Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dozator za prihranu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dragan 77
Akvarista



Registrovan: 04 Jun 2020
Poruke: 24
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Ned Avg 16, 2020 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam dozator za prihranu,ali nazalost sa samo jednim izlazom,pitanje je dali mogu da u jednu posebnu flasu da napravim mix prihrane po kolicinama koje idu,pa da se to sve zajedno dozira
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 16, 2020 12:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Avg 16, 2020 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da mozes ali vlada misljenje da kada se hem. elementi pomesaju oni odmah pocinju da reaguju i prelaze u jedinjenja koja nisu jednako iskoristiva za biljke. Naravno teoretski je tako a prakticno niko tu pojma nema da li je i koliko lose mesati ih ili je bolje dodavati odvojeno....mozda ljudi koji se bave proizvodnjom aq. djubriva. Da bi bio na strani sigurnosti dodaj to pojedinacno jer se to svakako ne radi svaki dan. Ako ti je taj rezim prenaporan onda predji na oblik akvaristike gde toga nema i uzivaj. Bolje da osmislis neku automatsku zamenu vode ili nesto drugo sto iziskuje fizicki rad i oduzima mnogo vremena Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Avg 17, 2020 3:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iako nemam iskustva sa prehranom akvarijumskih biljaka, moj zakljucak je da nema sta lose da se desi ako se sve pomesa. Kao i kod prehrane obicnih biljaka, recimo povrca, razliciti minerali se pomesaju pa se sve zajedno dozira biljkama. Kontam da je isti princip i za akvarijumske, tj submerzivne biljke.
Takodje postoje preparati koji objedinjuju manje vise vecinu elemenata potrebnih biljkama, a mogu i minerali zasebno da se uzimaju. Tako da ti mixevi su vec pomesani pojedinacni minerali i mikro i makro elementi, zato ne vidim razlog sta bi se gubilo ako bi ti sam izmesao.

Ipak ovo je samo moje misljenje na osnovu iskustva sa prehranjivanjem voca i povrca koje nema nikakve veze sa akvarijumskim biljkama, ali ne vidim zasto bi princip bio drugaciji Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragan 77
Akvarista



Registrovan: 04 Jun 2020
Poruke: 24
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Pon Avg 17, 2020 7:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru,i ja sam tako razmisljao,ali bolje da pitam nego da napravim haos
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pon Avg 17, 2020 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teoretski je moguce pomesati razlicite proizvode u stabilnu smesu, ali to zavisi od jedinjenja koja se koriste u proizvodima. Razliciti proizvodjaci koriste razlicite sastojke da bi dobili proizvode iste ili slicne namene.

Kao sto je neko rekao, moguce je da jedinjenja jedne smese reaguju sa jedinjenjima druge smese tako da krajnji proizvod vise ne otpusta zeljeni element.
Najbolje je procitati deklaraciju oba proizvoda i istraziti da li sastojci mogu da se mesaju ili pitati proizvodjaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koju prihranu koristite u biljnom akv... WoodyAllen Biljke 5 Čet Feb 12, 2015 6:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem prihranu za biljke od Easy L... Haracin Arhiva Malih Oglasa 2 Pet Mar 16, 2012 11:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CSM+B MIKROELEMNTI ZA PRIHRANU BILJA ... mdacha80 Hemija 3 Sub Mar 19, 2011 7:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Makroelementi za prihranu akv. biljaka mdacha80 Biljke 6 Uto Mar 15, 2011 8:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Patent za prihranu biljaka aca77 Uradi Sam (DIY) 8 Ned Nov 14, 2010 1:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License