Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zapocinjem opet ciklus, treba mi pomoc korak po korak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Čet Maj 07, 2020 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da Vas zamolim sve za pomoc, muku mucim sa gupikama poslednjih par godina, tj. od kad imam ovaj akvarijum od 27l (Akvarijum je Atman CR - 320), odlucio sam da poslednji put pokusam sa njima, odnosno da poslednji put zapocnem novi ciklus, i ako sada ne uspe preci cu na neke izdrzajnije i to je to... Ocigledno nesto ne funkcocnise kako sam do sada radio, i molim vas za savete, korak po korak, kako pravilno da zapocnem, kako pravilno da ih ubacim posle koliko vremena, kako da mi gupike napokon zazive u ovom akvarijumu, ali dok dodjemo do toga pomozite mi na samom pocetku.

Ispraznio sam sve, juce sam izribao staklo sa sircetom spolja i iznutra, jutros prokuvao sljunak i planiram da ga ubacim sutra - da li je dovoljno vremena proslo?

Izbacio sam onaj podni filter prosle godine i zamenio ga sa Magi Internal Filterom (Magi 200) - izbacio ugalj i popunjen je samo sundjerom (da li da stavim sada nov, posto sam ovaj stavio pre 2 meseca kada sam zapoceo tadasnji ciklus ili moze jos da mi traje sadasnji? Generalno ne znam koliki je zivotni vek tog sundjera? Niko mi nista nije rekao). Recite mi i kako je najbolje da ga koristim, sa onom prskalicom iznad povrsine vode ili bez sa onim kisoenikom?

Od trave imam nanu koja trenutno ceka u vangli sa vodom da je vratim, i voleo bih da imam opet neku plutajucu zbog beba, ali dobro, dok dodjem do toga ima vremena...

Akvarijum naravno ima i grejac...

Evo slika praznog akvarijuma i filtera, cisto da imate uvid u sve jer mi je stvarno bitan svaki detalj sada na pocetku da sve bude odradjeno kako treba. Od hemije nemam nista za zapocinjane ciklusa

[img]https://www.dodaj.rs/image/LdlGTx[/img]
[img]https://www.dodaj.rs/image/LdlUwt[/img]


A da, ne znam da li je bitno da ocistim skroz zastitno staklo od sijalice? Tokom godina se zamutilo od kamenca, ali ne verujem da utice na osvetljenje... Probao sam pre sa sodom i sircetom ali nije bas htelo da se skine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 07, 2020 8:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Maj 09, 2020 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo. Trebalo bi malo da procitas o ribama koje planiras da gajis. Nije da je forumasima mrsko da ti po 1000 iti put pisu sve iznova ali nesto cemo zaboraviti usled tolikog ponavljanja a to nesto ce vrv biti dosta bitno.
Recimo ovako na prvu loptu taj filter koji sada planiras da stavis ima premalo prostora za filter masu a protok prejak za tu litrazu. Pravice preveliko strujanje a gupike su losi plivaci...eto recimo jedna sitnica u moru mnogo bitnijih stvari koje bi trebalo da ispuns da bi sve to bilo lepo.

Naravno ako te bas bas mrzi da citas sazvakacemo kasnije u grubim crtama sta je bitno za korektan start.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sub Maj 09, 2020 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia ::
Zdravo. Trebalo bi malo da procitas o ribama koje planiras da gajis. Nije da je forumasima mrsko da ti po 1000 iti put pisu sve iznova ali nesto cemo zaboraviti usled tolikog ponavljanja a to nesto ce vrv biti dosta bitno.
Recimo ovako na prvu loptu taj filter koji sada planiras da stavis ima premalo prostora za filter masu a protok prejak za tu litrazu. Pravice preveliko strujanje a gupike su losi plivaci...eto recimo jedna sitnica u moru mnogo bitnijih stvari koje bi trebalo da ispuns da bi sve to bilo lepo.

Naravno ako te bas bas mrzi da citas sazvakacemo kasnije u grubim crtama sta je bitno za korektan start.


Hvala na odgovoru, sto se tice filtera mislim da sam ovde dobio preporuku za njega i da je ovaj namenjen akvarijumima do 40l, secam se da mi je neko napisao da je jak i glasan, ali stvarno nije bilo nikakvih problema do sada, uopste ne baca jako, pritom ja prskalicu stavim mozda pola cm iznad nivoa vode. Citao sam da moze prskalica i da se potpi skroz ako je prejaka?

Imam samo pitanje sto se tice sundjera, procitao sam na internetu da treba da se opere u akvarijumu da bi bakterije ostale pa zatim da se usisa i zameni voda, ja nisam radio tako do sada, uvek izvadim prvo malo vode pa u njoj iscedim sundjer i vratim ga tako... Da li je tako pravilno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License