Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusije o Zoanthidama(Zoanthids) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U ovoj temi ce se voditi diskusije o Zoanthusima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 3:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepi korali. Toliko varijateta ima da kad bi se svi posadili u jednom akvarijumu ... bio bi to najlepsi morski akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa tobom.
Bilo bi dobro kad bi neko obradio anemone,kozice ili skoljke npr......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ovo je moja zoa u vremenu kada smo se igrali sa rasvetom ( stara, nova, slabije, jace, jedan spektar, drugi ... ). Ono sto je interesatno jeste da sam bio prisutan kada je iz zoe izaslo nesto malo i crno ? Nemam vremena da guglam ali posle par dana juce primetim da se normalno otvorila sinoc, a i danas. Kao da se oslobodila " muke " Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se ne varam, ovo je poznato kao "umbrella" efekat, i nije potpuno utvrdjeno zasto do njega dolazi... Barem ono sto sam ja uspeo da pronadjem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa moje tacke gledista do efekta sa slike dolazi zbog nedovoljnog svetla-koral u tom slucaju izvija vrat koliko je god to moguce da bi dosegnuo za svetloscu a kad se toliko izduzi da vise ne moze onda otvara svoj polip koliko je god to moguce da bi zooxantele dobile dovoljno svetla za pokretanje ciklusa fotosinteze(nesto poput solarnih panela u ovom slucaju montiranih u "IRSKOJ")
Poznato nam je da korali dobijaju braon boju zbog nedovoljne osvetljenosti.
S obzirom da si se igrao sa svetlom-kako i sam kazes sig je to razlog tome.
Napominjem: ovo su samo moji zakljuci koji ne moraju da budu ni blizu istine.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hmm, sa druge strane igranjem sa jacinom primetio sam da kada smanjim osvetljenje oni se lepo otvore. Kada kod pojacam osvetljenje oni se skupe ... hmmm . Evo upravo malo pre pojacao osvetljenje i oni su se skupili ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zatvorili, verovatno ,al ne ovako "preotvorili",sto meni govori da kad imaju prejako svetlo njihova reakcija je zatvaranje jer ih izlazes mogucnosti przenja....Po mom misljenju nije toliko bitno svetlo vec sama postavka korala-znaci postaviti ih pri nizim slojevima akvarijuma i pojacati svetlo..opste je poznato da im je pesak omiljena podlaga i da su stanovnici nizih slojeva akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel Vi pricate po logici stvari, iz licnog iskustva ili je to tako ,zato sto je neko tako utvrdio ? Bas me interesuju vase tvrdnje. Da bih znali sta je po sredi, jacina svetla, ili sta vec.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad kolega Anđelija nije uspeo da dođe do tačnog razloga zašto se to dešava, hajde da vidimo samo ko je nešto otkrio a ne rekla-kazala priče i rasprave na osnovu nagađanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih nikouru oduzeo korale, on ih uopste ne hrani smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oduzeo bih mu i ja, al baraba ih ne daje Smile
Laki, jesi u pravu. Preotvorili je pravi izraz. Inace, zoe su na nekih 5 cm od peska na kamenu i nadam se da ce se tu rasiriti i zauzeti taj deo. Takodje, nisu one celo vreme u tom preotvorenom stanju, vec deo dana dok je svetlo upaljeno.
No1. nzivkovic @
Ovo su zapazanja ponasanja zoe. Za vise od rekla kazala i utvrdjivanja cinjenica potrebno je ispitivanje, merenje i belezenje postignutih rezultata, da bi se na kraju analizom utvrdio razlog. Ko ima opremu, moze da se igra. Do tada ostaje rekla kazala.


Poslednji izmenio nikouro dana Sub Jun 06, 2015 8:21 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam vidjao kod drugih taj slucaj,dok sam ga u svojim akvarijumima do sada imao samo u prvom akvarijumu u kom mi je kocka 30x30 bila osvetljena sa 11w sto je svi znamo nedovoljno,a i zbog neiwskustva nisam nesto bas tada i tome pridavao na vaznosti.
tako da se u ovom slucaju oslanjam na logiku(posledicne reakcije).
U koliko neko se ne slaze sa mojim zakljuccima(za koje sam vec naveo da su samo pretpostavke),moze da podkrepi pricu sa nekim tekstom sa interneta,nekog lexikona,casopisa,enciklopedije ili svojim licnim iskustvom-Bas iz tog razloga smo ovu temu i otvorili Wink


Poslednji izmenio Laki dana Sub Jun 06, 2015 9:45 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne zanimljivosti koju sam pronasao na internetu.
Green button luci PALITOXINA u tolikoj meri da ako ga posle dodirivanja kontaminiranog polipa nanesemo na ruke obavezno moramo ih oprati pod jakim mlazom vode i peskir koriscen za brisanje ruku odmah baciti na pranje jer se u dodiru sa otvorenim ranama,sluzokozom ociju ili usta,nosa desavalo da otrovane osobe danima ostanu bez vida,cula ukusa ili mirisa tako da ih ni u kom slucaju ne treba olako shvatiti.


Poslednji izmenio Laki dana Sub Jun 06, 2015 9:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primetio ja da nesto u zadnje vreme ne osecam jacinu sljivke Wink .
Iskreno, mislio sam da cu dobiti odgovor na ono malo crno sto je izletelo iz zoe. Ali, svakako da mi je drago sto se i o ovom pise iako ga ne smatram problemom. Znate da kad se promeni jedna neonka u rasveti da znaju korali da odreaguju. Ja , ko malo dete, jos uvek se igram i trazim onu pravu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Zoanthide (Zoanthids) Laki Baza korala 0 Čet Jun 04, 2015 3:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License