Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Borac problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tanca
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2020
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2020 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav!
Ovo mi je prva tema ne samo na ovom forumu vec i na bilo kom forumu upste ne vezano za temu.
Zato se unapred izvinjavam za eventualne propuste.
Imam Borca vec dve godine. Zadnja dva meseca je promenio ponasanje. Vise pluta na boku nego sto je ziv.
Ima belu mrlju na trbuhu. Pokusao sam da je snimim i nadam se da cu uspeti da zakacim i fotografije.
Akvarijum je od desetak litara sa hang on filterom. Vodu redovno dolevam a po potrebi je i menjam na nekoliko nedelja.
Pored borca imam jednu japanku. i jednog cistaca. Drugi cistac je uginuo pre dve nedelje.
Molim za pomoc.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2020 9:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 28, 2020 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo se resava baktopurom, ali pitanje je da li ce da prezevi lecenje.
Koliko je ovo "menjam na nekoliko nedelja"? Cesce menjaj vodu mozda je trajalo do sad ovako pa se bum stetnih materija desio. Da li ima podlogu akvarijum i koju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tanca
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2020
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Jan 28, 2020 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzom odgovoru.
Vodu menjam na dve nedelje u proseku. Retko se desi da je zamenim trece nedelje.
Dno je pesak granulacije 2 milimetara, kupljeno u zoo shop-u.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2020 6:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dug je to period izmedju dva menjanja, da je betta sama pa moze da prodje, sa japankom i dva cistaca to vec ode na propast sto se da videti, sto je trajalo trajalo je i to dugo, cak i predugo ukoliko su svi zajedno bili u istom akvarijumi dve godine.

Nego kakvo ti je ponasanje japanke i preostalog cistaca (molim te napisi jel koridoras ili anci, velika je razlika izmedju a pojam cistac i siri od pomenutih vrsta).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tanca
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2020
Poruke: 4

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2020 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanka je dobro. Zdrava i normalno se ponasa, kao i preostali cistac. U pitanju je koridoras. Da svi su tu bili od pocetka.
Na koliko da menjam vodu?
Mislio sam, da je to sto imam hang on filter u redu ida mi omogucava da menjam vodu na dve nedelje. Izgleda da nije tako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2020 6:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je sto cujem za japanku i za korija da su dobro i da nemaju promena. Divno su ti izdrzali dve godine. Zanimljiv podatak. Koliko si ih cesto hranio? Ovo je retkost da ne uginu u prva tri meseca i da se desi svasta nesto, vec da izdrze dve godine sa ne toliko cestim promenama vode..

Filter nema dovoljno filter mase (cak iako se ubaci keramika iza) da obradi dovoljno dobro bioloski na duze staze. Moze samo ako se redovno sifonira dno i jednom mesecno opere sundjer. Da ne objasnjavam sve kako sta tu itd.. da u buduce ne bi imao problema bilo koju flasu od 2L jednom nedeljno napuni i zameni vode to je 5 minuta posla maksimum nista vise, ne na dve nedelje jednom, a jednom na svake tri nedelje prodrmaj malo podlogu prstom (deo gde nemas biljki) i isifoniraj je nekim crevom na dve flase od 2L. Naravno flasu vode napunis 24h pre zamene vode da "izvetri". To sam ja radio sa desetolitrasima i nikad nije bilo problema ni sa jednim akvarijumom niti su ribe dobile neke boljke, imao sam problema sa biljem, ali to je neka druga tema.. Da ne duzimo 2L jednom nedeljno svake trece po 4L i sifoniranje podloge, a mozes da pravis i kombinaciju da ides tri nedelje sa 2L a cetvrte zamenis 5L vode, tako da ti je dovoljan jedan balon vode za zamenu ne dve flase od po 2L, samo nekim markerom obelezis litre i to je to.

Inace verujem da si vezan za tu japanku ali predlog je ili da joj omogucis minimum 50L ili da je poklonis, jer verujem da se samo vrti u krug.. greota, nadam se da se slazes? Ili da ces da razmislis o tome.. i da nabavis kozice za akvaijum od 10L i neke puzeve. Njima tako mala litraza nece smetati, a sto se njih tice mozes i jednom mescno vodu da menjas s tim da imas neku kriptu u akvarijumu koja se bas razgranala sa korenom da upija sve stetne materije ili bilo koju tepih biljku moze eleocharis rasce i bez hranjive podloge na toj litrazi pod obicnom 5W led sijalicom jer ce biti nadjubrena od strane kozica (pa nece biti ni potrebe da se sifonira) i da im hranu dajes jednom nedeljno (u vidu spiruline ili specijalne hrane za kozice) ili jednom u dva tri dana par lisnate ili vecih proteinskih granula.

Razmisli o svemu ovome pa ako te zainteresuje neki kozicnjak da probamo da pomognemo da napravimo jedan i da dobijes predlog koje biljke i sta i kako.

Nego odoh malo od teme kako je betta jel uginuo ili se jos bori i da li ces da probas da ga lecis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tanca
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2020
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na izobilju saveta.
Hranim ribice jednom dnevno,a sto se tice borca kupicemo lek pa da probamo da mu pomognemo.
Pozdtav I jos jednom veliko hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko ga lecite baktopurom potrebna je dodatna aeracija vode (uopste kod svakog leka je pozeljna dodatna aeracija), tako da kad kupite lek u jedan balon vode od 5L (rosa, akvaviva itd) iseci gornji deo i prespi 4L vode iz akvarijuma i dodaj 1L sveze i prebaci borca, da japanka i kori nemaju nikakve veze sa lecenjem, a da ne bi kupovao i dodatno pumpu zbog lecenja itd bolje je prebaciti ga u improvizovani karantin.. a u akvarijum dolij vode koliko je odliveno, tj kao da radis zamenu vode sve po planu. Za borca ne treba dodatna aeracija, jer ionako dise sa povrsine. Srecno lecenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License