Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
haglimur




Registrovan: 02 Okt 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2019 8:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Početnik sam u akvaristici, pa sam želeo eventualno nekoliko saveta oko akvarijuma i ribica koje trenutno imam.
Naime, imam akvarijum od 30 l, i u njemu filter SOBO WP-505C, 600L/h. Od ribica unutra su jedan manji sijamski borac (rekao bih veoma miran) dve molike (m i z), 7 maleckih neonkica i jedan panda čistač.
Podloga je neki sitan sljunak bele boje, i za sada sve deluje idilično. Imam utisak da ribice u njemu zaista uyivaju.

Sve ovo sam nabavio po savetu ljudi iz pet shopa, pa se nadam da nisam nesto pogresio.

Imam dva pitanja, prvo je da li je ok sto sam filter okrenuo na najmanje, jer se tako najmanje cuje, a opet računam obzirom na njegovu snagu, da to nece biti problem za ribice.
I drugo pitanje, da li uz ovu ekipu u akvarijumu mogu da udomim jednu japanku????

Pozz za sve
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2019 8:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2019 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

600 l/h na 30 litara?! Da nije malo jaka pumpa? Japanka u 30 litara, NE. Prvo zato što su japanke hladnovodne ribe. Drugo, brzo će prerasti tu litražu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 04, 2019 8:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikako japanku, one rastu velike, žive u hladnim vodama, mnogo prljaju. već sa tim ribama je pitanje kako će da se odvija situacija. Neonke su male ribe, ali jatne i vole da plivaju, po meni sve ispod 50, pa možda čak i 80l je malo za jato. Ne želim da te obeshrabrim, naprotiv, baš lepo što ulaziš u ovaj hobi i što želiš da uradiš sve kako valja. Ovde ćeš svakako dobiti prave i dobronamerne savete pomoću kojih ćeš sve više da uživaš u akvaristici. Srećan početak!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DraganNikolic




Registrovan: 06 Jan 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 05, 2019 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se japanke tice vec si dobio odgovor.
Sto se filtera tice nisi pogresio sto si smanjio na najmanje obizrom da je prejak za tu litrazu.
Mozes da posmatras ribice i vidis da li se bore sa strujanjem vode koju sada pravi ako se bore , promeni mlaz vode uzmeri ga ka nekom zidu akvarijuma ili jednostavno nabavi manji filter.
Prekomernom filtracijom ce se stvarati manje korisnih bakterija.
Samo bez panike, prati ribice i vodu i uzivaj u ovom divnom hobiju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mornar početnik, Voždovac G.Blagojevic Upoznavanje 0 Uto Mar 15, 2022 1:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 125 litara - početnik mekses Početak u akvaristici 5 Sub Feb 05, 2022 1:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License