Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 koja je ovo riba? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi koje je ime i prezime ove ribe?
Prosao sam kroz bazu riba malopre, oci su mi ispale ali je nisam nasao...

Prezivela je svasta u zadnjih par godina, sad je u cetvrtom akvarijumu po redu, i pre neki dan je cak pokusala da se ubije u 3am (iskocila iz aq), ali sam se nekim cudom probudio kad je to uradila, upalio svetlo, nasao je i vratio je u aq Smile
Zelim da joj nabavim par i da pokusam da je razmnozim, znaci zasluzila je to 100% i bice mi krivo ako ne uspem.

Image[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 12:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

njezic025
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Feb 2011
Poruke: 7
Lokacija: Odžaci

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni liči na zebricu lat. Danio rerio,izguglaj sličice pa uporedi,poprilično su lake za mrest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni liči na zebricu ali je na neki način čudna.Bolje da nam kažeš njeno ponašanje,u kom delu akvarijuma pliva,da li ponekad miruje itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa lici na zebricu i po tim zlatnim prugama po opisu bi trebalo da je muzijak, samo me buni velicina posto sam citao da one rastu do 4cm a ova moja ima vise, mozda oko 6cm.

Poprilicno je nemirna, voli da se bori sa strujama vode koja izlazi iz filtera, a kad miruje uglavnom je blizu povrsine vode. Cim neko prilazi aq ona pliva kao blesava (plasljiva je).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
njezic025
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Feb 2011
Poruke: 7
Lokacija: Odžaci

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danio rerio
Zebrica

Poreklo:
Istočna Indija, Bangladeš, Nepal, Pakistan

Ekosistem:
Potoci, kanali, rižana polja

Temperatura:
18-28 °C

pH:
6-8

DH:
5-20

Dužina:
do 6 cm

Životni vek:
3-5 godina

Ishrana:
Račići, crvi, larve insekata, sve vrste veštačke hrane

A i po nemirnom ponašanju bi se reklo da je zebrica 99%
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno, njih ima svuda da se kupi!
Nabavka zenke u skorijem roku

Hvala vam na pomoci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno je mužijak,ako samo njega čuvaš kupi mu neku ženku koja je polno zrela i gledaj da bude debela tj puna ikre pa se nadaj mladima.Pročitaj na forumu o njihovom mrestu verovatno je neko postavio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova, po perajima, neodoljivo liči na kraljevsku neonku. Zebrica ima mnogo duža bočna i zadnja peraja.

Jedina sličnost sa zebricama su pruge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 9:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Riba je Giant Danio (Devario aequipinnatus)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto rece nigros Giant Danio. Imao sam ja 8 komada i uglavnom vole brzu vodu da plivaju uz "struju". Veoma brzi i aktivni plivaci, prave show po aq. Moje su imale do 8-9 cm, pa sam morao da ih se otarasim posto mi je mali aq... I kao sto si vec primetio vole da iskacu tako da probaj lepo da pokrijes aq. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, to je ta 100%, ista je na slikama.
Ako neko ima odraslu zenku viska nek se javi.
Konkurs otvoren, a ja cu pogledati po lokalnim pet-shopovima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te ribe najbolje izgledaju i najvise im prija kada su u jatu u vecem akvarijumu, sa malo jacim strujanjem vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2011 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zebrice su baš nemirne ribice, tj. veoma su aktivne. Neko kaže da plivaju u gornjim slojevima, ali ove moje plivaju u svim slojevima, mada malo više ipak u gornjim, ali nema pravila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2011 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo sto ovo nije zebrica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2011 1:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, nije, ali su veoma blicki rođaci(pleme danionins). Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License