Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grejaci Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

U akvariujumima se gaje ribice iz uglavnom tropskih predela pa im treba temperatura od 25 do 26 stepeni celzijusa.U ulozi grejaca netreba se koristiti jaka sijalica(mislim oko 60w),a takodje se sijalica nesme uranjati u vodu!KOriste se grejaci od 25,50,75,100,150,200 i 300w.Uglavno se koriste grejaci sa termostatom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 8:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam otkud ti ideja da neko uranja sijalicu u vodu da greje akvarijum? I nisi napomenuo da tokom letnjih meseci nije potreban grejac zbog prirodne temperature napolju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

KO zna sta ce ko raditi!Ja da napomenem a kako ko hoce!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav95 postove koje ti pises su na nivou predskolskog uzrasta i tesko da mogu nekom da pomognu jer i sam nemas iskustva ama bas nikakvog,ako to radis zbog nagrade evo ja cu da ti posaljem sta hoces od biljaka i neku ribicu samo da prestanes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nenade-Kg nemaju svi bas isto iskustva......nisu svi na tvom nivou.......prema tome ako hoces da mi i dalje komentarises postove NEMOJ.........napisi sam svoje i ide zivot dalje......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav95 ja razumem da neko nema iskustva zato i sluze forumu da se nesto nauci ali ti nemas iskustva a pises nesto do sad su te samo ljudi ispravljali,sto se tice nivoa upravu si Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juice_93fu ::
Ne znam otkud ti ideja da neko uranja sijalicu u vodu da greje akvarijum?...


Verovao ili ne, video sam svojim ocima, pre nekih 10-ak godina. To je toliko retardiran postupak, da je samo za No comment...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jasnadok
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2013
Poruke: 59
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 09, 2013 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav95 ::
Image

U akvariujumima se gaje ribice iz uglavnom tropskih predela pa im treba temperatura od 25 do 26 stepeni celzijusa.U ulozi grejaca netreba se koristiti jaka sijalica(mislim oko 60w),a takodje se sijalica nesme uranjati u vodu!KOriste se grejaci od 25,50,75,100,150,200 i 300w.Uglavno se koriste grejaci sa termostatom.


Da li se ovakav tip grejača skroz potapa ispod nivoa vode ili viri taj crni deo van?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Okt 09, 2013 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oni su 100 % vodonepropusni,tako da namestis kako tebi odgovara,uglavnom ovo crno ostaje van
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jasnadok
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2013
Poruke: 59
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 09, 2013 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ako je vodootporan onda može u vodu, a ako viri znači da nije vodootporan u potpunosti, ne razumem Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Branko Stevanovic
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 54
Lokacija: Kraljevo-Srbija

PorukaPoslao: Sre Okt 09, 2013 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi ceo u vodu slobodno nista nece biti. Ja kad nemam one vakumske gumice ja grejac polozim na dno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Okt 09, 2013 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obično na tom crnom delu imaš neku crticu ili oznaku do koje sme da viri. Može da pukne ako stakleni deo ostane na suvom. Ako kupuješ nov piše i na kutiji. Ja nešto ne volim kad viri pa ga celog potopim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Okt 09, 2013 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jasnadok ::
pa ako je vodootporan onda može u vodu, a ako viri znači da nije vodootporan u potpunosti, ne razumem Shocked


pa ti mislis da ce te spasiti ta 2 cm ako nije vodootporan ?
Sta se desi kad nesto zaljulja postolje i napravi se talas u Aq ?
Sta se desi kad gumeni drzaci popuste i grejac padne na dnoNapisao sam da je 100% vodonepropusan a tvoj je izbor gde i kako ces ga drzati !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Okt 09, 2013 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

100 % vodonepropusni, postoji uglavnom oznaka koliko MORA da bude uronjen (zbog akvarijuma niže visine i "ubeđenja" da mora vertikalno da stoji).
Najbolje je da su skroz potopljeni.
Primer: kod mene je grejač kornjačin najbolji drug, stoji horizontalno na dnu akvarijuma i hoće često da ga tegli sa sobom kad uspe da ga odlepi. Nikakvih problema godinama. Prvi mali nizak akvarijum, horizonatlno pri dnu sakriven koliko je moguće iza panja i bilja.
Važno: obavezno ga ugasi dok ne promeniš vodu, to se dešava da se zaboravi i tu nastane havarija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Okt 09, 2013 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su stari tipovi grejaca, obicno sa strane imaju obelezeno do kog nivoa idu u vodu. ne potapaju se skroz kao atmanovi recimo. Ako imaju obelezeno water line, do tog nivo ga zaroni i ne brini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grejaci sale976 Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Dec 30, 2016 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polovni grejaci azazel Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 13, 2016 4:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Grejaci i akvarijumi azazel Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 12, 2015 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati atman grejaci boki 013 Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Okt 07, 2014 6:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grejaci (neispravni) sumi Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Feb 11, 2014 10:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License