Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Naseljavanje bakterija ??? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Imam jedan akvarium i treba da oformim drugi veci od 110L, sve je spremno samo me interesuje ako biofilter masu ubacim u stari filter koliko vremena treba da se u novu filtermasu nasele bakterije da bi ih mogao prebaciti u novi akvarium, i ako moze neki savjet oko toga.
Hvala unaprjed svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 7:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da iko moze da ti kaze tacno vreme za koje ce se bakterije naselititi. 5 dana, nedelju dana, ne moze se znati tacno. Prebaci sto vise vode iz formiranog aq, filter masu rekao bih barem 5 dana, i sto manje riba za pocetak i mozes odmah da krenes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, hvala puno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2011 4:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prebacis deo filter mase u taj novi akvarijum iz oformljenog akvarijuma (bio filtera) ali moras i vodu (deo vode) da prebacis jel ukoliko to nebi uradio a u tom akvarijumu nemas ribice dobre bakterije bi uginule usled nedostatka hrane aovako imaju sta da glodju Smile

Novu masu treba oko 20-tak+ dana da nasele a ovako bi trebalo brze da se razmnoze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2011 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super. Stavio sam juce jos nove filter mase u stari filter naguro maximalno, i nek stoji jedno 5-6 dana pa cu da prebacim pola mase i pola riba ili cu uzeti neke pilot ribe da vidim da li to funkcionise.
I imam jos jedno pitanje. NPR: Ako u starom akvariumu ima neke alge recimo koncaste ili neke druge da li se to moze prenijeti "jer to ne zelim" Smile u novi sa filter masom ili sa djelom vode ??? Ili bi je preneo samo biljkama. To je ono sto me ponajvise muci.

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2011 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš samo da ubrzaš proces cikliranja, ukoliko koristiš filter mediju i deo vode.Postoje alge koje možeš da uneseš u aq. i one koje nastaju u tvom aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2011 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da moram ubrzati jer mi je supruga u 9-om mjesecu i znate kako svaki dan moze da stigne bebac Very Happy Interesuje me konkretno zelena-koncasta alga jer je imam malo u starom akvariumu al ne mnogo. Pa sam to pitao zbog toga. A u novom je sve spremno i sve po PS-u.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2011 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci interesuje me konkretno da li mogu da prenesem zelenu koncastu algu u biofilter masi i u djelu vode koji prespem iz starog u novi akvarium. Jer nebih nista drugo prebaciovao.

Molim ako neko zna da mi kaze.

HVALA.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo pitanje, a evo ti i jedan zanimljiv odgovor, zelena koncasta alga voli bas bas ali ono BAS idealne uslove u akvarijumu, pa eto, mozes biti ponosan sto si je zapatio Very Happy Elem, hocu reci, da mozes slobodno preneti i bio masu i deo vode iz "zarazenog" akvarijuma, a da li ce se ona pojaviti u novom zavisice od uslova u datom akvarijumu.

Ili jos bolji odgovor, formiras ti sada taj novi akvarijum sve po PS-u, maksimalno sterilno, oprezno, a ono gle opet alge ??? Ma odakle li su se samo stvorile Very Happy Niizčega?
Moglo bi se reci, ali nije tako. Mnogi ljudi su u zabludi, ali alge treba posmatrati kao prirodnu pojavu, tu su na zemlji od njenog stvaranja, pre nas ljudi, zivotinja, biljaka... jel... i to je tako.... Very Happy

Treeba ih samo drzati pod kontrolom i to je to...

Izvinjavam se sto sam skrenuo malo s teme, ali i ja sam mucio nedavno muku sa algama, pa sam citao sve sto mi je palo pod ruku, a zakljucak je svuda isti...

Tako da, ovo ti sada govorim iz iskustva, ja sam iz jednog mog AQ u kom je sve savrseno stabilno, reklo bi se sterilno cisto, prebacio vodu u akvarijum u kome su mi sada malci... U tom akvarijumu mi se nakon nekoliko nedelja pojavila koncasta, u akvarijumu iz goga sam uzeo vodu, nema je ni dan danas.

Pa ti sad izvedi sam zakljucak Very Happy

Chini mi se da si nacheo odlicnu temu, za razglabanje...

