokova.
-Cestititam!

p.s.
Napravi neki video Wink


Poslednji put izmenio Laki dana Sub Nov 26, 2016 12:16 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2016 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam strucan za more, ali meni ova bas dobro izgleda...citam redovno morske teme, ali ne komentarisem da ne bih gusio temu svojim nebitnim komentarima. Pravim presedan iz razloga da ti, a i ostali znate da se teme citaju. Volim kada ispratite pricu i slikama, pa nama koji manje znamo bude malko jasnije. Samo napred i nastavi sa novostima i desavanjima na grebencetu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2016 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogodio si ga u centar. Jesu problem drustvene mreze, narocito fb. Ali problem je sto se tamo retko vodi ozbiljna diskusija i sve se manje vise svodi na po koji komentar, lajkovanje itd. A dobro zapazanje je i to da nema pravila, nista nije organizovano, sve nabacano bez ikakvog reda. To mene i nervira, ovde ili na neki drugi forum dodjes i zanima te nesto vezano za odredjenu biljku ides u podforum biljke nadjes, postoje urednici koji brisu gluposti, ozbiljne akvariste koji daju savete, sve se da proveriti i zna se ko je ko. Na fb okacis sliku, dobijes par lajkova i ajmo dalje. Ko ce sad da nadje ako ga zanima sta od opreme ima neki aq koji je okacen u grupi na fejsu pre 6 meseci. Ja sam ovde procitao manje vise sve ozbiljne teme vezane i za biljnu i ciklide i morske. Teme stare po 7 godina. Tu se mnogo moze nauciti, pratiti razvojni put nekog akvarijuma. Na fb uopste nema te mogucnosti, niti ima mogucnosti da se prati hronologija bilo cega.
Razocaran sam jer sam ovaj forum iscitavao dve tri godine pre registracije, a aktivno pisem vec dve i po godine i ne pamtim da je bilo ovako. Od one eksplozije morskih akvarijuma na forumu kada su svi ucestvovali ostade tako par nas koji ponekad napisemo nesto i to je to. Morski ne pisu u slatkoj, slatki ne pisu u morskoj. Meni je to glupo jer podjednako volim i podjednako me interesuju obe grane. Citam o diskusima, biljkama, malawiju, morskim, a vidim da je to postalo retko. Svako se drzi svoje.
Neko vec rece da ranije udjes na forum uvece i ceka te 150 novih poruka, a sad, 5 poruka u temi,,Pocetnicki aq 20 L UPOMOOOOOOOOC!!!!
A mnogi akvaristi su u medjuvremenu napustili forum, a dosta njih je skoro tu, ukljucujuci i mene. Rasulo se drustvo nacisto. A i sama cinjenica da se nas dvojica dopisujemo ovako u temama kao na pp pokazuje koliko je sve mrtvo. (da odgovorili su i zile i no1 sa kojima se i ovako vidjam i cujem, vise da ne bude da niko nista nije rekao) I ti Laki. ( nemoj pogresno da me shvatis, ti si vec stari moreplovac i tvoji komentari su vredni ali covek bi ocekivao da se jos ljudi ukljuci.)
Sto se aq tice, hvala na lepim recima, redovno odrzavanje, zdrav razum i eto je utabana staza do uspeha. Vrlo sam zadovoljan situacijom. Sad je tacno mesec dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2016 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Mihajlo. Kucao sam poruku kad si ti odgovorio, pa da odgovorim ovako. Da ne bude da sam ja iznerviran sto malo ljudi prati moju temu, nije uopste stvar u tome, nego u tome sto je uopste forum zamro. Moguce da je to samo moje vidjenje.
A inace po mom misljenju je skroz ok da ljudi pitaju komentarisu diskutuju iako se ne bave morem ili bilo cim drugim. Po mom misljenju to je i sustina foruma. Ja komentarisem diskuse tebi i teodosu, i mnoge druge teme u kojima nemam iskustva. Ali imam osecaj da vidim kad je nesto odlicno i ne ustrucavam se da pitam kad me nesto zanima iako necu sutra kupiti diskuse.
P.S. Imas mejl 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2016 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhh teska prica za petak vece Wink Jeste forum zamro i jako se plasim da se ne dogodi isto sto i sa MBA. Iskreno volim da u odredjenom delu dana posetim ovaj forum i iscitavam. Nazalost u poslednje vreme jako oskudno. Slazem se sa tobom, ali ovde se svasta zamera npr. ako pitam neko pocetnicko pitanje pojedini se ljute i vicu da nisam iscitao prvo ceo forum i da je to vec napisano, a sa druge strane zameraju se i poruke tipa super, bravo, itd itd. Konflikta u zivotu mi je sasvim dovoljno i neko dodatno prepucavanje i nerviranje mi stvarno u zivotu ne treba, pa shodno tome izbegavam odnosno pridrzavam se nepisanih gore spomenutih pravila Smile Citam, upijam pa kada bude doslo vreme za moje more, bogme cu i pitam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2016 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si.
Nemam sta drugo da dodam.
Nekako posle leta kad sve zamre zivot na forumu sa dolaskom hladnijeg vremena pocne da se budi.
Ove godine sve iscekujem al nikako da se desi.
Drago mi je sto smo ovu temu javno naceli,mozda i probudimo svest kod ljudi...
Predlozio sam neke promene,sitnice,al nisam naisao na razumevanje.
Nekako imam osecaj da su svi pustili da sve ide nekim "svojim" tokom (kuda- ostaje da vidimo).
Meni je zao kad udjem u morsku a ne saceka me svetlo-zelena ribica...,al dobro sta sad.
Nastavicemo da se bavimo nasim temama,pomagacemo jedni drugima,po nekad i kritikovati....a vreme ko vreme menja se,ko zna sta nas sutra ceka zato uzivaj u tim sitnim zadovoljstvima kao da si dobio sedmicu i raduj se svakom novom danu(verujem da je to formula za srecan zivot).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2016 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da ne kvarimo temu,a i da ne odemo predaleko te budemo pogresno shvaceni drzimo se mi nasih akvarijuma.


Poslednji izmenio Laki dana Sub Nov 26, 2016 12:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grebenče Shadz Morski Akvarijumi 6 Pon Jan 08, 2018 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License