Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 uginule ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

postovanje svima ...kao sto rekoh uginule su mi sve ribice...razlog neznam , akvarijum je novo oformljen. voda nova sa cesme ,nije gradska i nema hlora,dva dana stojala bez riba ,termostat grejaca na 24 C pumpa radila (jedino sam je nocu gasio i nju i svetlo) ...sad jovo nanovo..(deca malo razocarana ) pa bih molio da mi ko pomogne da nedodje do istog...da li je pametno da ubacim vlasinsku rosu il odmejnsku vodu(malo ima kamenca)u akvarijum ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 8:36 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 8:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Morša mnogo više detalja da daš. Zapremina akvarijuma, koje i koliko riba. Kakvi su simptomi bili kod riba, u kom intervalu su uginule...

Predpostavljam da nisi obavio proces cikliranja? Imaš dosta o tome na forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I, naravno, okači neku sliku da vidimo kako to izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je priblizno 45x30 sad koliko tu staje vode nisa m racunao...elem posto imam hidrofor pumpu voda nije iz gradske mreze mislio sam da je bolje za akvarijum..dva dana je stojaa u ak varijumu i bila ukljucena pumpa sa filterom (malo se zamutila od peska) to se sve izbistrilo i bio ukljucen grejac...ubacili smo 15 ak ribica e sad koje su bile neznam vrste ...u roku 2 dana su sve uginule jedna je jedino ostala ...uvece sam gasio pumpu i s vetlo ..grejac je ostajao upaljen...da nisam mozda to pogresno...dali sada da izbacim svu vodu oa da ubaci vlasiku rosu ...dali bi ona smetala nesto..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapreminu akvarijuma izracunavamo tako sto mnozimo duzinu, sirinu i visinu istog. Tako da nam ovde fali jos jedna dimenzija da bi to izracunali. Smile
Ribice si ubacio prerano, proces cikliranja mora da traje bar 10 dana da bi se u vodi stvorile korisne bakterije i dobri uslovi za zivot riba. Da li tu vodu i vi pijete?
Ako je pitka onda ne vidim razlog zasto bi ona napravila problem. I jos nesto, pumpu ne smes nikad da gasis, protok vode mora da bude konstantan.
Da sam na tvom mestu prvo bih izvadio sve iz akvarijuma, lepo prokuvao i oprao, pa onda napravio novu postavku, sacekao da se akvarijum dobro isciklira i onda ubacio ribe.
Moze da bude mnogo razloga za uginuce, ne cikliran akvarijum, bolesne ribice, prljava podloga i kamenje (ako si je doneo iz prirode, a nisi prokuvavao)...
Moras nam dati malo vise detalja, kako su uginule, da li je bilo nekih nuspojava na njima, kako i cime su hranjene itd.
Za pocetak, kako su izgledale ribe koje ste imali?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Fiber"]Zapreminu akvarijuma izracunavamo tako sto mnozimo duzinu, sirinu i visinu istog. Tako da nam ovde fali jos jedna dimenzija da bi to izracunali. Smile
Laughing Laughing
45x25x28 jbg oprosti mi...
vodu pijem sa te cesme...
da li je pametno ..posto mi je blizu reka da uzmem recnu vodu...ovo sa vlasinskom rosom sam mislio iz razloga sto nema kamnca da se lepi na akvarijumu pa mislim da bi bilo puno lakse cistiti...ovo sa vrstama ajd lacki bilo black moli ,one neonkice par cistaca,i one narandzaste misim da su isto moli...elem videh da treba nekakve bakterije za cikliranje akvarijuma?...ja trenutno nemam gde da nabavim biljke jel moraju i one da budu u akvarijumu ili ne?za pocetak bih izbegao biljke?dali je moguce da su uginule zato sto sam nocu iskljucivao pumpu?posto pumpa i ubacuje vazduh kako da znam koliko treba da ubacuje otprilike dok neudjem u stos i dali im moz smetati ako je pumpa puno jaka?jbg puno pitam but ako ima neko volju puno bi mi koristilo vasi saveti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako izgleda
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crying or Very sad i poslednja je uginula fish greska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jering
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2011
Poruke: 69
Lokacija: Nish

