Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi akvarijum - Juwel Primo 70l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Floki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Jul 2020
Poruke: 6
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2020 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima.

Predstavljam Vam naš porodični prvi akvarijum.
U pitanju je Juwel Primo od 70litara. Rasveta i filter su fabrički.
Sam akvarijum je star 2 meseca.
Podloga je crni šljunak, bez hranljive podloge, jer smo prvo uzeli plastične biljke.
Kako je vreme odmicalo plastika je izlazila napolje, a ulazilo raznovrsno pravo bilje.
Od životinja tu su:
-5 odraslih gupika (+10 malih)
-3 panda korija,
-1 anciturs,
-2 black cap nerita puža i jedna dunavska nerita.
-5 zebrica (poslednje ubačene, nisu na slici)

Što se održavanja tiče, voda se menja jednom nedeljno (10l-15l) uz prateće usisavanje i čišćenje.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2020 12:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2020 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro nam dosso 🙂. Biljke iako ih je malo izgledaju zdravo i lepo. Drzimo palceve da tako i ostane. Pratim temu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Jul 29, 2020 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum, postavka super izgleda i sa malo biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 29, 2020 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super već izgleda još da se razrastu biljke biće još bolje i nemoj više ribica da dodaješ to ti je već dosta za taj filter, plus što se raznožavaju pa će ih biti više i da nećeš
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Floki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Jul 2020
Poruke: 6
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jul 29, 2020 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari na lepim rečima!

Ovako je izgledao prvi dan:
Image

Na slici su sve biljke plastične.
Pre ubacivanja ribica ubačena je jedna nana i kripta i kasnije se videla očigledna razlika u interakciji ribica sa njima.
Oko živih biljaka su slobodnije plivale i ostvarivale kontakt dok su plastiku obilazile u širokom luku.
Ubrzo su izbačeni svi plastikaneri iz akvarijuma. (I preporučio bih ako ovo čita neki kolega početnik da ih ne uzima, jer pored navedenog žive biljke imaju brojne prednosti)
U toku je faza ispitivanja kojim vrstama prijaju uslovi, pa ima od svega po malo.
Trenutno dodajem jednom mesečno po komadić "Root Sticks"-a u šljunak i od skoro jednom nedeljno "Easy Life Profito" u vodu, pa ćemo videti.
I jedva čekam da porastu i da se još malo zašumi. Smile

Što se ribica tiče i ja mislim da smo na gornjem limitu populacije i već sam počeo da se raspitujem po kraju ko još ima akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Jul 29, 2020 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za biljke i kolicinu koju imas nema trenutno potrebe da bilo sta dodajes osim redovnih izmena vode. To sto si dodao pod koren biljaka je dovoljno za vise od mesec dana i nema potrebe da ponavljas sledeceg meseca. Samo ces navaliti sebi bedu na vrat u vidu bujanja algi. Fokusiraj se na dodavanje nezahtevnih biljaka. Gledaj ko ih na forumu ima i zeli da menja ili pokloni pa ga kontaktiraj da ti posalje brzom postom. Naravno nesto treba i kupiti da i akvarijumske radnje mogu da prezive...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Floki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Jul 2020
Poruke: 6
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Apr 22, 2021 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se javim i pokažem napredak. Biljke su fino ispunile akvarijum.
Hvala na svim savetima.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Apr 23, 2021 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepa promena Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 23, 2021 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super,lepo se razraslo i popunilo,samo mi izgledaju biljke žućkaste kao da im fale microelementi (gvožđe,magnezijum),probaj da počneš da dodaješ tečnu prihranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Ned Apr 25, 2021 7:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

definitivno lepo popunjen prostor sa lepim centralnim prostorom za pokazivanje lepote ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License