Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pandora night Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2021 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sutra definitivno kreće ulazak u morsku akvaristiku i počinje lečenje suvog kamena.
Akvarijum je dimenzija 58 d x 50 š x 30 v. Celom zadnjom stranom ide deo za filter od crnog lakobela gde će biti oprema i refudžium. Trebam da montiram samo još rešetku od akrila Nabavljeno 8.5 kg suvog kamena koji je ranije bio korišćen u morskom i kada se izleči biće dodat i živi kamen. Neću staviti pesak za sada kasnije videću. Osvetljenje još uvek nije gotovo ali neće ni biti potrebno u početku. Ovo je prvi skejp imam vremena da se igram dok ne nađem pravi raspored. Ići će za početak nakon cikliranja samo ribe i neki baš izdržljiv meki koral, posle videćemo. Od opreme cirkulaciona pimpa 2500l/h, povratna pumpa iz filtera 600l/h i grejač, za skimer videću tokom cikliranja.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2021 9:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2021 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlično kolega kad dođe vreme za korale javi se imaš od mene par mekih za početak na poklon.

Kako si rešio zadnji deo akvarijuma za opremu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2021 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trokomorni je filter iza. Preko češlja (gde je na slici rupa) voda ulazi u prvu komoru prelazi preko vate i sunđera u drugu komoru gde će biti refudžium, treća povratna pumpa. U prvoj komori može kasnije da se doda neki aktivni ugalj ili šta god bude trebalo za sada ostaje prazno. Druga komora može da stane i skimer ako se odlučim za to ili viška suvog kamena koga će biti kada se ubaci kasnije i kilo dva živog kamena.. Za refudžium kontra foto period i obična led sijalica 6500k 12w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 20, 2021 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

U toku je cikliranje i lečenje suvog kamena. Prvo ide sa slatkom vodom zasoliće se i nabaviti živi ili oživljen kamen kada bude plata Very Happy

Image

Ovako sam podesio pumpu. Pošto će manje više skejp bito kao što je sada kako bi bilo najbolje gde da se postavi strim pumpa. Predomislio sam se pesak će biti isto od početka čim zasolim.
Ukoliko neko ima živ kamen ili pesak iz stabilnog akvarijuma da mi proda bilo bi ekstra. Ne treba mi puno kilo, dva čisto da krene lepo cikliranje. Hauba za osvetljenje još uvek nije gotova biće spolja ista kao kod slatkovodnog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 20, 2021 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isto kod predloga gde bi mogla da bude pumpa i kako da se okrene idealno bi bilo ako je moguće da se tako pozicionirana da se ne vidi. Da bude negde iza kamena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Okt 21, 2021 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Taj kamen sam ja gledao ali si me prestigao. Ako ces mene da poslsas operi to u kiselini. Jer to je ono što bih ja uradio. Pusti mi pp da ti objasnim kako se to radi ako si zainteresovan.

Tu pumpicu sam koristio više je za biljne nego morske. Za akvarijum od 50cm sa softijima je na granici. Treba da ti duva na površinu.

Mrtav kamen i mrtav pesak ne idu. Imaćeš dianoflagelate i ostale napasti mesecima. Kada iscikliras kamen ubaci pesak. Pogotovu taj kamen jer u sebi nosi svašta nesto što će da ispane i spadne sa njega. Od oživljenog kamena i peska imas male vajde dovoljno ti je parce kamena i šoljica peska iz aktivnog sistema. Svež kamen je druga priča. Uzmi isto i vodu iz dobrog akvarijuma da zaseješ fito i zooplankton. Voda znači puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 21, 2021 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam i mislio da nađem malo kamena i peska iz nekog stabilnog sistema da bi to krenulo kako valja. Neko od vas rifera da mi proda Very Happy Very Happy
I meni se čini da je slab strim nadam se će biti dovoljno dobar za pečurke i sarkofiton koji bi išli za početak a kasnije sve jedno sam mislip da mi bude kao neka rezerva a da nabavim neku drugu strim. Gledao sam preko kineza i neke jebao strim pumpe. Koja bi bila ok za moj akvarijum koliki protok da ima?
Strim pumpa da ostane na istom mestu a samo da se okrene prema gore?... Sa te strane ide i povratna pumpa ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubee
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2020
Poruke: 32
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Okt 21, 2021 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

mislim da ti je ta pumpa sasvim dovoljna za pocetak,ja sam u moj aq koji je 95*45*45 stavio na pocetku Tunze od nekih 5000 l/h i bila je ok,medjutim kako sam dodavao korale postala je prejaka,lomila ih je...Onda sam morao da dodam 2 koje imaju podesavanje jacine,Sicee od 8500 l/h koja radi na 17/24 posto snage i jebao 0-10w na prvoj jacini,po meni uzmi kasnije neku slabiju sa podesavanjima,pa ces eksperimentisati,jer ti zavisi i od korala i od njihove pozicije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 23, 2021 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Usmerio sam pumpu prema gore sada se voda talasa na površini. U svakom slučaju je u planu još jedan strim kako bi imao jedan rezervni.
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2021 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Novosti zasolilo se Very Happy

Kupljen živi kamen 2.5 kg tako da sam prepunio akvarijum kamenom vrv deo treba van.

Nabavljena i polovna sicce voyager 3 baš lepo talasa smanjen i protok da ne bi bilo prejako.

Aklimatizovao sam dve moli za sada su živahne i gladne. Biće tu kao pilot ribe dok ne dođu kardinali pošto njih planiram.

Po sat vremena dnevno prebacim svetlo sa slarkovodnog čisto da se molike malo osunčaju i da vidim šta se događa.

Osvetljenje za refudžium biće za vikend a za reef vrv sledeće...

Ako neko ima makroalge neka mi pošalje u pp da se dogovorimo da kupim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2021 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nek je sa srećom i izveštavaj! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 28, 2021 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Gotovo svetlo sada već liči na morski Very Happy
Sada je vreme za korale Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 30, 2021 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlično, možeš po korale kod mene za vikend ako ti odgovara... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 04, 2021 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image

Image

Ubačeni korali hvala kolegi Živkoviću prelepi su. Čekam još da se sinularia da se otvori malo se istraumirala prilikom transporta Svetlo dodate još 3 diode tako da ih sada ima 11 od 3w.

Pošto se grejao hladnjak instalirao sam i ventilator od kompa da hladi hladnja za sada sve radi ok.

Diatom alge po onom delu gde je suvi kamen ali nešto jede ih tokom noći. Nadam se da če uskoro da ih zameni koralina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 05, 2021 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otvorila se malo i sinularia

[youtube]http://www.youtu.be/hBGMLrwKzTg[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Looking for my other half for the night markos87 Ribe 0 Čet Mar 14, 2024 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka day and night ackoni Akvarijumi 36 Sub Jan 17, 2015 7:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum by Pandora Pandora Akvarijumi 35 Čet Maj 03, 2012 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pandora - moj akvarijum * Blue Takmičenje 1 Pon Jan 02, 2012 12:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License