Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uginuo skalar Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bogdan P
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2019
Poruke: 14
Lokacija: Rumenka

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2019 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam skalara 2 godine starog i stavio sam ga sa jos par malih i 6 moli i on je posle 3 nedelje ugino da li znate zasto da li moli i skalari idu zajedno pitao sam tamo gde sam kupovao ribice i oni su rekli da idu i da ih i oni drze sto sam se i ja uverio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2019 11:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2019 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima niz razloga zašto je mogao da ugine. Prvo možda mu je eto tako došlo vreme (ali odbacimo to).
Dalje zavisi koliko litara ima akvarijum.Skalari su veoma temperamentne i prgave ribe (nezaboravimo ciklidi su to),
Ako im je mala zapremina a velika gužva, onda znaju ili da jurcaju za nekim do besvesti ili da se izoluju
u neko ćoše i miruju, čak bojkotuju i hranu. Sledeća situacija može biti kad odmalena u akvarijumu svi stanovnici
odrastu zajedno i godinama bude sve ok, dok je sasvim druga priča kad skalaru od 1,2 godine pridružiš
neku drugu ribu u malom akvarijumu. Na kraju možda je bio i bolestan od nečega.

U svakom slučaju skalari su veoma atraktivne i jeftine ribe ,a takođe i temperamentne
što sa sobom nosi određene poteškoće kada je reč o kompatibilnosti riba, naročito što većina početnika
želi manji akvarijum i obavezno skalare (a oni kao što rekoh zahtevaju prostor).

Nadam se da sam bar malo pomogao iz svog iskustva,
možda neko još doda svoja zapažanja i pomogne ti za ubuduće u vezi skalara. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bogdan P
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2019
Poruke: 14
Lokacija: Rumenka

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2019 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se sto nisam napisao da je akvarijum 120 litara inace hranu nije odbijao ali je bio mirniji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2019 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam bas najbolje skontao sta znaci imao sam skalra dve godine starog i stavio ga sa moli? Gde je skalar bio te dve godine, u kakvim uslovima? Da li si ga dobio od nekoga dve godine starod pa ga stavio u tek formiran akvarijum sa moli ili je on bio dve godine u akvarijumu pa si mu pridruzio moli???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bogdan P
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2019
Poruke: 14
Lokacija: Rumenka

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2019 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio je u akvarijumu 2 godine pa sam dodao moli i jos par skalara malih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2019 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U toj varijanti vrv se zarazio parazitima sa tih novih riba....jbg nisi imao srece....tj on nije imao srece
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuo sklar. Običan Čovek Bolest 7 Pet Apr 03, 2020 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar problem brzio93 Bolest 1 Uto Dec 10, 2019 9:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuo Otocinclus Affinis Crni Ribe 15 Sub Jul 20, 2019 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar na dnu Milan91 Bolest 0 Pon Maj 06, 2019 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License