Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Eheim 2371 250t za juwel? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2018 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok mi je akvarijum na prelepljivanju (Juwel 180) odlučio sam da predjem na kanister filter. Konkretno gledam model iz naslova, koji je za akvarijuma do 250 litara. Zanima me jel ima neko iskustva sa njim i kakvi su utisci. Takodjer me zanima razlika u odnosu na Eheim 2171. Da li je 2171 samo starija varijanta 2371 ili tu ima još neke bitne razlike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2018 8:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ti je za 180 litara pogotovo za 100 cm dužine to mali filter. Nisam koristio taj ali po protoku po meni je to za maks 150 litara a 110-120 litara dobro ubiljenog akvarijuma da ne mora da se čisti svako malo. Primera radi ja koristim filter od 900l/h na akvarijumu od 100 litara. To što oni pišu da je filter za do 250 litara to je nerealno jer protok po meni mora da bude 7-10 puta veći od litraže akvarijuma. Probao sam bio sa 4-6 puta i to je mučenje i za filter i za tebe, treba čistiti svako malo. Pogledaj JBL Cristalprofi e1502 za tu litražu bi ti bio vrhunski a verujem i da je jeftiniji od tog Eheim pro.Isto mislim da sam negde pročitao da se žale na kvalitet plastike na Eheim pro 4+ modelima pa proveri dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 9:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na ovom korisnom odgovoru. Nasao sam review koji si verovatno i ti citao, gde se covek izmedju ostalog zali bas na tu jeftinu plastiku, dok sam filter nije ni najmanje jeftin. Review je na ovom linku. Vidim da ga nije bas nahvalio. Imam opciju da kupim veci filter (350T) koji bi po kapacitetu bio adekvatniji. Takodje mogu da narucim i stariju generaciju koja valjda nema problema sa plastikom (Eheim 3). Ovi filteri mi se svidjaju jer imaju integrisan grejac, dok koliko vidim JBL to nema. Da li JBL ima barem opciju da se ubaci grejac u njega?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nema opciju da se ubaci grejač ali mislim da čak i ako uzmeš eksterni grejač i dalje je cena poprilično manja nego za Eheim pro seriju. Uporedi i količinu filter materijala koja može da stane takođe a ako ne želiš grejač unutar akvarijuma razmisli onda o eksternim grejačima(ja znam da Hydor pravi eksterne grejače) jer ne zauzimaju mesta ni u akvarijumu ni van samo ga zakačiš na crevo od filtera i fiksiraš negde iza akvarijuma na stolu ili zidu itd. Svakako ti ne bih preporučio da uzimaš Pro 4+ 350T jer ako je plastika loša verovatno je loša na svim modelima te serije a nisu nimalo jeftini da bi uopšte smeli da imaju bilo kakvu manu.
Eheim 3 nisam koristio a i ne znam mnogo o njima ali ako pratiš ono što sam napisao za protok i ako ima dovoljno mesta za filter materijale itd onda verujem da nema greške.
Od EHEIM sam koristio samo 2213 Classic i bio sam super zadovoljan na avarijumu od 60l ali na 100 litara je već osetno bio slab pa sam ga zamenio. Verujem da Pro 3 serija može da bude samo mnogo bolja.
JBL koristim od skoro ali mi se jako sviđa sama činjenica da mogu ogromnu količinu filter materijala da stavim, da mu je predfilter na vrhu i lako se otvara i čisti i ima dugme da povuče vodu(prime dugme). Generalno nebo i zemlja u odnosu na EHEIM Classic seriju što se tiče praktičnosti.
Moja preporuka je ne žuri i dobro razmisli, čitaj i gledaj na YouTube kakvi su utisci i obrati pažnju na protok, praktičnost upotrebe i količinu filter materijala koja može da stane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jednom puno hvala na savetima. Nisam ni znao za ove eksterne grejace a sad vidim da postoje. To mi je definitivno privlacnija opcija. Najverovatnije sam odustao od Eheima s obzirom da je po svemu sudeci nova serija nekvalitetnija od stare (na zalost). Ocigledno usteda uzima maha u svim granama industrije pa sto ne bi i ovde. Za sad cu pogledati detaljnije JBL Cristalprofi e1502 koji si mi preporucio, i Hydor Inline grejac. Vidim da ima od 200W i 300W a za oba pise da su za do 200l akvarijume sto nema logike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je to do 200 litara u zavisnosti koja je temperaturna razlika između sobne temperature i željene u akvarijumu. Tipa 100w generalno na 100 litara može da podigne temperatutu do 5-6 stepeni u odnosu na sobnu a 200 može i do 10 stepeni. Pa verujem da je isto i kod ovih inline.
Što znači da 200w možeš maksimalno na 200 litara ako želiš temperaturu 25 a u sobi je 20 a 300w do 300 litara ako je isti odnos temperatura. Ako ti već treba 25 a u sobi 16-17-18 onda moraš 300w na 200 litara.
