Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Najjeftinija varijanta t8 rasvete za biljni akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2018 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle dosta eksperimentisanja sa led osvetljenjem odlucio sam da naredni biljni akvarijum osvetlim t8 neonskim cevima i to najverovatnije 4 neonske cevi. Zanima me koja je najpovoljnija varijanta, kojih proizvodjaca, cena (ako je pravilima foruma dozvoljeno da se napise) i gde mogu da se kupe neonske armature za spektrom pogodnim za rast i razvoj biljaka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2018 2:04 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2018 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pao si na priče sa RTSa, dobro a jeftino haha

Toga nažalost nema kod nas u akvaristici. Ima lošeg kineskog, prosečnog kineskog, rebrendiranog kineskog i ponešto dobrog iz Nemačke i USA.

Što se tiče rasvete T8 teško da ćeš naći dobro više je prosečno. Kod nas je to Arcadia sa svojom T8 ponudom. Na Juwel T8 ne bacaj pare isti spektar kupiš kod lokalnog kineza. Mnogi su do sada koristili kombinacije običnih T8 6400k i 4800k sa uspehom. To ti je najjeftinija varijanta. Ako nemaš u KG Arcadia T8 da nadješ kupi obične philips pa kad budeš u BG ti skokni do neke veće radnje pa kupi Arcadia neonke.

Poštom čitave teško da će stići tako da je ta opcija najskuplja. Siromašan je izbor fluo rasvete kod nas, prelistaj malo teme pa vidi šta ti se svidja.

4xT8 mogu dati dosta svetla ako staviš ili napraviš dobre reflektore. Jako svetlo ima svojih prednosti ali i mana. Koliko visok akvarijum planiraš?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2018 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mogu samo da dodam da se nisu lose pokazale Osram neonke, konkretno od 8000k, razmisli i o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cleo
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 16
Lokacija: CRNA GORA

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2018 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za biljni akvarijum ipak bih ti preporucio t5 neonke , imas u pet centru na novi BGD vrhunske jbl neonke , ako zelis dobar biljni ak onda nema jeftino, odnosno ima ali nesto sa ANIBIAS NANA, CRYPTOCORNYE,ECHINODRUSIMA ITD , ozbiljan biljni akvarijum tesko mozes za male pare da sredis , ako nemas mogucnosti napravi biljni ak sa ovim nezahtevnim biljkama podjednako moze biti lijep kao i ovaj drugi
.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2018 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Godinama sam korisitio T8 neonsko svetlo za biljne akvarijume, Philips i Osram/Sylvania i bio više nego zadovoljan. Ono Arcadie što sam ovde kupio nije im bilo ni prineti, u smislu trajnosti. Philips nije degradirao za 2 godine koliko Arcadia za 6 meseci.
Najjeftinija varijanta su T8 lampe za opštu rasvetu, koje možeš kupiti i za 1 evro po komadu, ali bar gledaj da uzmeš nešto sa višim CRI, recimo 965, vidi link ispod, imaš lepo objašnjenje.
https://www.osram.com/media/resource/hires/333565/light-can-be-white-en.pdf
Na LED sam prešao iz razloga bezbednosti, imam malu decu koja su dovoljno porasla da mogu da dohvate akvarijum i rasvetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2018 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 80x30x35 (d,s,v) planirao sam 4 cevi od 60cm i to 2 da kazem obicne philips ali sam uspeo da nadjem samo 765 od 6500k i dve Arcadia za biljke, samo ne znam koje uzeti, pri tome mislim na najbolji odnos cene i kvaliteta tj.placeno dobijeno.
@ Infinity gde ima da se nadju te osramove od 8000k?
Tako sam i planirao, ne zahtevne i mozda po koja srednje zahtevna biljka…
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2018 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na tu visinu možeš slobodno 2xt8 sa reflektorima za nezahtevne biljke. Sa 3 može neko srednje zahtevne biljke sa kvasac secer co2 sistemom.

Arcadia T8 su za izgled riba ako se ne varam jedna daje toplije svetlo da ribe lepše izgledaju druga hladno belo. Za biljke imaju posebne T5HO. Sylvania Grow-lux je proverena za rast biljaka daje i lepu boju crvenim i plavim ribama, mada i druge izgledaju lepo.

Ja sam koristio varijantu što je Blue spomenuo philips x3 komada. Zimi je srednja bila 4800 da me podseca na leto leti sylvania grow lux da ne liči na leto Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License