Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 63L ReScape Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
milan324
Akvarista

Registrovan: 03 Jul 2015

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2016 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav posle duzeg vremena Smile

S obzirom na to da stari akvarijum nije zadovoljio odredjena ocekivanja, mladi par je odlucio da odradi rescape istog Smile
Akvarijum je formiran i u fazi je cikliranja, vec nekih nedelju dana (2 izmene vode po 50% do sada), bez algi - za sada Smile

Podloga I: mesavina carobne zemlje i RF hranljive podloge 1-1.5cm.
Podloga II: 3-6cm crni sljunak 2-3mm granulacija.
Kamenje iz planinskog potoka, prethodno dobro ocisceno i oprano.
Filtracija: Eheim Aquaball 60 (protok: 150-480 l/h)
Osvetljenje: LED Reflektori 2x20W (po 1600 lumena) - 6500K toplota boje
Tecna prihrana: Seachem Excel

Flora:
HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA
BACOPA AUSTRALIS
HEMIANTHUS MICRANTHEMOIDES
HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES
STAUROGYNE REPENS

Fauna: u planu

Image

Uvazamo sve savete i predloge. Pozdrav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2016 3:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista

Registrovan: 08 Apr 2014

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2016 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu samo vauu da kazem Very Happy
Fantasticno izgleda, odlicno uslikano i skockano. Kamenje je fenomenalno. Samo napred!
Maxy xD
Akvarista

Registrovan: 26 Avg 2014

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2016 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uu.. prelepo..
Predlozio bih rasbore,neonke ili microrasbora galaxy Very Happy
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
milan324
Akvarista

Registrovan: 03 Jul 2015

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2016 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, videcemo kako ce da napreduje na dalje. I ja se takodje dvoumim izmedju neonki i razbora, ne bih da kombinujem vec iskljucivo jednu vrstu. Sta predlazete sto se tice izmena vode i foto perioda?
Maxy xD
Akvarista

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2016 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kad formiram prvi put ne menjam vodu uopste mesec dana, a kasnije po 25-30 % na 10 dana Very Happy
A fotoperiod 7-8 sati zavisi kako se stvari odvijaju sto se tice algi.. Bar ja tako radim, i nemam nekih problema Very Happy
Ja bih se ipak odlucio za razbore Very Happy
Nikolac
Akvarista

Registrovan: 08 Apr 2014

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2016 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini maxy ali mislim da je tvoj savet pogresan. Da ne menja vodu mesec dana sa hranljivom podlogom? Mislim da je to recept za katastrofu. Moje misljenje, sto vise promena sto redovnije. Ako mozes 50% dnevno, radi. Kasnije ces smanjiti da biljke dobijaju dovoljno elemenata ali sada moras da sprecis skokove amonijaka, nitrata i nitrita kako ne bi dobio tepih od algi. U zemlji ima svega i svacega i kada je ubacis sve se naglo raspada, pusta u vodu svasta, itd. Da ne ulazim u detalje, nastavi dobre promene.
Savet bi mogao da bude dobar za neki 300l ciklidni bez podloge naravno, gde je po koja alga neizbezna i gde se sve da izvaditi i oprati, a za ovaj nano nikako!
aleksandar922
Slučajni Prolaznik

Registrovan: 24 Jun 2015

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2016 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice odlican kad se razlista, samo napred Bravo
Sto se vode tice, u pocetnoj fazi ja menjam vodu na svaka 3-4 dana, kako vreme odmice i aq postaje stabilan onda ostavis na 5-6 i na kraju 7 dana bas iz razloga sto se alge pojavljuju, ali to je samo moje iskustvo. Inace svako ima neka svoja pravila, vazno je da ti prilagodis sebi aq i da budes zadovoljan, a na dobrom si putu! Wink
Maxy xD
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Avg 23, 2016 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikolac
U pravu si.. ja sam napisao samo kako ja radim ( sve je bez hranjive )
Poz
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker