Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolesni borac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Alekss__00




Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 1

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, od avgusta sam počela da čuvam jednog borac i u zadnjih mesec dana su počela da mu se raspadaju peraja ili kako se već to zove ne znam pošto sam nova. Stavljala sam mu Mis Saporex, ali mi ne izgleda kao da ima napretka. On je aktivan i pliva stalno, jede lepo, samo ne znam šta mu se dešava sa perajima pa bih volela ako bi neko mogao da mi pomogne, hvala puno unapred.
[img]http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_146475411_141392681_2657708841205882_7522249094858109583_n.jpg[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2021 3:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima dosta tema o problemu raspadanja peraja kod ribica. Jedno je od cescih oboljenje. Koristi se Sera Baktopur. Pronadji o tom leku na internutu, tamo ces naci i kako se primenjuje tretman.
Ovaj problem sam imao sa barbusom, drugi barbusi cupkali su mu peraja, prebacio sam ga u drugi akvarijum. Medjutim peraja su mu se inficirala, stanje je svakim danom bilo sve gore. Iskoristio sam eritromicin, koji se u akvaristici koristi za suzbijanje cijanobakterije, i jako brzo je resio i ovaj problem. Tako da eto, imas sada dve opcije pa probaj. Moj savet ti je da ti prva opcija bude baktopur, pa ako to ne resi (a trebalo bi), probaj eritromicin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iznenadni borac. dzo87 Akvarijumi 2 Pet Avg 14, 2020 2:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License