Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kakkve su chihiros wrgb 1200 led konzole? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2020 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko chihiros wrgb 1200, i kakvi su utisci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2020 10:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2020 7:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio chihiros A series 901 i zadovoljan sam kako biljke rastu, problem je boja 8000K koja, koliko sam video smeta nekim korisnicima, ali meni je ok.

RGB bi trebalo da je bolja varijanta, sa ispravljenim tim problemom, lepšim bojama, a i kvalitetom svetla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2020 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bombadil ::
Ja sam koristio chihiros A series 901 i zadovoljan sam kako biljke rastu, problem je boja 8000K koja, koliko sam video smeta nekim korisnicima, ali meni je ok.

RGB bi trebalo da je bolja varijanta, sa ispravljenim tim problemom, lepšim bojama, a i kvalitetom svetla.


A koje si biljke imao? Jel nezahteve, srednjezahtevne...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2020 4:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam A plus seriju (RGB) manjih dimenzija. Prezadvoljan sam u svakom pogledu. Imam i nezahtevne i zahtevne biljke koje odlično napreduju, a od riba po jato mikrorazbora i ember tetri. Nijanse boja kod biljaka i riba koje se vide pod Chihirosom do sada nisam video pod drugim svetlom. Kod mene svetlo radi 11 sati, od čega sam namestio 2,5 sata svitanje i isto toliko zalazak sunca. Svetlo se nalazi 20cm iznad vode.

Super je priča što preko aplikacije na mobilnom možeš sam da podesiš jačinu i nijansu svetla, i foto period.

1200 WRGB sam video na delu... ista priča... vredi svaku paru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2020 7:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

WoodyAllen ::
Bombadil ::
Ja sam koristio chihiros A series 901 i zadovoljan sam kako biljke rastu, problem je boja 8000K koja, koliko sam video smeta nekim korisnicima, ali meni je ok.

RGB bi trebalo da je bolja varijanta, sa ispravljenim tim problemom, lepšim bojama, a i kvalitetom svetla.


A koje si biljke imao? Jel nezahteve, srednjezahtevne...?


Imao sam i nezahtevne i zahtevnije, nigde nije bilo problema sa svetlom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK hvala svima.
Znate li koliko traje rasveta? tj led diode. Na zvaničnom sajtu piše 50000h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

50000 piše na većini led čipova. To je 5 godina da je na ugasiš napajanje će da crkne daleko pre toga. Realno je da traje 5 godina sa nekim normalnim korišćenjem ako u prostoriji nije 40+.
Svi led čipovi propadaju, neki brže, neki sporije zavisi od spektra koji proizvode. U suštini što bolje hlađenje rasveta ima duže će trajati i čipovi i napajanje. Zato ako uočiš da se konzola greje stavi kuler, ventilator ili bilo šta da duva preko nje.

Za te rasvete sam se interesovao dok sam još razmišljao o biljnoj. RGB je bila loše ocenjena za rast bilja od strane hobista. Što nije čudno. Kod RGB svetla samo crvena ima značajan uticaj na fotosintezu. Plavi čip ne pokriva željeni spektar (plava je širok pojam). WRGB bi trebala da gaji većinu biljaka na akvarijumu sa 30-35cm vodenog stuba. Za sve preko 40cm potrebna je rasveta koja ima sočiva ako želiž optimalan rast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chihiros WRGB je odlično svetlo i dovoljno je jako i za najzahtevnije biljke i duboke akvarijume.
Chihiros RGB je slabo svetlo za plitke akvarijume ili srednje zahtevne biljke i to više ne proizvode.
Twinstar E serija gaji biljke na 40 cm bez problema a Chihiros WRGB iste dužine je znatno jače svetlo za nijansu jače čak i od Twinstar S serije koju uveliko svi koriste za 45+cm duboke akvarijume.
Ja sam uzeo Twinstar E 450 za nano jer bi za taj moj akvarijum Chihiros WRGB 45 bio prejak, za tvoj veliki akvarijum mislim da je idealno. Ja ću najverovatnije kad budem menjao svetlo na velikom akvarijumu da uzmem Chihiros WRGB ili tako nešto od njih.
Trebaće ti verovatno neki dimer za to, TC 420 ne može. Chihiros ima njihov commander za WRGB ali je 30-40 evra sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragan 77
Akvarista



Registrovan: 04 Jun 2020
Poruke: 24
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Ned Jul 19, 2020 9:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam nasao NICREW RGB Aquarium LED Beleuchtung,e sada do koliko litara je to osvetlenje i dali je dovoljna jedna,ili ne,vodeni stub mi je oko 40 cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Drzaci-konzole za rasvetu Malina Ostala oprema 6 Sub Sep 28, 2019 8:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Doctor Chihiros 3in1 sterilizator manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jun 08, 2019 12:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka chihiros a series Infinity Rasveta 6 Čet Okt 19, 2017 8:21 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Modifikacija t5 konzole dzonib Oprema u morskoj akvaristici 10 Ned Jun 11, 2017 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Chihiros RGB for planted tank Hinterfeld Hinterfeld 0 Uto Dec 13, 2016 12:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License