Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cuvanje borca-pocetnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nem




Registrovan: 03 Apr 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio sam borca na poklon, poptuni pocetnik u akvaristici, a borac se trenutno nalazi u kugli standardne velicine, sa malim filterom koji je preporucen u pet-shopu za njega. Molim vas za bilo kakve savete vezane za njegovo cuvanje: da li mi je potrebno jos nesto od uredjaja, interval menjanja vode sa ovim filterom, postoji li odredjena hrana koja je za njega potrebna, smem li da mu ubacim neke kamencice na dno ili biljku itd. Na internetu nesto nema mnogo pouzdanih informacija, ima dosta kontradikcija itd.

Posebno me interesuje je li normalno da se spusti na dno akvarijuma i tamo presedi dosta vremena. Relativno se slabo krece, postaje aktivan kad mu se ubaci hrana (lisnata).
Hvala svima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 12:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nem




Registrovan: 03 Apr 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ovo je slika akvarijuma sa filterom unutra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nem




Registrovan: 03 Apr 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo Smile dobrodosao na forum kao prvo Smile
Borci nisu zahtevni, ali ih treba lepo odrzavati. Posto imas filter nema potrebe da mu svu vodu menjas. Menjaj 30% nedeljno i to bi trebalo da zavrsi posao, samo prvo dopuni tu kuglu do vrha sto pre. Moja iskrena preporuka, uzmi akvarijum cetvrtasti, 15, 20ll akvarijum nije skup, ima na oglasima i za 200din da se nadju, tako da nije veliko ulaganje. Mozes naravno i biljke sa borcem, zapravo jako ih voli jer moze da spava na njima, i opet, moja iskrena preporuka neka to budu prave biljke, a ne vestacke. Dakle, ako uzimas cetvrtasti akvarijum stavis pesak koji opet nije skup po akv radnjama i neke nezahtevne biljke kojima ne treba nista sem nekog svetla i dobijes extra akvarijum.

Ako ne zelis da kupujes drugi akvarijum dopuni tu kuglu skoro do vrha, jer to je trenutno jakooooo malo vode u njoj cak i za borca. Nije neobicno da se on izvali na dno i da spava, jer nisu oni bas tako aktivni, smetaju im peraja a tvoj ima bas lepa i duga, ali mu to otezava kretanje. Da imas neku biljku on bi spavao na njoj, blize povrsini vode da moze lakse da udahne vazduh, ovako mora na dno da se izvali.
Uzmi larve komaraca i/ili betta gran (serine ja msm da imam). Larve komaraca obozava, u stanju je da pojede i 10 od jednom, ali pazi da se ne prejede od njih, znaci ubacuj najvise 3, 4 od jednom, jer ribice ne znaju kad im je dosta. Samo bi jele.
Neka lampica bi mu takodje prijala, posto trenutno nemas biljaka, i ne znam da li ih planiras, neka obicna lampa bi zavrsila posao. Ako planiras biljke, onda razmisljaj o nekom malo boljem svetlu, msm za tu litrazu nije nista toliko skupo. Ne znam koliki ti je planirani budzet, ali sa malo ulaganja mozes bas lep akvarijum za borca da napravis.

Obicno u pet shopovima svima uvale lisnatu hranu, koja i nije bas tako kvalitetna, bar sam primetila da ove moje ribice kad su okusile drugu hranu lisnatu vise nece ni da pomirisu, tako da sa hranom mozes da experimentises, borac je uglavnom mesojed ili svastojed, ja sam mog videla da jede i spirulinu kad ubacim drugim ribicama.

Nadam se da sam bar malo pomogla Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
andrija88
Akvarista



Registrovan: 02 Apr 2018
Poruke: 18
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napuni malo vise sa vodom a to sti stoji na dnu nije nista moja zenka to radi takodje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su ovo zenke borca? Maridza Ribe 4 Pet Jul 07, 2023 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License