Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Stakla akvarijuma polako bele Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
AndrijaNen
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 24

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo ljudi.
Mozda postoji nesto na ovu temu, ali ja to nisam nasao ovde.
Problem je u tome da sam pre 5 dana ubacio pozadinu od stiropora ona je sredjena sa sipljinama. Sve sam sredio kako treba, premazao je 3 puta sa masom za plocice koja ne pusta boju. Onda sam nasao bele kamencice i oprao ih i ubacio, posadio par biljaka, ubaco 2 japanke, 4 gupike, 2 zebrice i cistace.
To vece je voda bila blago prozirna, i corner filter je precistio vodu do ujutru, bila je cista kao i zidovi.
Sve je bilo krostalno.
Juce sam uzeo da isperem filter jer se videlo da ima mnogo sivo-bele prljavstine na njemu, samo sam vatu isprao sa odstajalom vodom, ostalo ne. Vratio sve na mesto, i posle par sati sam primetio da je mutna voda, belo mutna. Sinoc vidim da stakla su mutna, znam i ranije kada mi je uginuo cistac su bila, i tada sam cisto malo umocio prst da vidim da li se skida-ciste i naravno da.
Sada je druga prica, sada je da kazem hrapavo staklo sa unutrasnje strane, kao da cistac ne moze da je ocisti.
Taj isti kamen koji sam koristio sada, sam koristio u istom tom akv... pre postavljanja pozadine, sada sam doneo novi kamen ali isti taj sa istog mesta. Stavio sam oko 1 cm zemlje i preko mrezu za komarce pa kamenje. Uzeo od rodjaka zemlju, i sada mi on kaze da ima mozda malo krecnjeka u zemlji. Da nije zbog toga, ima da se besim ako treba sve da vadim.
Akvarijum ima 32l.
Ako moze pomoc, dobrodosla je svakako!
Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 12:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav...mozda voda beli zbog kamencica tih belih...a to belo na staklu sa unutrasnje strane je mozda kamenac...ako si sipao vodu direktno sa cesme...to je samo moje misljenje...ali msm da i drugi nista ne mogu da ti kazu dok ne vide...tako da bi bilo najbolje ako si u mogucnosti da stavis sliku...a mozda je i zbog pozadine...koliko si dugo cekao da se osusi pozadina???

i jos nesto...japanke nisu bas najbolja kombinacija sa biljkama...bice kobno po biljke naravno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AndrijaNen
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 24

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cudni je to sto je bila cista voda posle toga 4 dana, a vodu sam sipao koja je odstajala par dana. Cudno mi je to sto japanke ne diraju biljke, videcete na slikama koje biljke imam. Po 24h sam cekao svaki put da se osusi, valjda bi pustila prvi dan... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AndrijaNen
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 24

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
mutnija slika je naravno sada a cistija od pre 2 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

msm da je zbog kamencica...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam slican problem, samo sto se meni nije skupljalo po celoj povrsini akvarijuma vec samo pri vrhu, kako je voda isparavala.
Mislim da je u pitanju kvarc koji imas ( imao sam ga i ja ) i kamenac u vodi.Jesi li ga prokuvao malo pre nego sto si ga stavio u aq.
A za japanke i biljke prica bas nije tako jednostavna.Evo ti dokaza da mogu zajedno bez problema:
http://www.akvarijum.org/forum.....50-30.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Botond
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2011
Poruke: 31
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su ti kamencici rizla onda je to zbog toga!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AndrijaNen
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 24

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo sam ga dobro isprao, nisam ga prokuvao... ufff Sad Ne znam sta su, u sali kazem kamencici sa groblja Smile isti takvi samo sto su na jednoj tajnoj lokacicji Smile tipa robna kuca beograd Smile
Sta sada da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Botond
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2011
Poruke: 31
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamencici sa groblja jesu rizla!Ako ih dovoljno dobro isperes nece ispustati belu boju!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AndrijaNen
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 24

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druze na pomoci, veceras cu to da sredim. Ja sada treba tu vodu da prespem u neke sudove, pa da povadim sve i isperem, pa da vratim vodu... ali ona je bela... valjda ce je filter procistiti, sada sam stavio dva filtera, jedan je taj corner a drugi je iznad akv... u vidu flase sa bio kuglama i vatom, za to mi sluzi atman pupma.... i iz dekorativnog razloga je se voda sliva u akvarijum u vidu malog vodopada. I izbacio bih corner filter kada se procisti voda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mejson
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 75
Lokacija: kursumlija

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2011 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko dana si ciklirao akv? moze i zbog nepotpunog cikliranja upravo to da se desi da voda pobeli...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ssrki
Akvarista



Registrovan: 01 Feb 2011
Poruke: 227
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 1:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj da mucis te sarancice u tako malom akvarijumu, resi ih se i pribavi nesto drugo od ribica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"masa za plocice koja ne pusta boju"
"od rodjaka zemlja, ima mozda malo krecnjeka u zemlji"

Mada mislim da je masa za pločice presudna....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zameni kamencice - rizlu sa kvarcnim peskom, operi staklo i neces imati problema .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AndrijaNen
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 24

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@mejson
akvarijum je cikliran pre mesec dana, nego sam presuo tu vodu u sidove i vratio 2/3 iste u akvarijum kada se osusila pozadina
@ssrki
"nemoj da mucis te sarancice u tako malom akvarijumu, resi ih se i pribavi nesto drugo od ribica" - na sta mislis?
@rainforest
koliko vidim sa istom su nekoliko njih ovde pravili pozadinu i nije pustala boju
@zuja
uradicu tako, mada vec se voda procistila nekih 85%... onaj corner filter je tek malo, ali malo prljav, dok ovaj u rasecene flase sa bio kuglama i vatom sam cistio drugi dan, zapravo ispirao vatu, vata je smedja ( na mestu gde se sliva voda iz creva je tamno smedja), kao neki tip neke sluzi, mislim da je to zbog japanki jer one odpustaju tu sluz... bar sam tako procitao negde ovde... i crevo od vazdusne pumpe je jako klizavo i ima tu sluz na sebi od prvih dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License