Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 destilovana voda u akvarijum?? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 3:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, da li sme da se sipa destilovana voda u aq? Razmisljam nesto, vremenom voda isparava iz aq a kamenac ostaje. Da li bi, kada se menja deo vode, ponekad smela da se sipa destilovana voda? Nigde nisam mogao da nadjem nesto na ovu temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 3:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 7:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto bi sipao destilovanu vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ispravite me ako gresim, zar nije destilovana nesto nalik RO vodi? Meka preciscena voda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno da sme ako imaš računicu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Destilovana je otprilike čist H2O u zavisnosti od kvaliteta aparature za destilaciju.
RO nešto uklanja, nešto ostaje u zavisnosti od tipa uređaja, RO samo reverzibilna osmoza pa RO sa "zaboravio skraćenicu" nekim mineralima, pa bez... Konfuzija meni lično.
U principu ti je dovoljno da sipaš omekšanu vodu, neka kupovna, ako ne menjaš puno ili kupiš RO ako menjaš puno.
Kamenac možeš da rešiš i sa česmovačom pomoću Top OFF sistema za održavanje nivoa vode. Lako se pravi a izgled je u zavisnosti od majstorskog umeća Smile


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Jan 29, 2015 1:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam na taj nacin da omeksam vodu jer je moja cesnovaca tvrda, a gradsku ne bih sipao zbog hlora. A i cini mi se da su mi se pojavile braon ili smedje alge, citao sam da je jedino resenje oneksavanje vode i pojacavanje svetla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta je tacno top off sistem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....20172.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cojke90 ::
a gradsku ne bih sipao zbog hlora.


Ukoliko ti je gradska voda ispravna samo te brine hlor, pri promeni vode sipas FFM od Easy Life-a i resio si pitanje stetnih materija koji se nalaze u vodi. Mislim da ti je to isplativije nego destilovana voda. A ima neki preparat ne secemas se naziva samo za hlor, koji je verovatno jeftiniji od FFM-a, tako da i tu moze da se ustedi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa zavisi od tvog džepa, tj. dubine istog a alge su druga priča i druga koncepcija, imaš da pročitaš u delu alge i mislim da nije baš to pominjano kao rešenje, ali nema veze, to tamo rešavaj.
Ne znam, neko ovako, neko onako, lično direktno sa česme, svake nedelje 20%. Nemam problem sa nivoom zbog kondenzacionih poklopaca. I Looniz ti je dao dobar savet, imaš i Aquatan i Aquasafe i još neke ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesa69: Da , dobra je stvar top off sistem, samo jos da smislim kako da napravim a da ne bude ruzno;)
Looniz: Dobra je gradska, dodacu taj preparat pa cu nju sipatiu aq jer je sigurno boljeg kvalitega od lokalnog vodovoda. A destilovanu bih probao zbog omeksavanja vode zbog ovih dosadnih algi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja kondenzacioni poklopac i kamenac po staklu mi ne predstavlja problem jer ga lako skinem ziletom;)ajde ovako, da li se voda omeksava kada sipam destilovanu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a koliko destil sipas i koliko akvarijumske?
5lit na 150li je nista, 5 na 20 ce je meksati
...
preskupo.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, bilo bi preskupo da se kupuje ali ja mogu da nabavim besplatno. A akvarijum je 140 litara. Mislio sam da sipam 1/3 destilovane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da alge trebas da resavas na drugi nacin. Sumnjam da je uzrok algi tvrdoca vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License