Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Farma biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali ima neko "farmu" biljaka?
Konkretno mislim da ih razmnozava,prihranjuje,prodaje,......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 11:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis sa foruma ili... ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da sa foruma.....
Trebaju mi neke informacije i pomoc....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ti info moze dati i neko ko nema farmu, m? Da pokusa neko eventualno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze sto nemoze Very Happy

Pravim "leje" u kojima ce pelceri biljaka boraviti dok nenarastu za prodaju Wink

Zanima me:
1)Koja je prodajna velicina cabombe?
2)Dali uopste mogu pelcovati cabombu i prekrivati posudu kesom radi zadrzanja temperature,vlage,....

Naravno zanima me gde mogu nabaviti stone wool?

I ostala sredstva za bolji rast bilja.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nikad u prodaji nisam video male primerke kabombe vec bas velike jer im tako dolazi iz uvoza jer koliko znam tu biljku uvoze. Ne znam kolika im je sad tacno cena ali koliko znam uopste nije skupa za razliku od drugih biljaka sto se vidja po prodavnicama.

Secam se da sam sa 12-13 godina bio kupio jednu kabombu koju sam zasadio u jedan akvarijum od 100 litara (imam ga i danas) u kome je osvetljenje bila samo jedna neonka Smile Ona je tu rasla ko luda, bas je bacala dosta pelcera. E sad, nabavim je pre godinu dana, mazim je, pazim je ali jok, krene ona dobro ali na kraju neslavno zavrsi.

Mozes je slobodno "pelcovati" i mozes slobodno da prekrijes posudu sa kesom.

Mozda bih ti mogao dati i neke konkretnije odgovore ako kazes sta hoces da uradis i u kojim uslovima to radis, i sta uostalom radis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam dobro shvatio, hoces da gajis Cabombu emerzno, a to ne ide bas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja da se ubacim...da li mogu npr da uzmem neku kantu od nekih 50-tak litra sa velikom povrsinom...i da stavim humus ili treset preko recni pesak da nasadim biljke neko jace osvetljenje i da sibam npr seru florenu i grejac na nekih 25 stepeni...dali ce biljke dobro napredovati ako nemam filter...i dali ce uopste sve to funkcionisati...???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@joco,neznam bas ali je vrlo moguce Wink

@Bojane,imam ja vec maticne cabomce ako hocete uslikacu da vidite kako sam odradio!Naravno nisam samo cabombu neko i rotalu,uskolisni limun,...cak sam i mahoinu vezao za kamen,dodao dobro prihrani i spakovao i stavio pored prozora i videcu sta cu dobiti kada je izvadim posle 2 nedelje Wink

@Blue,necu emerzno neko ce biljke biti ispod povrsine vode Very Happy

Inace sve biljke su mi pored prozora i nema osvetljenja (samo dnevno) i nema grejaca...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Nov 20, 2010 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja msm da ce ti zbog temperature propasti biljke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
MilanKI




Registrovan: 20 Nov 2010
Poruke: 1
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sub Nov 20, 2010 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav95:
Neverujem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sub Nov 20, 2010 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neverujem Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Nov 20, 2010 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa zavisi kolko ce biti temperatura...ali ako bude oko 15 stepeni nzm dali ce preziveti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Nov 20, 2010 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejac, filtersundjer sa vazdusnom pumpom, i u zavisnosti od biljaka prihrana. moze, samo sto nemozes da ih vidis kao kroz staklo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License