Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum za velike morske ribe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uskoro ću i ja da zaplivam u morske vode, i to mnogo pre nego što sam se nadao, posle jedne noći na KP prodao mi se moj akvarijum Crying or Very sad . Od utorka krećem da sređujem akvarijum od 250l, još nisam smislio oko sumpova i sve, tako da će potrajati sređivanje, taman mislim da iskroistim period cikliranja od dva meseca, da tamo od avgusta krenem sa uvođenjem živog sveta. Prvenstvena namena akvarijuma je držanje velikih morskih riba, vrlo verovatno i Lion fish, ali ne bih baš da držim samo jednu ribu, pa ću razmisliti, uglavnom biće ribe od 30+, 40 cm Shocked Very Happy . Svaki savet je dobrodosao, takođe sam već na jednoj drugoj temi o morskim ribama zamolio za vodu kojoj je vreme da se menja, da poboljšam cikliranje. Dobio sam savet ako imam priliku da uzmem i po parčence vate ili kamenčić iz 2, 3 različita akvarijuma, pa ubacim u svoj tokom cikliranja. Takođe ako je neko iz NS, a želi da podeli znanje i savete uz neku kafu i malo porazgovaramo o ovom hobiju, bilo bi mi drago.

Kako budem šta sklapao dodavaću slike i opise, dosta toga će biti i mojih ruku delo, volim da majstorišem a stuja mi je struka, pa i umem Very Happy

Veliki pozdrav i hvala unapred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 12:25 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 9:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je malo nejasan deo za ribe od 30-40 cm u 250 l ali mora da mi je nešto promaklo. Koliko sam razumeo pravićeš FO akvarijum? Da li si planirao live rock ili neke vestačke stene? Baš se radujem tom tvom projektu jer kod nas nema nešto slično.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa imaću još jednu selidbu u 350 do 400l za jedno dve godine po svemu sudeći Smile gledao sam i sad tolike akvarijume što se stakla tiče, ali mi je veliki udar na budzet, preveliki. Mada vrtim još kombinacije, imam do sutra fore Smile. Postoji opcija i za veće odmah, videću 😀 Naravno ne bih ga odmah do vrha punio. Live rock sam planirao. To za veštačke stene sam video u youtube klipovima samo Smile ići ću sa dva strima od po 2000l/h. Ne znam baš šta je fo akvarijum, ali planiram recimo jednog lava i još dve koje mogu sa njim a da ih ne pojede, i par nezahtevnijih korala, anemonu, i one meke, gledao sam po youtubu koje su dobre za početnike, ima lepih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

FO - fish only Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno si planirao dimenzije 100x50x40 (200l)?!
Zamisl 3 ribe od 30-40cm kako plivaju u akvarijumu duzine 1m koji neces napuniti do vrha.
E sad,sta bi ti stavio unutra(tangove?!) pored lion fish'a?!
Definitivno razmisli jos jednom o litrazi i dimenzihama.
Ja smatram da ribama tog gabarita treba minimum 1,5 m dugacak akvarijum(visina moze i 30cm , al je duzina jako bitna).


Poslednji izmenio Laki dana Pon Jul 03, 2017 2:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za početak 100x50x50, a za jedno godinu i po cemo videti. Pa da, naravno, malo im je to, ali prodaju ih na veličini gde će im ovo biti more Smile. Kad malo porastu preseliće se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A mogao bih odmah ići možda na 140x50x60 Smile. Ako uzmem manji punicu ga na 150-200l, posto te tri ribice mislim da ni jedna neće biti veća od 6, 7 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodosao, i srecno sa novim projektom!

