Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Preporuka za velicinu filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Nov 27, 2021 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam u planu kupovinu akvarijuma dimenzija 170x42x50 visina. Isao bi na varijantu trokomornog filtera sa zazorom koji bi bio na zadnjoj strani akvarijuma u sirini od 10cm. E sad zanima me da li staviti jedan veci ili dva manja filtera i kojih dimenzija (zanima me misljenje za dimenzije dela za filter materijal) unutra normalno 3 sundjera, vata, dosta siporex, matrix, mozda neka denitratna smola... Akvarijum ce biti dobro ubiljen i znajuci sebe verovatno prilicno naseljen, nista zahtevno od riba par jata razih tetri, zivorotke, skalri, koridorasi, ancistrusi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 27, 2021 11:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 27, 2021 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako već želiš da ideš celom dužinom onda bolje dva trokomorna da budu. Taložnik ne vise od 15 cm, treća komora gde je pumpa ne više od 15 cm i onda dođe druga komora oko 55 cm za filter materijal. Od filter materijala redosled prvo vata na vrhu onda sunđer i na kraju neki siporex, matrix. Denitratnu smolu nisam koristio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2021 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih bas da zauzmem celu zadnju stranu, razmisljao sam tipa da na levoj i desnoj strani budu dva filtera od 50cm duzine (da mi u sredini ostane vise prostora za panjeve i biljke) samo se plasim da nije malo, u tom slucaju bi isao na 7cm taloznik, 8cm deo za pumpu i 35cm za filter masu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2022 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Imam akvaeijum 45 l i imam unutrasnji filter atman at f302 ali unutra ima vrlo mali sundjercic danas bio da kupim grejac i video sam neki sundjer filter sto ide na vazdusnu pumpicu 250 din i kupio ga unutra ima male resetkice za one mini bio kugle dali bi bio on bolji izbor ili ovaj atman.? Inace planiram da u taj akvarijum ubacim jedno 10 gupika i jedno 2 koridorasa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 26, 2022 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Milivoje
Ostavi oba filtera u funkciji. Vremenom ces nauciti sto sta pa odluciti koji ti vise odgovara. A mozda uzmes i treci filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor filtera: Sicce Space EKO+ 100 i... Spavalica13 Filteri i pumpe 15 Sre Dec 25, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Modifikacija Atman AT-F302 unutrašnje... banem Filteri i pumpe 9 Uto Dec 24, 2019 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka saveti u vezi mog corner filtera axentije Filteri i pumpe 11 Sre Jul 17, 2019 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stvarna korisna zapremina filtera markovic000000 Filteri i pumpe 29 Ned Jun 02, 2019 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License