Moj konkretan odgovor je, DA ... mozes slobodno preneti i vodu i biomasu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haahaha na ovaj dio sam se nasmijao Very Happy

Ili jos bolji odgovor, formiras ti sada taj novi akvarijum sve po PS-u, maksimalno sterilno, oprezno, a ono gle opet alge ??? Ma odakle li su se samo stvorile Very Happy Niizčega?
Moglo bi se reci, ali nije tako. Mnogi ljudi su u zabludi, ali alge treba posmatrati kao prirodnu pojavu, tu su na zemlji od njenog stvaranja, pre nas ljudi, zivotinja, biljaka... jel... i to je tako.... Very Happy


100% si u pravu. Hvala ti puno na konkretnom odgovoru. Pa imam je i zbilja je pod kontrolim tako da vjerujem da ce u ovom biti cak bolje. Mozda je nebude nikako jer sam do sada u ovom starom imao mislim malo jace svjetlo i bile su stedne sada imam bolje osvjetljenje 2 akvaristicke neonke jedna je Color i jedna je Day ia i watazu sam dobro proracunao bar se nadam da jesam Very Happy Tako da mislim da ce biti sve ok. Hvala ti jos jednom Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne igra ulogu samo svetlo, ono moze biti okidac u celoj prici oko pjave algi... Niz faktora je u igri, pocev od hemizma vode, pa preko koncentracije djubriva koje se dodaje do CO2. Ja mislim (jer sam pratio formiranje tvog AQ od samog pocetka) da si malo zurio sa CO2 itd...

Sad radi lagano, kreni u startu sa sto veceom biljnom masom, maksimalno koliko mozes da dodjes do biljaka. Ne forsiraj svetlo, kreni sa 6 sati dnevno. Kada se biljke prime, polako pojacavaj foto period, dva sata nedeljno recimo dok ne doguras do 12 sati, recimo.... Nakon tri do cetiri nedelje od sadnje biljaka, kreni sa dodavanjem mikro i makro elemenata i uvodjenjem CO2...

Svaki ubrzani korak, na zalost, vodi ka algama....

Srecno sa novim staklom, a nadamo se i tom picu za prinovu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Male su šanse da ti novo oformljeni akvarijum prođe bez algi ali s tim ne treba da se opterećuješ mnogo, kada se akvarijum ustabili, biće sve u redu, samo ne moj da paničiš ako se pojave i kreneš da ga zasipaš hemijom i sl. Što se tiče filter mase, slobodno je iskoristi, možeš da iskoristiš i deo vode iz starog akvarijuma, recimo deo koji menjaš redovno i ubaciš u novi, to će takođe pomoći bržem razvoju korisnih bakterija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super HVALA vam mnogo na korisnim odgovorima. Nisam nista ubaciovao u akvarium nikakvu hemiju osim sto ti kazes da sam pozurio sa CO2 al i njeg nisam nesto pretjerano ubaciovao al mislim da mi nije trebao nikako, i mislim da sam u starom ak. malo pretjerao sa hranjivom podlogom stavio sam malo deblji dio nego sto bi trebalo. U svakom slucaju drzim se onog polako al sigurno Smile Jedino sto moram pozuriti radi prinove Very Happy al opet cu oduziti koliko mogu mislim da ce biti spremno za jedno 5-6 dana da sipam vodu. Taman nek se u novu masu pocnu naseljavati bakterije koliko toliko.

Hvala jos jednom Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Soundwave
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2011
Poruke: 46

PorukaPoslao: Sre Nov 02, 2011 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da nadopolnam deka, vo biofiltracija ne spajgaat samo poleznite bakterii, tuku tie se 50 % od biofiltracijata, a ostanatite 50 % se na trevkite koi mora da gi imate vo akvariumot. Sto povejke trevki toa podobra filtracija, na vodata , a filterot ke bide del kaj sto se procistuva vodata od amonjakot , vidlivi necistotii i toa e se:)

Ako koristite staklen filter, vo predfilterot stavete ubavezno filandendron rastenija najmnogu nitrati korni od vodata

Hvala puno, pozdrav svima:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Nov 02, 2011 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ima neko da ga razumije ako moze da prevede. Ja sam nesto malo skontao al ne bas dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bakterija 89galee Početak u akvaristici 4 Pet Dec 03, 2021 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naseljavanje akvarijuma virwen Početak u akvaristici 0 Ned Nov 27, 2016 9:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CB bakterija Darkoakvarel Alge 8 Sub Jan 30, 2016 10:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bakterija ili ne? soulman Bolest 5 Sre Dec 08, 2010 7:02 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License