Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Braon alge po podlozi, Hitno! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam problem sa braon algom. Akvarijum je 32l, formiran 28 maja.
Filtracija:
potopna motorna pumpa sa filterom protok max250l/h sa regulatorom protoka, sundjer filter, vazdusna pumpica.
Podloga:
kvarcni pesak granulacije 2-3mm.
Biljke:
kriptokorine (7kom), valisnerija 5kom ima i mladih pelcera, drezga 5 stabljika duzine 20ak cm, dve su zaglavljene izmedju kamenja, tri su po povrsini, socivica (15x15cm, kad bi se skupila na jedno mesto Smile )
Odrzavanje:
Vodu menjam na 7 dana, 1/4, i dolijem u medjuvremenu 2-3l zbog isparavanja. Temperatura 28-30 iako radi ventilator ceo dan. Filter ovaj sa motornom glavom perem u akvarijumskoj vodi na 14 dana i to ne mnogo detaljno, u principu kad zancajno smanji protok.
Ribice:
2 corydoras paleatus, 2 gupy, 1 ancistrus, 5 puzica obicna.
Osvetljenje:
stedna filipsova 15w, 6500k, 1 neonka t8 15w 6500k(ubacena pre par dana). Fotoperiod 10h.
Alge su pocele prvo po staklima da se javljaju zajedno sa zelenim tackastim, tackaste nestale, sad ima malo koncastih zelenih. Braona sa stakla skidam ali kao da su sisle sa stakala i sire se po podlozi. za ovih par dana od kako sam pojacao rasvetu, potamnele su vidno. Da li bi bilo pametno da ih skidam sa stakla prilikom zamene vode u akvarijumu, pa da izbacim deo vode? Neznam sta da radim? Pomozite!


Poslednji put izmenio jovica dana Ned Jun 24, 2012 11:14 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 11:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

haker.srb
Akvarista



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 71
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo svetla i puno silikata = braon alga. Puno svetla = zelene alge ... iz nekog mog iskustva. Vise kiseonika manje algi.

Evo ovde imas jedan divan teks o tome kako zasto nastaju alge, vrste algi itd.
http://www.aquariumalgae.blogspot.com/

Trebalo bi kontaktirati autora Duska Bojic-a mozda ima tekst na srpskom ili je pak voljan da to napise ovde na forumu.


Poslednji put izmenio haker.srb dana Ned Jun 24, 2012 11:34 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pod kamenom u senci podloga je cista i bez algi kao da je juce stavljena. Tu je bas malo svetla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje bi ti bilo da ubiljis akvarijum sto vise, samim tim ce biljke preuzeti vodjstvo u odnosu na alge i alge ce uskoro nestati same od sebe.
Najbolji lek protiv algi su zdrave biljke koje konstantno napreduju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber:
pojacao sam svetlo kao sto si mi savetovao, skinuo sam sa takla ali vidim da se ne pojavljuju, ove na podlozi su mi potamnele ali njih ne mogu da skinem, sta se to desava? U ponedeljak idem po jos biljaka, limun i hrast imaju, da li mogu one,tj da li su brzorastuce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License