Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Underwater jungle - 70l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 14, 2018 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

deo o svojim pocecima sam pisao na sledecem linku, pa se ne bih previse ponavljao ovde:

http://www.akvarijum.org/forum/poeetak-t24860.html

Zeleo bih da sada predstavim akvarijum posle tacno godinu dana od formiranja i mog povratka u akvaristiku. Dosta sam lutao sto u opremi sto u izboru biljaka, skejpu, ali kroz ta stalna lutanja nasao sam neku postavku koja mi je trenutno prihvatljiva. Ukoliko imate neku preporuku kako ovo dalje unaprediti, kritiku, molim vas da je uputite.

Od opreme je ugradjeno sledece (u osnovi je to bio Juwel Primo 70l akvarijum, ali su izvrsene modifikacije, pa je od Juwela ostalo samo staklo):
___________________________
Eheim Classic 150 filter
Chihiros A-Series 501, led osvetljenje (4800 lm)
WiFi Dimmer
Dennerle Nano CoolAir eco
Eheim 350 skimmer

Hardscape:
___________________________
Red moor panj
3 Dragon kamena


Od biljaka je tu sledece:
___________________________
Anubias barteri var nana
Hygrophila angustifolia
Cryptocoryne beckettii
Ludwigia repens rubin
Ludwigia mini super red
Echinodorus rubin
Echinodorus kleine bar
Nomaphila stricta compact
Marsilea hirsuta
Phyllonthus fluitans
Crinum calamistratum (ne vidi se trenutno jer je iza panja)
Hydrocotyle tripartita
Echinodorus tenellus green
Hygrophila pinnatifida
Christmass moss

Od riba imam:
__________________
10 White fin tetri
10 Razbora espei
5 neonki
2 ancistrusa (beli + crni)
1 nerita puz
Nepoznat broj cherry kozica i amanosa

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 14, 2018 1:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 14, 2018 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ekstra je prelepo, svaka čast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sub Jul 14, 2018 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doktorski..samo napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 16, 2018 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno! Trudicu se Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 16, 2018 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ekstra izgleda akvarijum,kazi mi samo kako rastu ehinodorusi koliko su veliki I kako ih odrzavas da budu manji(ako ih odrzavas),jer planiram da ih ubacim u sledeci akvarijum ali se bojim da je prevelik za ovo sto bi ja hteo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 16, 2018 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Echinodoruse ne odrzavam uopste, rastu tako kako rastu... Prilicno sporo se razvijaju, i mislim da vise nema gde ni da rastu tako da je to moj recept za njih.
Akvarijum je 40cm visok, nekih 5cm podloga, i 32-33cm je vodeni stub, tako da su oko 30-32cm visoki. Mogu sigurno jos 10-15cm da rastu ali nema mesta. Takodje, verujem da bi lagano zauzeli pola akvarijuma da imaju mesta, tako da ako nemas nesto da ih ogranicava u rastu, mislim da mogu prilicno veliki da budu. Ja povremeno trimujem nove listove, ili listove koji su visak, ali to ne utice na njihovu visinu, vise da se ne granaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 16, 2018 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cini mi se da nece ici u novu postavku hahahahha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jul 16, 2018 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum izgleda extra....ehinodorus prelep.Kod mene se veoma brzo razvijaju 2 rubina,jedan u akvarijumu a jedan u kugli i mogu reci da drugi,u kugli ima lepe,crvenije listove,dok prvi u akvarijumu nema crvenu boju sem kod novih listova,i vecina listova su uzi,ni blizu srugoj biljci.
Nezahtevne su biljke i listove izbacuje svajih nedelju dana....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Kalypso!
Meni ehinodorus nema crvenkaste listove, samo mladi izdanci, dok su ostali listovi tamno zeleni.
Listovi nisu bas uski, verujem da bi bili jos i siri da ima mesta gde da raste... A i ovaj moj stalno izbacuje izdanke, samo ja to secem cim se napravi prevelika guzva, da ne nastane krkljanac. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 16, 2018 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako mi se dopada akvarijum. Skroz "po mom ukusu" Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 16, 2018 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Simici, meni se tvoj akvarijum jako svidja, taj dzungla stil. Stvsrno sam uzivao citajuci u gledajuci postove. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Welcome to the jungle :) AfroDizzyJack Akvarijumi 5 Ned Maj 03, 2015 3:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka My future jungle! :) Bokiie :D Akvarijumi 22 Uto Jan 20, 2015 11:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Liquid Jungle - 40 l japamija Akvarijumi 28 Sub Maj 07, 2011 9:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License