Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 crnoprugasta limija (limija nigrofasciata) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2018 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovom prilikom cu da vam prestavim jednu ne tako cestu zivorotku poznatu kao crnoprugasta limija koje ja trenutno posedujem Very Happy. Postojbina ove ribice su Haiti i Dominikanska Republika. U urirodi naseljava obicno plicake sa bujnom vegetacijom.Odgovara joj gusto zasadjeni akvarijum, ali sa dovoljno otvorenim prostorom za plivanje.Velicina ak za drzanje je bar 50+ litara.U ak treba da je teperatura u rasponu od 22 do 26 stepeni c,pH vrednost vode do 7 do 8 i tvrdoca u rasponu dH 9 do 19. U pogledu ishrane necete imati problema,posto ce prihvatiti vecinu uobicajne akvarijumske hrane.Treba naglasiti da su limije pre svega vegeterijanci pa u israni preba planirati hranu na biljnoj bazi.Pogodna je za drzanje u zajednicki ak, de voda nije ni previse meka ni kisela.Moze se dobro kombinovati sa drugim zivorotkama,tetrama i koridorsima. Polni dimorfizam kao i kod svih zivorotki je jasno izrazen,pa cete lako prepoznati muzjake i zenke.Muzjaci imaju gonopodijum i malo su malji i lepsi obojeni od zenki. Razmnozavanje ove ribe nije problematicno ukoliko zive u pomenutim odgovarajucim uslovima.Odnos u polovima u ak je nekoliko zenik na jednog muzjaka.Ja ih imam 2zi2m, i jedno 50 malih tinejdjera Very Happy .Zenka nosi mlade oko 6 do 8 nedeja,i moze da okoti cak i do 50 malih ribica. Bice slika moih limija kad ih lepo islikam.

Image


Poslednji izmenio nikouro dana Sre Maj 16, 2018 11:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2018 1:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2018 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za sliku. Imaju one tako crvene obraze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SuperSaiyan
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2018 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo su lepe. Koliko rastu? Koliko ih je moguće čuvati u 50l?
Spremam jedan aq otprilike toliki, razmišljao sam o živorotkama, ove mi deluju kao dobar izbor. Zaista lepe ribice!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2018 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš sam se pitao da li kod nas neko drži ređe vrste živorotki. Svaka čast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2018 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jesu lepe su i neobicne, jel su bas retke kod nas u srbiji. narastu negde od prilike zenka 5cm muzjak 4cm.Ako ih kombinujes sa drugim ribama u 50l mozes jedno 5kom da cuvas ako cuvas samo njih 15 do 17 ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SuperSaiyan
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2018 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voja85 ::
jesu lepe su i neobicne, jel su bas retke kod nas u srbiji. narastu negde od prilike zenka 5cm muzjak 4cm.Ako ih kombinujes sa drugim ribama u 50l mozes jedno 5kom da cuvas ako cuvas samo njih 15 do 17 ribica.

Pa ovo bi bio aq za njih. Jesi ih ovde nabavio, i gde ako nije tajna? (Ako jeste može PM)
Ja bih uzeo manje pa nek orgijaju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Maj 16, 2018 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sredjeno oko slika i izbrisane visak poruka, kao i cena ( to putem PP ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 17, 2018 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala sad je super
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Amatitlania nigrofasciata ---> Nigros stefanovic^v Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Jun 07, 2011 8:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amatitlania nigrofasciata mdacha80 Arhiva Malih Oglasa 1 Pet Mar 25, 2011 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amatitlania nigrofasciata - Convict C... Miroslav95 Baza Riba 26 Ned Jan 23, 2011 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Poecilia nigrofasciata deak Baza Riba 0 Uto Jan 18, 2011 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Amatitlania nigrofasciata Bojan Baza Riba 1 Pet Apr 24, 2009 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License