Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetak akv 128l pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
AleksandaT90

Registrovan: 26 Jun 2020

PorukaPoslao: Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz svima, nov sam ovome i ovo mi je prvi akv. Kupio sam akv dimenzije 80x40x40 sa dvodelnim spoljnim filterom, e sad trebaju mi saveti sta da kupim od opreme. Da i nisam rekao, drzao bih prirodne biljke( neke ne mnogo zahtevne ) ako moze savet koje i koje bi ribice bile najbolje za tu litrazu akv? Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista

Registrovan: 27 Avg 2017

PorukaPoslao: Pet Jun 26, 2020 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo kolega,za prelivni filter bi ti trebala pumpa recimo Atman AT-102,grejač 100-150w,ribice mogu razne tetre,rasbore,živorotke,corydorasy,ancistrusi.
Za biljke zavisi od svetla najviše ali nisi napisao dali ga imaš i koje ili tek treba da nabaviš?
Napiši odakle si da može neko iz komšiluka da ti pomogne oko svega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AleksandaT90

PorukaPoslao: Pet Jun 26, 2020 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz kolega, nisam napisao nemam ni svetlo a nemam pojma ni koje da trazim, uzeo bih nesto u jeftinijoj varijanti jer vidim da cene na netu idu i do par stotina evra. Da li mi treba i neka pumpa za ubacivanje vazduha u akv. Inace ja sam iz Grocke
chaosad
Akvarista

Registrovan: 27 Avg 2017

PorukaPoslao: Pet Jun 26, 2020 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta dužina od 80 je nezgodna jer nije standardna nema mnogo izbora, od T5 konzola može Aquazonic 2x39w jer mu se postolje sužava na koliko treba i ako je dugačka 90cm a od LED Aquael leddy slim sunny u Pet centru 32w ona je 80 i skuplja je.mislim da je Aquazonic T5 naj jeftinije od fabričkih konzola oko 7000 i bolje od led-a koji je skuplji,jedino na duže staze potrošnja struje.Ako je to previše onda mogu i reflektori, led sijalice,trake obične i slične uradi sam kombinacije za baš lake nezahtevne biljke

vazdušna netreba ako usmeriš izlaz iz pumpe da talasa površinu vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AleksandaT90

PorukaPoslao: Pet Jun 26, 2020 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa imam led traka dosta( igrao sam se sa time po kuci jedno vreme) pa cu da probam sa njima za pocetak. Koje mi biljke preporucujes, stavio bih neke tepih napred i par duzih u zadnji plan
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dobio sam akvarijum - Potrebna pomoc ... Milos88Ng Početak u akvaristici 6 Ned Avg 02, 2020 12:24 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebna vasa pomoc oko rasvete djilepfc1970 Rasveta 8 Sre Jul 15, 2020 10:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc AleksandaT90 Filteri i pumpe 0 Sre Jul 08, 2020 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko identifikacije biljke Alfa Biljke 2 Sub Jun 13, 2020 9:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ako moze pomoc ?! :) MilosAkvascape Razno 4 Pon Jun 01, 2020 5:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker