Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 bois flotte fr. ili driftwood engl. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mdacha80
Banovan
Banovan


Opomene: 3
Registrovan: 11 Mar 2011
Poruke: 219
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2011 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislite da li moze u aq i koja je priprema?

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2011 11:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2011 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo pogledaj panj da li slucajno nije tuo,onda ga lepo isperi,dobro prokuvaj i tatatatira u aq.Pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2011 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam moj panj nasao pored Dunava. Bilo je u podrumu nekoliko dana i skroz se osusilo. Zatim sam ga prokuvao nekoliko puta (kuvalo je po sat-dva) , s tim sto sam u prvu vodu stavio oko 100-200 g soli. Posto je bilo skroz suvo morao sam da ga pritisnem kamenom. Na kraju zadnjeg kuvanja sam ga direkt iz kljucave vode ubacio u kofu ladne vode i pritisnuo kamenom i ostavio preko noci. Ujutru je drvo ostajalo na dnu.
E sad...
Broj kuvanja zavisi da li drvo pusta tanine (boji vodu), ali minimum 3 puta za svaki slucaj.
Ako ti ujutru bude ispivavalo ostavi ga u kofi jos koj dan dok ne ostane samo na dnu ili ga ubaci u akvarijum ali ces morati da ga stisnes nekim kamenom. U nekim slucajevima ono drvo odmah tone a u nekim treba nekoliko dana/nedelja.

Toliko od mene. Ako neko ima nesto da doda nek doda.

P.S. Lep komad Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Driftwood HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Okt 03, 2019 9:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mopan za driftwood Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 10 Sub Jan 05, 2019 8:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Još jedna driftwood art riba HORUS Razno 2 Ned Avg 20, 2017 5:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Driftwood barbus tetrazona HORUS Razno 2 Pet Avg 18, 2017 8:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Driftwood art riba HORUS Razno 0 Sre Avg 16, 2017 5:58 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License