Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zlatno žute tačke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan1234




Registrovan: 02 Jan 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Jan 02, 2019 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Da li je neko imao iskustva sa pojavom zlatno žutih tačkica, kao zlatni prah u akvarijumu..
Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 02, 2019 6:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Jan 02, 2019 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napiši koliki ti je akvarijum, osvetljenje, fitracija, biljke, ribe... najverovatnije da su braon alge u pitanju. Okači i sliku. Upiši i lokaciju u profilu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan1234




Registrovan: 02 Jan 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Jan 02, 2019 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarijum od 100l.Dimenzije su 100x30x35. Akvarijum je oformljen pre oko mesec dana. Imam 4 biljke (ne znam koje su, kada sam ih kupovao tražio sam da budu malo zahtevne i da brzo rastu), grejač, veliku atman pumpu-filter, i osvetljenje. Od ribica, 6 ksifo, 6 neonki, 1 sijamski algar, 1 skalar, 1 tetra. Duž cele zadnje stranice akvarijuma je 3d pozadina.
U čemu je problem.
U haubi imam postolje za dve neonke od 18w. Uključivao sam samo jednu jer osvetljava sasvim dovoljno. Sve je bilo u redu. Međutim, prilikom kupovine ribica, čovek koji radi u prodavnici je rekao da je to malo osvetljenja i da treba da imam 2x24w. Pošto već imam konstrukciju za dve neonke od 18w, rešio sam da uključim i drugu. Tu je nastao problem. Nakon samo jednog dana kada su mi bile uključene obe neonke, na velikom delu pozadine koja je inače bela, pojavile su se zlatno-žute tačke... kao da ste isprskali zlatnom bojom. Takođe, posle tog jednog dana, nekoliko površinskih listova na jednoj biljci je dobilo izgled kao da su im krajevi osušeni (kao kada vam se suše listovi na običnom sobom cveću)...

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao te tacke nakon formiranja akvarijuma i stavljanja korisnih bakterija, ali su ih ubrzo kozice i puzevi ocistili. Pretpostavljam da su uzrok bakterije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Crne tačke/ fleke na listovima SanjaP Biljke 14 Pon Apr 12, 2021 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crne tačke na barbusima dragang Bolest 4 Ned Maj 10, 2020 10:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem puzeve amazonce - Ne žute Djole011 Arhiva Malih Oglasa 9 Ned Dec 17, 2017 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Silever dollar par + botia crno žute ... kidloco Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Nov 21, 2016 1:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License