Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morska so za akvaristiku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 05, 2015 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li koja jos ideja gde nabaviti so za MORSKI ? Sem kod sponzora ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 05, 2015 8:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Feb 05, 2015 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ebay/amazon
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Feb 05, 2015 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

amazon ne salje u srbiju ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prethodne poruke su obrisane kako ne bi doslo do konfuzije i ozivljavanja raspravke od pre par godina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kucaj u google: "so za morski akvarijum cena"
meni otvorio par radnji i kupujem prodajem, ima sera, i neke, ne razumem se.
Ne isplati se od preko, ubiju sa poštarinom ako uopšte šalju. Iz inostranstva, jedino ako nekog znaš pa autobusom da ti pošalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve su cene u Hrvatskoj i Madjarskoj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podelio teme i sad je sve preciznije Smile
Amazon ne salje za Srbiju. Takodje i vecina prodavaca na Ali expres ne salje .
Madjarska ... malo je skuplja u odnosu na nase cene. Barem ono to sam ja nasao.
Ajd , pisite pa da imao jos koji izvor
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam vec poredio cene sa Igorom i dosao do zakljucka da je ovde(AT) sve dosta skuplje u odnosu na Srb,sto je slucaj verovatno i sa madjarskom.Probaj da pogledas hrvatske ili slovenacke sajtove sa on-line prodajom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako bre ne salju sa alija ? Ja sta god sam do sad trazio, nasao sam i stiglo je ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam ja juce u maxiju na bezaniskoj kosi. Ne znam da li ima u svakom maxiju posto je ovaj onako kao malo fensi i veci. E sad da li je ovo stvarno morska so Razz.
Uglavnom pise sledece :
" Rafinisana morska so, sitna jodirana, iz mrtvog mora, 100% prirodno". Ima i sastojci, koliko cega ima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno filter ne znam da li ta so valja za morsku ? Ajd postavi sliku sa sastojcima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i meni je cudno pocto je cena smesna. Ali kad mogu obicnu kuhinjsku so za morsku akvaristiku, zasto ne bi mogla i ova.
A sastojci su:
-natrijum hlotid: 99-99,90%
-sadrzaj joda: 12-18 mg/kg
-sredstvo protiv zgrusavanja E536: max 10 mg/kg

Onda ospod pise i ovo.
Morska so u 100g sadrzi:
-magnezijum: 40-60 mg
-kalcijum: 30-60 mg
-kalijum: 40 mg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi koriscenje "takvih proizvoda" u morskoj akvaristici po meni je velika sprdnja.
uporedite i najnekvalitetniju so predvidjenu za reef akvarijume sa "necim takvim" i videcete da su to parametri koji se ne mogu porediti.
npr.
red sea coral pro(koju ja koristim pa je shodno tome mogu da komentarisem):
kombinacija za soft/lps korale
1.0232 na temperaturi od 25 stepeni postizete sa 36.0 g soli koja ce sadrzati :
salinitet 33.0 ppt
Ph 8,2-8,4
alk. (kh) 11,8-12,2(dkh)
Ca 430-450(mg/l)
Mg 1280-1340(mg/l)
K 370-390(mg/l)

http://reefkeeping.com/issues/2004-05/rhf/
ovo su parametri morske vode koje trebamo zadovoljiti.

Da li se ovo sa gore navedenim moze porediti?!
Ako se ozbiljno zelite baviti morskom akvaristikom zaboravite na takve (po meni) smejurije.


Poslednji put izmenio Laki dana Pet Feb 06, 2015 8:30 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

filter ::
Pa i meni je cudno pocto je cena smesna. Ali kad mogu obicnu kuhinjsku so za morsku akvaristiku, zasto ne bi mogla i ova.
A sastojci su:
-natrijum hlotid: 99-99,90%
-sadrzaj joda: 12-18 mg/kg
-sredstvo protiv zgrusavanja E536: max 10 mg/kg

Onda ospod pise i ovo.
Morska so u 100g sadrzi:
-magnezijum: 40-60 mg
-kalcijum: 30-60 mg
-kalijum: 40 mg

Ma kakva obicna kuhinska za morsku. To ti je isto kao i u slatkoj da drzis organizme. Toliko dugo bi i opstali. Kada nadjes spisak sastojaka kvalitetnih soli za reef ne mozes pola onih cuda ni da procitas, a za vecinu nisi ni cuo nikad. Ne ti, msm retko ko jeste Very Happy ima po 20-30 nekih elemenata. Kuhinska so ima 3-4. Ne isplati se igra sa ovim, i slazem se sa Lakijem da su takve kombinacije blago receno neozbiljne. Pa ako imamo morski akvarijum, moramo imati i morsku vodu pobogu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 06, 2015 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ej ej polako Very Happy. Ja se ne razumem u morsku akvaristiku. A mislim da sam bas ovde na forumu procitao da se moze koristiti kuhinjska sto mi je bilo skroz cudno. A u ovu temu sam se ubacio samo zato sto nisam video da je smestena u morskim akvarijumima. Pa sam mislio da covek trazi so za slatkovodnu, posto neki ubacuju malo soli. Tako da, begam ja odavde Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je morska akvaristika za mene? peconis Morska Akvaristika 2 Čet Maj 04, 2023 3:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav svim zaljubljenicima u Akvari... dragan 77 Upoznavanje 0 Čet Jun 04, 2020 11:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvaristiku sa Aliexpress-a Alexa777 Razno 17 Sre Okt 17, 2018 12:57 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Humanitarna morska berza Andjelija Morska Akvaristika 72 Sre Okt 10, 2018 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Oprema za akvaristiku joca93knj Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Mar 10, 2017 2:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License