Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 protok vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
amater1981
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2011
Poruke: 11
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Okt 05, 2011 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali može neki savjet kako postaviti crijevo od potopne pumpe u ak. a da nepravi jeke valove?
Ak. je 90 cm dug i unutra je napravljen pregradni filter sa vodenom pumpom koja vrače vodu u ak. ali mi se čini to prejako 600l/h je pumpa a komplet zapremina 120l neznam kako bi postavio to crijevo da izbjegnem te valove.
Izvinjavam se ako je neko pisao o ovome ali ja nisam nigdje našao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 05, 2011 11:53 am Snimi Poruku Nazad na vrh

LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Okt 05, 2011 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes da uzmes crevo izbusis duzinom dosta malih rupica da voda izlazi po povrsini vode
naravno kraj creva zapusis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jocika
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2011
Poruke: 42
Lokacija: Šid

PorukaPoslao: Sre Okt 05, 2011 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam kraj creva stavio u casu od pavlake Smile

Casu sam probusio pri dnu, ali sa bocne strane i kroz tu rupu provukao crevo. Mnogo je pomoglo da smanji buku pljuskanja vode kao i da potpuno eliminise prskanje vode. Moze se malo videti kako izgleda na ovoj slici:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amater1981
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2011
Poruke: 11
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Okt 05, 2011 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. hvala probaće nešto od toga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 05, 2011 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes pokusati i sa T-racvom, odnosno da podelis crevo na dve strane i da ih stavis da ubacuju vodu na razlicite strane u aq-u. Em manja cirkulacija, em bolja. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uradio nesto slicno kao i jocika, samo sto sam umesto case od pavlake namestio kutijicu od hrane za ribe kojoj sam odsekao dno, a cev uvukao po sredini, pa mi voda izlazi sa dve strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje biljke trpe jako strujanje vode? PAN Biljke 5 Pet Jun 22, 2018 10:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License