Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zemlja za cvece-pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Apr 01, 2010 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako postaviti zemlju za cvece ispod kvarcnog peska? Nekako mi nema logike da se stavlja zemlja za cvece jer se lako ispira u vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 01, 2010 11:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Čet Apr 01, 2010 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da stavis zemlju pa preko nje mrezicu potiv komaraca npr.ili neku slicnu koja nece dozvoljavati da se zemlja tako lako podize pa onda stavljas kvrc preko svega toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Čet Apr 01, 2010 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kvarc sorry!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Apr 03, 2010 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, bolje je da ne stavljas, pogotovo ako si pocetnik... Zemlja za cvece je dosta nepredvidiva, moze se ciniti da je sve OK, ali nikad ne znas kada nivo azotnih jedinjenja moze naglo da skoci i napravi haos... Bolje kupi akvarijumski supstrat za bilje koji se takodje stavlja ispod peska ali ne muti vodu, ili ne stavljaj nista nego dodavaj tecno djubrivo, i drzi nezahtevnije vrste bilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Apr 03, 2010 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zemlja za cvece se stavlja da bi biljke bolje rasle, i bukvalno se za 2 dana vidi razlika kod biljaka! Ja sada formiram jedan aq 110l gde sam kao podlogu stavio:
- najpre po uglovima kvarcni sljunak (3-4mm)
-zatim zemlja za cvece pomesana sa malo peska i tanak sloj peska preko (prvi sloj)
-preko toga mrezicu za komarce, tako da potpuno prekrije pesak i zemlju
-Na mrezicu jedan tanak sloj kvarcnog sljunka (3-4mm) (drugi sloj)
-i na kraju 2-3cm opet sljunak ali velicine oko 1mm i manje...

Ovde planiram i dodavanje CO2 i osvetljenje skoro W/l, pa cemo videti kako ce biti...Very Happy
Mada mislim da ce moje biljke biti vise nego srecne!Very Happy Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 03, 2010 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa zemljom za cvece treba biti pazljiv, to je mac sa dve ostrice. Ukoliko se pretera sa zemljom za cvece a ima se malo biljne mase i malo jaceg svetla mogu da buknu alge i da imate veliku glavobolju. Nekad svetlo treba postepeno pojacavati vremenom...
Ko prvi put hoce da proba zemlju za cvece posavetovao bih mu da ne preteruje jer samo sebi napraviti problem, stavite samo malo da probate i vremenom ne steknete iskustvo. Najbolje je sve to eksperimentisati u nekom manjem akvarijumu jer oko njega je manje posla oko formiranja/rasformiranja nego oko nekog veceg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Apr 03, 2010 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je sloj zemlje mozda 1cm do 1,5cm. A ovde planiram puno bilja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako kupio sam zemlju za cvece na njoj pise
Organsko djubrivo za gajenje cveca,voca,povrca,pecuraka,travnjaka HIDRO i ratarskih kultura....e sad ne razumem sta znaci ovo HIDRO...?

a od sastojaka ima

pH 6,90-7,50
Organske materije do 80%
Fosfor do 2%
Kalijum do 1,5%
Azot do 2%
Kalcijum do 6%
Magnezijum do 1,7%
Gvozdje do 2,1%
Cink do 185mg/kg
Bakar do 31mg/kg
Mangan do 518mg/kg
Kobalt do 16mg/kg


dali smem ovo da ubacim u AQ....????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi samo da ti se ne zamuti akvarijum, meni se to danas desilo, sad moram da filtriram vodu ko zna koliko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oprezno sa zemljom,ako je vec stavljas gledaj da ti ph bude do 6,5 i manje organske materije do 50% ako budes stavio ovu zemlju koju si naveo siguran sam da ces imati alge i to ne jednu nego sve moguce vrste a sa ovolikom organskom materijom tesko da ce ti ribice ostati zive preko noci.. Ljudi se zanose da je zemlja svemoguca ali nije tako. I ako se ne obezbede uslovi dobra rasveta,konstantan co2,obavezne nedeljne zamene vode i velika biljna masa akvarijum je osudjen na propast.. Kazi nesto vise o akvarijumu u kojem planiras da ubacujes zemlju rasveta filtracija itd..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da li je ok da ide prvo zemlja za cvece pa sljunak pa tek onda kvarcni pesak ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ja msm da tako i treba...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja trenutno imam samo sljunak ali sad bih stavio i kvarcni pesak sitne granulacije na vrh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes slobodno staviti zemlju kao prvi sloj podloge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi moze li mi neko reci sta ovo znaci na pakovanju pored ostalog pise i za gajenje HIDRO kultura...sta to znaci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje vezano za sajt i održavanje nenad.dragisic Razno 2 Čet Jul 09, 2020 4:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License