Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Truljenje hrane u plutajućim biljkama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 10, 2020 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sasim je normalno da se hrana (listići, granule .....) nakon sipanja u akvarijum, raspe na sve strane i većina te hrane
zapadne među lokvanje-pistiu, lemnu minor, gupy travu itd
. Da bih to izbegao improvizovao sam krajnje jednostavnu
stvarčicu da hrana ne luta celom površinom. Materijal: čaša od kis. mleka (400ml.), kockice stiropola, struna ili konac.
To pluta površinom vode, nema širenja hrane na sve strane, već hrana može da pada samo na dole,
što ribe jedva dočekaju. Neko će reći fuj, ali vrši posao : manje hrane, manje amonijaka, ribe site itd, itd.
Kako to izgleda evo par fotki, važno je da funkcioniše.

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 10, 2020 9:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 10, 2020 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 10, 2020 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantno. Smile
Probam koliko večeras, samo sam lenj da to lepim ili vezujem, nego ću samo iseći prsten od stirodura. Smile
Hvala za ideju.
Inače, nemam nikakvo plutajuće bilje, ali me nervira kada pumpa raznese hranu po celom akvarijumu za 10 sekundi.


Poslednji izmenio Blue dana Čet Dec 10, 2020 9:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 10, 2020 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Interesantno. Smile
da to lepim ili vezujem, nego ću samo iseći prsten od stirodura. Smile Hvala za ideju.


Napraviti lanac od kockica stiropola ( ili prsten oko plastičnog dela čaše od kis.mleka 400ml),
ali nikako ne lepiti super lepkom jer će lepak istopiti stiropol (probao sam), već nanizati kockice stiropola
na strunu (najlakše na beli konac), pošto to zna da spadne sa oboda plastične čaše treba na par mesta učvrstiti koncem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2020 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A meni je npr bas odgovaralo da pumpa raspe svu hranu, dok sam imao barbuse hrana i ne stigne do dna pored njih, pa je pumpa to zavrsavala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2020 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros Kg ::
A meni je npr bas odgovaralo da pumpa raspe svu hranu, dok sam imao barbuse hrana i ne stigne do dna pored njih, pa je pumpa to zavrsavala.

Barbusi su čudo od riba, oni su čigrasi i svuda stignu bez problema !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2020 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svako ima svoj sistem kako hrani ribu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2020 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Interesantno. Smile
Probam koliko večeras, samo sam lenj da to lepim ili vezujem, nego ću samo iseći prsten od stirodura. Smile
Hvala za ideju.
Inače, nemam nikakvo plutajuće bilje, ali me nervira kada pumpa raznese hranu po celom akvarijumu za 10 sekundi.


Hvala blue !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 8 Ned Avg 09, 2020 9:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem s biljkama Psychofedex Biljke 2 Uto Jan 21, 2020 4:39 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License