Mislim da tebi 200w radi posao ali valja proveriti to pre kupovine jer Eheim thermocontrol grejači npr sa 100w na 100 litara lagano mogu i do 7-8 stepeni da podignu temperaturu u odnosu na sobnu dok npr eheim thermopreset (fiksno je namešten na 25) može maks 5 stepeni u odnosu na sobnu(to sam lično iskusio jer sam koristio i jedan i drugi) neki drugi tipa Aquael(koristim ga sad), tetra itd mogu maksimalno 5. Veći troši više struje ali će sigurno ređe da se pali u odnosu na manji pa mislim i da mu po tom pitanju dođe na isto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da, jasno mi je. Kod mene je stan u pitanju, centralno grejanje, tako da je temperatura barem 20 stepeni u prostoriji. Sto znaci da mi je i 200W dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jos jedno pitanje a to je za polozaj cevi za uvlacenje i vracanje vode. Da li postoji neka preporuka za njihovo pozicioniranje u akvarijumu? Da li je bolje da budu obe cevi na istoj strani, jedna pored druge, dijagonalno, da li je to svejedno...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje ti je da i ulazne i izlazna cev budu jedna pored druge, da bi voda obisla ceo akvarijum i dosla do ulazne cevi. Ako stavis jednu preko puta druge, cista voda iz filtera ce direktno ici u ulaznu cev, sto zelis da izbegnes. I skimmer ako imas je pozeljno da bude pored ulazne i izlazne cevi. Tako bar rade ovi maheri sa neta. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja preporuka je da budu jedna do druge, može sa strane na bočnom staklu negde u sredini(neki stavljaju i napred mada je to meni ružno ako nemaš one staklene Lily pipe a ja i staklo nismo baš dobra kombinacija) ili kao kod mene bliže ćošku.
Kod mene lično su nameštene tako da izlazna cev je na bočnom staklu prema zadnjem staklu malo dalje od samog ćoška i nameštena je da šalje vodu blago dijagonalno, ne skroz. Dok je usisna u samom ćošku pored nje. Pre toga sam koristio spray bar koji je bio nameštan na bočno staklo a usisna na istom mestu u ćošku i tako voda cirkuliše odlično(čak i najbolje po meni) ali sa novim filterom sam morao da promenim na običnu izlaznu cevku koja dolazi uz filter jer bi sa sprej barom ribe imale dosta problema da plivaju s obzirom da je flow filter 900l/h+skimer 300l/h oko 11 puta u odnosu na zapreminu akvarijuma a i sprej bar dosta više talasa površinu vode pa sam morao da pumpam više CO2 da bi postigao željenu količinu CO2 u vodi. Mogu da ti uslikam posle kako je kod mene ako hoćeš ali generalno je cilj da voda obrne pun krug da bi se voda ravnomerno kretala i čistila i da nemaš mrtve tačke u akvarijumu ali i da CO2 i đubriva budu ravnomerno razbacani po celom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega je to mnogo detaljnije i preciznije objasnio od mene, ali kapiras poentu. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto cu da kacim filter na Juwel akvarijum, on ima proreze na zadnjem staklu akvarijuma u uglovima. Tako da mi je opcija bez budzenja da stavim obe cevi u jedan od ta dva coska ili da stavim jednu u jedan a drugu u drugi cosak. Sa tim se mogu poigrati kad budem ponovo formirao akvarijum. Ovo sto ste mi rekli svakako mi pomaze, tako da cu verovatno u prvoj postavci probati da stavim obe cevi u jedan cosak.

Sto se tice skimmera nemam ga, juwel je to imao u sklopu unutrasnjeg filtera koji je vodu usisavao bas sa povrsine. Sad kad to nemam pitam se sta da uradim po tom pitanju. Opcija mi je da uzmem lily pipe koja usisava vodu i sa povrsine. To sam video na aliexpressu ali ne znam kako bi radilo u praksi, pa me kopka da probam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako izgleda taj lily pipe koji kupi vodu i sa povrsine, nikakva mudrost:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U praksi, ako uzmes sa alija taj stakleni, vrlo je velika verovatnoca da ce se slomiti, ili da ces ga ti prilikom ciscenja slomiti, tako sa ja to ne bih uzimao. Akrilni je mnogo bolja opcija ako ima, a takav skimmer sam po sebi uopste nije los. Proverena kombinacija koja dobro funkcionise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2018 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi običan plastični skimer na taj fazon koji se kači na usisno crevo ti stakleni su osetljivi i mogu da se slome.
Zar ne bi mogao kroz jedan otvor na juwel akvarijumu da provučeš obe cevi? Nije valjda otvor toliko mali da nema mesta za dve cevi? Sprej bar staviš na bočno staklo da šalje vodu celom dužinom akvarijuma pošto svejedno ulazi sa zadnje strane odnosno kroz taj otvor i pored staviš usisnu cev? Tako ne moraš ništa da budžiš a dobiješ mnogo bolju filtraciju. Pogledaj na mojoj temi gde sam predstavio akvarijum na šta mislim. Sad sam to promenio jer ne koristim sprej bar zbog jačine filtera ali i dalje mislim da je tako najbolja cirkulacija i filtracija vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem rasvetu EHEIM powerLED dayli... senkasenkasenka Ponuda 2 Ned Sep 25, 2022 9:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License