Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kugla Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Mar 26, 2016 8:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je kugla za pojedine akvariste jednako vaza ili saskija ili dobar drzac za papir, ali znam da svi oni potajno ipak zele jednu zanimljivu u svojoj "karijeri" akvariste Razz s tim znam da ima ovde par vas koji ih imaju, ali nece da ih pokazu, da probijem led ko sto kazu da predstavim jednu od mnogih koje ce tek doci..

Zapremina: 7L
Podloga: ocean free absolute planting soil
Dekoracija: u centru Seiryu kamen, okolo iskidan Mangrov panj
Biljke: Cladophora aegagropila, Micranthemum umbrosum, Hedyotis salzmannii
Rasveta: Philips 11w Daylight stedna sijalica

Ubacena zenkica Betta splendens cisto da nije samo bilje unutra

Image

Pokazite neke primere ne mora samo kugla neka tegla, casa, flasa, kupa.. bilo sta sto nije cetvrtastog "klasicnog" oblika.. da vidimo koliko su ljudi kreativni Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 26, 2016 8:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

oliver negotin
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2014
Poruke: 32
Lokacija: negotin

PorukaPoslao: Sub Mar 26, 2016 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

interesantan poduhvat, kazi mi samo kako ces da resis filtraciju vode, posto mi cesta zamena vode ne deluje bas pogodno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Mar 26, 2016 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino ne mislim da je riba u toj kugli dobra ideja. Mislim da ce ti voda tesko ikad biti bistra, a to ce malo kvariti izgled. Mislim da bi kozice bile bolji izbor, da ima nesto sto mrda unutra. Samo biljke bez filtera u ovakvim postavkama izgledaju odlicno, voda bistra, lep komadic prirode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 26, 2016 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo mi je sinula ideja, da mozda pokusas da napravis mini-kanister, sa nekom kutijom od cedevite, ili necim slicnim...samo diskretno sprovedes crevca... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2016 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@oliver negotin - za sad samo zamena vode posle par dana i tako dok ne smislim nesto

@Nikolac - trenutno nemam viska kozica kad se razmnoze zamenice betu mozda dodje i neka nerita

@gilepr - nemam toliko malu potopnu pumpu ili rotor pa da sklopim nesto za 4mm silikonskog creva Laughing


Inace mozda ce nesto od ovoga biti za par nedelja dok ne smislim idealno resenje da kugla moze da se okrece, a da ima i koristan filter:
1. Klasican sump, ali mora kugla da se busi sto nece biti primer sa ovom mozda neka od sledecih
2. Nesto tipa fito filtera, ali blokira svetlo oko 60-70% svetla + nije za bilje koje izlazi iz vode
3. Bed filter koji je malo teze zamaskirati, ali deluje najpogodnije za kuglu

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MAli sundjer filter u sredini Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 8:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni deluje najlakse da se izvede mali sundjer filter u sredini.... i ne bi smetalo osvetljenju... bas me interesuje kako ce sve na kraju ispasti...zanimljivo Bravo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo primera necetvrtastog, ja sam se malo igrao kad sam sredjivao neki nano akvarijum za kozice i briggite, pa sam ih ubacio u casu za slikanje Smile nema filtracije, nema rasvete, bilo je samo 5 minuta u casi za slianje Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 6:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sundjer filter, to je to, znao sam da sam neki vid filtracije zaboravio.. desava se Razz

Ovako to izgleda oko svoje ose.. Smile


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 8:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo je slatko, stvarno. Neko reče da bi tu bolje 'legle' kozice i sa tim se potpuno slažem!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 4:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala koleginice cecam.. Wink

U toj kugli (pre dve godine) je bilo par puzeva planorbis, pshysa, neritine itd., a "zenka" je bila samo zarad fotografisanja i snimanja da se vidi realna zapremina u odnosu na ribu (koliko god je moguce u zaobljenom staklu), inace ta se kugla menjala i menjala a na kraju je bila prazna skoro godinu dana sve do sada (pre petnaestak dana).

Kao sto rekoh u temi http://www.akvarijum.org/forum.....22313.html da ce ovde biti azurirano..

Kugla je i dalje nepromenjena 7L u njoj je mesavina crnog peska granulacije 0 i ostaci ofap soila, jedna grana/koren/panj kako vec nazvati red moor drveta (jer je previse suplja u sredini i ima neku cudnu strukturu, pa ne mogu da odredim koji je deo drveta) i par dragon kamena (hvala Robertu na strpljenju, jer kad krenem da biram drvo i kamenje, samog bi sebe izbacio iz radnje). Zivi svet nije poznat ni meni, a iskreno nista mi se ni ne ubacuje unutra, tako da veoma moguce je da samo puzevi koji su trenutno u mahovini ostanu (naravno ukoliko ih nisam sve uklonio) da glodju staklo bez dodavanja hrane, naravno..

Od biljaka je tu mikrozorum, nana petit, dve neodredjene kripte koje rastu vec godinu dana, ako ne i duze, u razno raznim uslovima i dalje su istog oblika, velicine i bez mladih izdanaka (mozda ce ovde krenuti za promenu), mahovina takodje nepoznata (jos).

Hvala clanu filipbg za mlade pelcere mikrozoruma sa kojim se ova kugla upotpunila.

Oblik na "suvo" i oblik pod vodom..

Image

Image

Ugao iz kog se najvise posmatra u toku dana..

Image

Image

Uvek se pored kugle moze dodati par granja/korenja da dobije drugaciju dimenziju..

Image

Image

..voda je i dalje mutna dok se soil ne rastopi skroz. Pri svakom menjanju se sve vise i vise raspada i pravi se mulj i "pada" ispod peska ("teski" deo), sto mi je donekle i pozitivno, jer ujedno se prilikom raspadalja i lepi (laki deo) na korenje koje nije u podlozi (mikrozorum i nana) pa donekle i malo brze rastu (ili sam ja poludeo kao posmatrac i ovo zaobljeno/krivo staklo ima uticaja). Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2018 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..upliva jedan opercularis muzjacic, jer nisam mogao da izdrzim da ga ne uzmem, ima zanimljivu saru koja tek treba da se razvije i nadam se da nece da je izgubi usputno dok odrasta sto je verovatno moguce.. trenutno je na 3cm od glave do kraja repa.

Image

Preselice se relativno uskoro, ovo mu je usputna stanica, nesto kao karantin..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2018 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarijumska kugla pukla sama od sebe milicica97 Početak u akvaristici 5 Pet Feb 22, 2019 3:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kugla Futurebreeder Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Dec 14, 2018 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka oldwolf kugla 1l oldwolf Akvarijumi 10 Pon Maj 28, 2018 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kugla sa biljkama Salvatoree Biljke 18 Ned Jul 07, 2013 2:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License