Da ne ispadne da skacemo odmah svi negativno, ali prosto svi komentarisemo ono sto upada u oci kao problematicna ideja... Pohvale ce doci kad krene i projekat da se realizuje Very Happy
Laki i zivkovic su ti vec skrenuli paznju na nelogicnosti oko dimenzija planiranih i vrste riba koje imas zelju da drzis...
Zasto ne planiras da napunis akvarijum do kraja? Od svih troskova, par kg soli koje tako ustedis nije nesto sto ce ti narpaviti razliku... Ako budes imao sump, ionako moras da imas i drzis odredjeni konstantan nivo vode... Dodatno, sto vise vode, to manje oscilacije u parametrima, tako da ne vidim svrhu nepunjenja akvarijuma do maksimalno moguceg nivoa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to je akvarijum za narednih godinu, godinu i po, napisao sam to vec par puta Smile preci cu u 350+ litara. A sad je ovaj jer ribe na prodajnoj veličini su u najbolj slucaju 7 cm. A ako uspem da nabavim zebra/dwarf lion fish koji raste na oko 25, video sam da ga imaju u reef room, njemu je preporučeno 200l, i uz njega moze da se napravi kombinacija čak koja se lepo uklapa i unovu litražu, sa ribama do oko 30cm. A manje vode da se brže ciklira, neka moja logika, pa da gurnem molije, pa u nekoj narednoj turi posle par meseci i crnog ocelarisa, recimo, neki koralcic i tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ciklira se voda toliko, vec sve ono na cemu bakterije zive, kamen, pesak, drugi materijali...
Sama voda nije toliko bitna... Ako imas mogucnost da napunis 200 l, napuni sve, nista ne dobijas da drzis na pola, to je moje misljenje bar...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 14, 2017 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo zabušavam, pošto radovi se polako odvijaju, obaveze ostale me ometaju. Nabavljen je kamen, dvadesetak kila Cool Akvarijum još nije napunjen, rezervisao sam sump od 50l, pa i to treba povezati i srediti. Planiram da napunim akvarijum sledeće nedelje, e sad imam problem da nemam uredjaj za reverznu osmozu, a kupujiću uredjaj čim se vratim sa mora, a to će biti oko 5og avgusta, i onda punim do kraja. Ako neko iz NS bi želeo da mi pozajmi 50ak l da zamešam kamenju sveže vode, vraćam za 15ak dana, čim kupim uredjaj. Balone imam Very Happy. Kad ispovezujem sve, napunim, kačim prve slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pet Jul 14, 2017 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stace ti bre RO voda, pa NS ima osvestanu vodu u vodovodu i to sve raste ko blesavo iz nje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 14, 2017 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno je voda ok za morski iz vodovoda? Ja sam je koristio za slatkovodni doduse. Ili tih 50ak litara iz vodovoda nece praviti razliku posto ce biti jos 250l ro vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Ned Jul 16, 2017 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zezam se , mada ruku na srce ja sam pokrenuo kocku 40*40 sa cistom NS cesmovacom. moguce je da sve tako lepo raste jer je "osvecena" mada uglavnom svi savetuju iskljucivo upotrebu ro vode.

moj start: 100% cesmovaca, kod ciscenja akvarijuma izbacim 2*5l vode i ubacivao sam 2*5l usoljene cesmovace (zadnjih 2-3 meseca zamenu radim sa destilovanom vodom) a dnevno dolivanje onoga sto ispari je cista cesmovaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Avg 16, 2017 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malog update-a. Napunjen i vec se uveliko ciklira Smile. Svetlo je stavljeno samo moje iz starog akvarijuma, neonka, provizorno za slikanj, naruceno je led. Dve tunze 6045 pumpe, Buble magnus skimer, 250l glavni i 60l sump. U sumpu ostavljena jedna pregrada prazna, ako zatreba za refugium. Oko 20 kg zivog kamena, planiram jos jedan komad lep da uzmem od 2, 3kg, ako pronadjem to sto sam zamislio.


Image

Pogled i iz ovog ugla Smile. Kable je od neonke, nece biti tu u konacnoj verziji.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prepoznavanje ribe aqufini Afrički ciklidi 0 Pon Apr 01, 2024 12:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License