Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 JUWEL Rio 125 by Looniz Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2014 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, posle gotovo godinu dana ucenja i treniranja na 40 i 22 lit., dosao je na red malo ozbiljniji akvarijum. Wink

Kao sto naslov kaze, tu je:
Juwel Rio 125, 81x36x50, od 125 lit., unutrasnji filter Bioflow 3.0. grejac 100w, pumpa 600 lit./h. (malo bucnija nego sto sam ocekivao), rasveta 2x28W Juwel High-Lite Day.

Akvarijum je formiran 31.12.2013, nahranjen, pokrenuto cikliranje. Da napomenem, ova postavka nije konacna, ocekuje se jos jedna grana u desnom i srednjem delu akvarijuma. Za sada je zasadjen zadnji plan, prednji ce doci posle postavljanja druge grane. Prvi stanovnici, ukoliko bude sve kako treba, ce biti od prilike za 2 nedelje.

Od bilja tu su:
Alternanthera reineckii
Ceratopteris thalictroides
Heteranthera zosterifolia (stragrass)
Microsorum pteropus
Ludwigia repens rubin
Taxiphyllum barbieri (na panju)
Eleocharis vivipara
Hygrophila polysperma
Hygrophila angustifolia
Hygrophila diformis
Hemianthus micranthemoides.

Kao sto smo svi navikli, naj bolje je da slikovito prikazem postupak pripremanja akvarijuma:


Na dno akvarijuma sipana hranjljiva podloga HTP-10, odmaknuta od krajeva stranica akvarijuma:

Image


Zatim je preko postavljena mrezica za komarce (kamenje je samo tu da pridrzi mrezicu dok se ne sipa pesak):

Image


Zatim je sipan pesak (crni) sitne granulacije, 2-3mm, i pokusano postavljanje panjeva, ali, ovaj veci panj nije uspeo da kegne, gusio je akvarijum pa sam ga izbacio. Mozda cu pokusati da ga nekako isecem. Videcemo..

Image


Na kraju je sipana voda i posadjene su biljke i za sada stanje je ovako:

Image

Za sada toliko. Ocekujem Vase predloge i sugestije. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2014 9:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2014 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo, lepo, nema sta. Samo ne zaboravi na zlatni presek. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2014 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaista lepo Wink Reci mi samo,da li je postolje Juwel-ovo ili tvoje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2014 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala kolege, postolje je moje. Prepravljena stara komoda od tri dela, donji ormaric, fijoka, i gornji ormaric. Gornji ormaric sam odrezao, i postavio ravnu plocu dimenzija akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan993
Akvarista



Registrovan: 19 Jul 2013
Poruke: 73
Lokacija: Vranje 23.12.1993

PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prelepo odradjeno...svaka cast Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2014 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gre'ota za onako lep panj. Sad
Ja bih njim popunio desni ugao. Taman da prekrije filter. Na njega vežeš anubije i mikrosorum...ih kako bi izgledalo. A, levi ugao ostaviš prazan za jednu livadicu. Uf, već ga vidim. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2014 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa odseci mu te leve krajeve sto ga guraju od stakla, samo ces onda ovaj morati prebaciti na desnu stranu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2014 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefan993 ::
prelepo odradjeno...svaka cast Very Happy

Hvala Wink


HORUS ::
Gre'ota za onako lep panj. Sad Na njega vežeš anubije i mikrosorum...ih kako bi izgledalo.

Upravo je to i bilo planirano, ova 2 Microsoruma sto su sad na malom panju su bila namenjena velikom, pa zakacena sad da se ne osuse.. Meni je panj prelep, ali veruj mi kad sam poceo da sadim bilje, akvarijum se ugusio totalno.. Razmisljam mozda da ga recnem na pola, pa da od desnog stakla krene neka prica ka centru, ili eventualno iz coska filtera i zadnjeg stakla ka centru.. Smile


Cvrc ::
samo ces onda ovaj morati prebaciti na desnu stranu Smile

Ovom nema mrdanja bar za sada, dok se ne natopi i biljke malo ne prime Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2014 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledam ga...stvarno bi mogao da ga prepoloviš. Onda ćeš moći lakše da barataš sa njim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2014 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da skines ove sitnije grancice. Mislim da ce ti onda biti lakse i scape da zamislis sa njim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da je bilo krajnje vreme, bilo je Smile
Dobrodosao u malo dublje vode!
Moja jedina zamerka je vadjenje panjeva sa prvih slika. Ma koliko mislio da bi zagusili akvarijum, siguran sam da bi mogli odlicno da se nameste. Uostalom, dzungla je uvek dobitna kombinacija. Ne brini za ribe, snaci ce se one Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno. Dopada mi se sto si ostavio slobodan prostor za plivanje - ja uvek krenem sa tom idejom, ali ne mogu da odolim dzungli Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzivo izgleda mnogo glomaznije Sad Prostor za plivanje se smanjuje kad sve ovo malo naraste Wink I ja volim dzunglu Cool

Malo me brine voda, mutna je i nikako da se razbistri.. Evo vec 48 sati..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam, dali da promenim deo vode? To nisam radio u manjim akvarijumimas pri formiranju i cikliranju, ali je voda bila kristalno cista od sipanja.. Ovde kad sam sipao bilo je ok, a posle se polako zamutila i ne bistri se.. Prvi put sam stavio hranljivu podlogu, moze li ona praviti probleme?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostavi sve kako jeste, pa ako se bas par dana ne izbistri radi nesto. Ili mozes da sipas ffm, ako ti je toliko stalo da se izbistri Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License