Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako da sacuvam mlade ribice? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
hOllYcA
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 70
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako da sacuvam mlade ribice da ih ne pojedu druge ribice u akvarijumu ako ih do sad nisu pojele, posto ih ne vidim nigde ili su se dobro sakrili, i js nesto, kako se hrane male ribice, jel jedi ustu hranu kao odrasle ribice???
ps: nemam nikakvo plutajuce bilje, ili kamenje gde bi mogli da se sakriu, samo neke skoljke ali ne vreujem da ce u njih da ulaze....:/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 3:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oki moki
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2011
Poruke: 214
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako nemaju gde da se sakriju, stavi ih u neku posudu ili neki manji akvarijum ako imas i tu ubaci sundjer filter.

sto se tice hrane jedu isto kao i odrasli, ali hrana mora da bude usitnjena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj sa mrezicom sa skroz malim rupicama ili spricom iz apoteke da ih prebacis u neki drugi akvarijum ili posudu,treba im dosta prostora za plivanje. Kada vidis da treba da ti se okoti zenka odvoji je ranije u mrestilicu ili drugi akvarijum i kada zavrsi mrijest vrati je u glavni akvarijum. Ubaci dosta plutajuceg bilja da ih i majka ne pojede. Sto se hranjenja tice,ja prvih 2-3 dana hranim zumancetom (mada mnogu kazu da nije potrbno zivorotke) a posle usitnim skroz obicne listice i pomjesam sa onim crvenim mrvicama. Sto se tice zive hrane sada sam im uveo artemiju (imaju 15 dana) jer ranije nisam mogao da nadjem! Eto toliko od mene,pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hOllYcA
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 70
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da ih drzim tu dok ne porastu pa da ih tad vratim u aq... Samo imam problem sto ne mogu ni da ih nadjem gde su se sakrile ako nisu pokojne vec :S....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

POZDRAV; dosta je pricano na ovom forumu o kocenju ribica treba jedan ak i kotilica dabi sacuvali male ribice a u zajednickom ak malci ne mogu da opstanu pored gladnih usta ribica...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj u filteru,u bilju ili ispod nekog kamena ili zamka ako imas to u akvarijumu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hOllYcA
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 70
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slucajno sam ih u filteru i videla inace nisam ni znala da postoje, ali nisam znala , ja ih vratila u aq, ... Gledam sad svuda, pa ako uspem da ih nadjem i prebacim bice dobro, a ako ne, znaci da su pojedene :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Balkan

Kako mislis sa spricom iz apoteke?
Radio si to nekad?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da to gupika moze da prezivi.
Uzmes crevo za sifoniranje i tako ih uvuces.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Uto Jul 19, 2011 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
@Balkan

Kako mislis sa spricom iz apoteke?
Radio si to nekad?


Da uvijek tako radim ako mi se slucajno okoti u akvarijumu. Uzmes spricu od 20ml (ili neku vecu,kod mene je ta najveca) i usisas tu ribicu sa vodom,uopste nije tesko. I samo je prebacis u akvarijum sa ostalim malim ribicama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2011 2:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako bi mogao recimo Artemiu da usisas i da ostane ziva, ali ne verujem da bi neka zivorotka prosla kroz tako mali prolaz, previse je to malo cak i za tek okocenu ribicu, zamisli i da uspes spricem da je stignes i da je usisas, sta ako je uhvatis sa strane? Krenula bi da ulazi u spric od stomaka ka glavi i repu tj savila bi se i uginula (ako je ne bi prepolovio pre toga). Mrezica je veoma cudna stvar, nije skupa a i zamisli lakse je uhvatiti mrezicom nego spricem, pa cak i vise njih istovremeno dok si spricem ogranicen dok se ne napuni vodom... Da te ne pitam kako li ih onda prebacujes u posudu? Istisnes spric, riba ostane u njemu i na kraju izadje sveze cedjeni sok...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2011 5:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam za mlađ koristio one plastične cediljke za čaj:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2011 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje je rjesenje je mala (ako nemas drugi akvarijum) mala kotilica. Kasnije ih dok malo porastu, daj u neki pett shop, zamjeni za hranu, to nikad nije viška. Par (tvoj izbor) ostavi sebi cekaj dok ne naraste toliko da ne može drugim ribicama u usta stat! Nema druge!
Ima sve o ovome na forumu!
Jedini problem kod tebe može biti da su pojedene, pošto iz navedenog vidim da nemaš neku zaštitu za njih!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2011 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako riba pred kocenje nije odvojena onda svaka ideja o prepacivanju mladji u drugi akvarijum je komplikovana. Da li ces mrezicom, cediljkom, crevom ili spricem ( ? ) da prebacujes mladj u drugi akvarijum, iziskuje vreme i strpljenje a za mladj i ostalu ribu, stres. Pomenula si skoljke , mislim da ce jedan deo mladji da se posaklriva u te iste skoljke. Postavi jos neka slicna sklonista i pocni da sadis biljke u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanpacke
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2019
Poruke: 11

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno potanne za vas, primetio sam na povrsini spoljasnjeg filtera mnogo belih pokretnih tackica pre mesec dana, one su u medjuvremenu malo porasle i sad su te “tackice “ malo vece i imaju rep(1-2mm ukupna velicina). E sad da li je to mladj neonke ili rasbora posto su samo one vrste koje se mreste od onih koje imam u akvarijumu ili komarci ili nesto drugo sto nisu ribice, nov sam u akvaristici i pojma nemam sta bi ovo moglo biti 😂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License