Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kombinacija sijalica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za akvarijum od 60l dve sijalice od po 15w. ce: Sylvania gro-lux 450mm 15W T8 i Arcadia classica Natural Daylight.
Ove druge trenutno nema u tojradnji gde planiram sve da kupim. Koju drugu mi predlazete u kombinaciji sa GRO LUX?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 12:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

zIIp_024
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2011
Poruke: 74
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci jos jednu daylight obicnu 765 ili 865. Taman da imas 45w. To je sasvim ok, ako zelis biljni akv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je onda vise od. 5w/l na koju meru se mnogi pozivaju? Da li osvetljene treba da bude jace ako ima vise bilja iako ono nije svetlosno zahtevno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zIIp_024
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2011
Poruke: 74
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja licno se pozivam na meru od 0.7 do 1w/l i smatram da je to sasvim ok koju god biljku da imam. Imao sam pre 0.5 , isto je bilo ok, ne mogu da kazem da nije. Ali 0.7 ima nekako bolji ucinak. A obicna daylight ti je 100 din. Samo armatura kosta, a to mozes na buvljaku uzeti za sitne pare. Sve ukupno moje osvetljenje me je izaslo , pre ovog trenutnog . 2000 din. 2 gro + 1 daylight (ukljucujuci 3 armature po 300 din) Mislim da jeftinije ne mozes proci. Barem ja tako mislim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svakako ako imas mesta ubaci armature za tri lampe i povezi ih tako da svaka moze zasebno da se pali, tako da ces kasnije moci da kombinujes rasvetu po potrebi. U pocetku su ti sasvim dovoljne 2 lampe, (grolux i daylight) ali kasnije ako dobro zagustis akvarijum biljkama, od viska ih nec boleti glava, jer iako ti biljke nisu zahtevne, dobro je da i oni listovi koji su sasvim pri dnu dobiju zadovoljavajucu kolicinu svetla, inace odumiru....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao drugu sam odabrao Arcadia Fresh Water Lamp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Led sijalica plant Malina Rasveta 10 Sub Jul 11, 2020 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kombinacija riba malizeleni Početak u akvaristici 2 Pon Maj 04, 2020 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kombinacija amazonca i borca Rizbo Početak u akvaristici 3 Čet Mar 28, 2019 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi - dobra kombinacija il... Big-proof Afrički ciklidi 7 Sre Okt 10, 2018 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Elit + stedljiva sijalica Zivadin Rasveta 2 Pet Apr 27, 2018 11:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License