Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podloga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dule.lb
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Okt 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2018 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna za akvarijum 150/40/50 koliko je dovoljno hranljive podloge jel dosta 5kg ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2018 10:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dule.lb
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Okt 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2018 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da li izmedju hranljive podloge jbl aquabasis plus i sljunka jbl manado treba mrezica ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti je 40cm sirina akvarijuma, trebace ti nekih 12l aqua basis plus-a da pokrije dno u nekoj minimalnoj debljini od 2cm, u uputstvu se preporucuje debljina sloja 2-4cm. Ukoliko je sirina 50cm, trebace ti 15l takodje u debljini od 2cm.
Ne ide mrezica, samo pazi kada budes sipao vodu jer je manado lagan da ne bi zamutio vodu, moras da sipas polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 2:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je za akvarijum od 125x42cm, otislo 15l zemlje, i debljina podloge kada se potopi je oko 2cm. Da sam imamo jos zemlje sigirno bi ubacio jos 5l. Tako da moja preporuka ako hoces biljni akvarijum a za tu dimenziju bar 20l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dule.lb ::
Da li neko zna za akvarijum 150/40/50 koliko je dovoljno hranljive podloge jel dosta 5kg ?


Može biti dosta ako stavljaš tu podlogu na određenim mestima gde će biti zasađene biljke.
Uostalom ,napravi neki skejp, sa kamenom (a ima ga na tone samo potraži), da bude malo reljefa
neki DIY panj koji viri iz tog kamena, biljke tamo gde je hranljiva podloga i biće bombona.

Mišljenja sam da ako se ima novac - nemora se bacati, na desetine litara hranljive ,na nazovi specijalno kamenje,
i panjeve bez kojih se nemože. Dovoljno je uključiti delić mozga i eto i projekat i efekat.
Sve ostalo je stvar prestiža, taština, ispiranje mozga onih koji nemaju novca. Srećno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2018 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, ja u svom 60x30x35 imam 9l soila i to je malo.
Sto se tice tvog slucaja,ako hoces soil, racunica je sledeca,ako je sirina 40cm: 140x40x5(debljina sloja da je min 5cm)/1000,izadje da ti treba 28l i to da je golo. E sad,to se tako ne radi,prvo zato sto je to bezobrazno skupo,a drugo zato sto bi trebao da ubacis nesto od harda(ako ne pravis holandiju kao ja), ili da napravis terase,s tim sto ce brda da napravis slagajuci komade stirodura jedan na drugi. Ili mozes kamenjem napravti terase,pa odozgo posuti hranljivu. E tako se to radi i stedi na hranljivoj. Ako nesto nije jasno,pitaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loshmi




Registrovan: 03 Mar 2019
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2019 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drustvo ja sam vec zasadio biljke u obicno bodlogu sitni kamecici su u pitanju a u vodu stavljam ono tecno djubrivo za biljke sera florena da li je to ok i imam uv neonku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za ciklide Zeljko80 Afrički ciklidi 10 Uto Mar 17, 2020 9:05 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License