Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 aktivni ugalj i zeolit Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danas sam kupio aktivni ugalj i zeolit i planiram da ga stavim u moj tunze comline stream filter....posto je moj akvarium 60l zeleo bih da se konsultujem sa iskusnima jer sam procitao da se zeolit stavlja oko 150ml na 100l a aktivnog uglja od prilike isto al bih zeleo neko da mi potvrdi informaciju i kojim redosledom da stavim ja bi gore pri vrhu medium sundjer filter pa aktivni ugalj pa zeolit....
sto se tice menjanja takodje sam pürocitao da se aktivni ugalj menja komplet na mesec dana dok se zeolit menja oko 25 do 50 posto i da se pre upotrebe mora isprati sa slatkom vodom..
puno bi mi znacile informacije na ovu temu posto sam do skora koristio samo vatu i sunjder medium filter...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 6:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U smeru kojim dolazi voda prvo ide aktivni ugalj. Ne znam da li sam nesto propustio, ali sta ce ti aktivni ugalj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

povecan nitrat zutilo vode..plasim se ciano bakterija jer su se vec desile pre tri meseca jedva sam ih se resio koristim i nitrat blokere koji malo remete ph a ne steti ako se prvilno koristi..pricamo o morskom akvarijumu..daj savet za mere molim te
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a zeolit ko zeolit dobra stvar....
tako sam i msilio prvo tanak sunjdjer od 2 cm srednji da skupi ostatke hrane i izmet ribica,pa vreca sa ugljem pa zeolit.ostalu prljavstinu skimer izbacuje ....
nego bine me te doze koliko po litru il na sto l i kako menjati tj u koji dozama i koliko cesto..inace ugalj planiram sve dok se voda ne izgubi boju zutu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i dok se ne stabilizuje nitrat uz pojacano menjanje vode sad menjam 1 nedeljno po 15 posto ranije sam na deset dana od 5-10 posto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini, nisam znao da se radi o morskom aq. Bolje da uskoci neko drugi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa tema je morksa koliko ja vidim.pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo da kazem da vec od kad furam sa zeolitom i aktivnim ugljem voda je kristalno jasna a nitrati su na minimumu prezadovoljan sam
doze :
140ml na 60l uglja(2-3 nedelje menjanje 100%)
140ml na 60l zeolit(1 mesecno menjanje 25%)ispiranej postojeceg u slanoj vodi
postavka u filteru:
sunjdjer medium
aktivni ugalj
zeolit
protok:500-100l/h
prezadovoljan sam
!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki, jesi kojim slucajem merio parametre pre i posle koriscenja aktivnog uglja i zeolita. Mislim na nitrate ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2015 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nitrati su mi konstantno oko 1-2(tropic marin test).
Ugalj koristim od formiranja kao i zeolit kroz filter vrece krupnije granulacije uz sto manji protok kroz filter.
Jedno sto je sigurno ,a to je da imam kristalno bistru vodu na sta znam da uticu 100%.Nikakve elemente oni ne izvlace po mojim iskustvima uz upotrebu 1-1,5 g po litru neto vode.
Ugalj menjam na tri endelje 100% ,koji prethodno aktiviram u toploj vodi,dok zeolit menjam 30% na tri nedelje koiji isperem u morskoj vodi pre unosenja.
Uz sve to imam i vatu kao predfilter koju menjam na 2-4 dana u zavisnosti od prljanja.
To je kombinacija kojom se vodim vec par godina ,fosfat rem. unosim po potrebi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2015 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve u svemu, jedno pozitivno iskustvo sa aktivnim ugljem i zeolitom. Vredi probati ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2015 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda glupo zvuči, ali moram da pitam. Da li je to aktivni ugalj, koji se koristi i u slatkoj vodi, ili neki poseban?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2015 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto ? Pa i ja se isto pitam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se vise ne pitamo. Isti je aktivni ugalj za obe grane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da je isti,iako sam nailazio na pakovanja tj proizvodjace koji kazu "aktivni ugalj za upotrebu u morskom akvarijumu",al isto tako ne kaze da se iskljucuje upotreba u slatkovodnom.
Isti je ugalj al su mu dejstva razlicita,bar tako pise,u slatkovodnoj se ne preporucuje dugorocan tretman,dok je u morskoj jedan vid hemijsko-mehanicke filtracije koji je sastavni deo vaseg sistema(onih koji ga koriste),I da se ne lazemo vise ne izvalaci nista koristno iz vode jer ga koristim evo pa sad vec skoro 2 godine,sem sto kad prestane da bude Aktivan,a to zavisi koliko je zagadjena vasa voda(bolji kvalitetniji traju od 4-6 nedelja/ovi noname mogu da budu dobri a ne moraju tj provereni),te kad prestane da bude aktivan on postaje samo jerdan vid mehanicke filtracije u vasem akvarijumu te ga iz tog razloga ili treba ukloniti i zameniti novim ili isprati kako ne bi vratio u vodu sve sto je pokupio iz nje.
JA sam koristio AQUA medic ,al sma u zadnje vreme testirao jedan od lokalnih prodavaca(znaci zanatlijski ) i izvanredno mi se pokazao.Al ne mogu da zamislim sad svoj filter bez uglja -nekada sam cuburio sa zutom vodom,od kad ga ima voda mi je kristalno cista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? NARCOS Alge 5 Sub Sep 14, 2019 1:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit - Za vocarstvo Mark Filteri i pumpe 3 Ned Dec 18, 2016 12:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aktivni ugalj nikouro Filteri i pumpe 11 Uto Jun 03, 2014 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera florena i aktivni ugalj?? Stasi Biljke 6 Pon Jan 28, 2013 8:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit ili ugalj lazar96 Početak u akvaristici 30 Uto Jan 01, 2013 12:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License