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cikliranje...cikliranje...cikliranje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajde molim vas da mi objasnite korak po korak sta da radim... greska greska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo je faktora od kojih zavisi da li mozes gasiti pumpu nocu ili ne. Ja npr vec skoro 2 god gasim pumpu nocu i nisam imao problem.
Sto se tice tvog akvarijuma, problem je verovatno to sto nisi sacekao da se akvarijum isciklira. Ima stvarno dosta kvalitetnih tema o tome na forumu, izlistaj malo i naci ces. Mozes koristiti i pretragu:
http://www.akvarijum.org/forum/search.php
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukratko, ovako:

Imaš dosta tema na forumu koje se tiču početnika. To naredna dva, tri dana dobro pročešljaj i kreni korak po korak. Kao što su ti rekli drugovi sa foruma, najbolje je da kreneš od nule, tj. od početka. Znači ispi tu vodu, prokuvaj kamen. Zatim sipaj vodu u akvarijum, uključi grejač i filter-pumpu i neka tako radi BAR 10 dana. Moj savet ti je da odmah ubaciš malo hrane, recimo 2-3 listića. To će malo da ubrza proces stvaranja korisnih bakterija. Akvarijum ti je zapremine oko 30 litara, ako se na varam. U njega može da stane desetak ribica, ne bih prekoračivao taj broj. I još nešto veoma važno, nikad ne smeš odjednom toliki broj ribica da ubaciš. Ubacuj 2-3 u toku nedelje, jer kad ubaciš 15 odjednom to je veliki šok za sistem u akvarijumu. Bilo bi dobro da nakon cikliranja, isteka tih desetak dana ubaciš jednu ribicu, koja će biti sama nedelju dana i vidiš da li je sve ok. Ako jeste nastavi da useljavaš akvarijum postepeno.

Što se tiče flaširane vode, ne znam koliko ti se to isplati. U startu bi usuo 30 litara i jednom nedeljno moraš da promeni 1/3 ili 1/4 vode, što dođe 8-10 litara nedeljno. Verujem da je tvoja voda sa česme korektna.

Biljke nisu obavezne, naravno. Ribice bez problema žive bez njih.

Mogli bi smo mi svi ovde da ti ponavljamo neke stvari, ali to sve već piše na forumu i lepše i stručnije je napisano nego što bi mi sad ovde ponavljali. Kad pročešljaš forum i nešto ti ne bude jasno ili imaš nedoumica slobodno pitaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala vam ljudi...idemo iz pocetka...ako jos neko ima ikakav savet ok...prvo cu se dati na cuiscenje...da li ako je jaca pumpa moze da steti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pandora
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 103
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan86 je sve lepo rekao.I ja sam imala problema na pocetku iako sam puno citala po forumu,ali sam bila nestrpljiva i zelela da preskocim proces cikliranja.Ovo ti je osnova od koje treba da podjes:
http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Osim toga,ja ne videh da si rekao koliko je jaka ta pumpa,pa kako neko moze da zna da li je jaka za tvoj akvarijum ili ne?
Samo polako,nemoj da odustanes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sto se tice recne vode mozes i nju da sipas ako nema nikakvih zagadjenja.Ja sam u moje akvarijume uvek sipao jezersku vodu i nisam imao nikakvih problema,jer sam se uvek pridrzavao procesa cikliranja.Vodovodnu vodu nisam koristio posto je zrenjaninska voda jako tvrda i neispravna za pice zbog velike kolicine arsena.Ne znam odakle si ali na vodu sa cesme sto koristis je sigurno busen bunar posto spomnjes i hidrofor.Jednom mi je jedan iskusniji akvarista rekao da ne korstim iskljucivo tu bunarsku vodu posto je to "mrtva" voda nego da je mesam.E sad vi mene ispravite ako je ova informacija netacna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License